Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Anhelli z Teatru Wielkiego w Poznaniu

od: do:

22 maja 2020 roku o godzinie 18:00 rozpocznie się, z Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, transmisja opery-misterium, z librettem i muzyką Dariusza Przybylskiego, w reżyserii Margo Zālīte, pt. „Anhelli”.

„Anhelli” jest poetycką wędrówką po śnieżnym piekle – krainie, która przemienia ludzi w złych i szkodliwych, krainie równie strasznej, co pięknej. Przewodnikiem Anhellego – człowieka-anioła – jest Szaman posiadający wiedzę praojców. Naszym przewodnikiem będzie polsko-łotewski duet artystyczny – Dariusz Przybylski i Margo Zālīte. On komponuje muzykę pełną ekspresji, nasyconą emocjami, niekiedy delikatną i subtelną, kiedy indziej wybuchającą nagłą eksplozją dźwięków. Ona myśli obrazem, tworzy na scenie kompozycje paralelne do muzyki i przełamuje je, kiedy widz poczuje się bezpiecznie. Razem budują współczesny teatr operowy bliski romantycznej wizyjności.

Konwencja spektaklu zakłada, że publiczność ubrana jest na biało.  

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

libretto: Dariusz Przybylski na podstawie poematu Juliusza Słowackiego
muzyka: Dariusz Przybylski
kierownictwo muzyczne: Grzegorz Wierus
reżyseria, współpraca literacka, projekcje, reżyseria świateł: Margo Zālīte
scenografia, reżyseria świateł: Dorota Karolczak
współkreacja reżyserii świateł: Wiktor Kuźma
ruch sceniczny: Agnieszka Wolna-Bartosik
kierownictwo chóru: Mariusz Otto
kierownictwo chóru dziecięcego: Michał Sergiusz Mierzejewski
współpraca muzyczna: Maciej Koczur
asystent reżysera: Bartłomiej Szczeszek
obsada: Jan Jakub Monowid, Jaromir Trafankowski, Joanna Freszel, Marek Szymański, Aleksandra Pokora, Lucyna Białas, Barbara Gutaj-Monowid, Michał Korzeniowski, Taras Szczerbań
premiera: 6.12.2019
czas trwania: 100 minut

„Anhelli”Czy wiesz, że... Henryk Lehnert (†22.06.2006) - utytułowany filmowiec z Amatorskiego Klubu Filmowego „Chemik” działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury - w 1997 roku został uhonorowany wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa za największą ilość zrealizowanych filmów i zdobytych...czytaj więcej...
czerwiec 2020
  P W Ś C P S N
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)