Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Bezpieczna kryjówka/Hiding Place

od: 23.04.2018 do: 23.04.2018

23 kwietnia 2018 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl baletowy w wykonaniu Ballet Magnificat! z USA pt. "Bezpieczna kryjówka/Hiding Place".

"Bezpieczna kryjówka/Hiding Place" to spektakl oparty na prawdziwej historii Corrie ten Boom i jej rodziny, którzy podczas działań wojennych, w holenderskim mieście Haarlem w 1944 roku, ukrywali w komórce wybudowanej przy swoim domu prześladowanych Żydów. W ten sposób udało im się uratować przed hitlerowską zagładą wielu z nich. Niestety, 28 lutego 1944 roku ktoś doniósł nazistowskiej policji o działalności rodziny ten Boom, która wraz z ukrywanymi Żydami została aresztowana i wywieziona do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Tylko Coorie cudem przeżyła. Kilka lat wojnie Coorie spotkała dozorczynię z obozu, odpowiedzialną za śmierć jej siostry... Spektakl prezentuje niezwykłą historię przebaczenia, zwycięstwa i wolności.

W spektaklu wykorzystana została muzyka, m.in. Johna Williamsa z filmu "Lista Schindlera", Ennio Morricone z filmu "Misja" oraz do utworów przetłumaczonych na język polski, a wykonywanych, m.in. przez Beatę Bednarz i Agnieszkę Musiał.

Ballet Magnificat! z Jackson w stanie Missisipi w USA został założony w 1986 roku. Zespół łącząc balet tradycyjny z nowoczesnym - wykorzystując elementy tańca żydowskiego, celtyckiego i jave - tworzy niezwykłą mozaikę tańca. Spektakle zespołu łączą wirtuozerię tańca z głębokim, poruszającym przesłaniem, co stanowi o wyjątkowości zespołu. Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów Ballet Magnificat! pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w sercach polskich widzów. Zespół od 10 lat ma grono zagorzałych wielbicieli w Polsce doceniających taneczny perfekcjonizm artystów.

Ballet Magnificat! wystąpił dla około 12 milionów widzów w ponad 40 krajach na całym świecie. Prezentował spektakle dla wielotysięcznych widowni w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Chinach, jak również dla mniejszych publiczności w Hondurasie, Kostaryce, Filipinach, Izraelu. W Europie występowali, m.in. w Mediolanie, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St. Petersburgu i Moskwie.

Przed dokonaniem rezerwacji i zakupu biletów prosimy o zapoznanie się z poniższymi regulaminami. Rezerwacja i zakup biletów jest akceptacją niniejszych regulaminów.
Regulamin rezerwacji i zakupu biletów w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Regulamin internetowej sprzedaży biletów na wydarzenia organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury.


bilety: 30 zł, 25 złWiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na wydarzenia artystyczne zaplanowane do maja 2018 roku . 21 kwietnia pojawi się Kabaret Nowaki ze swoją "Śmiechokalipsą" - jubileuszowym programem z okazji 10-lecia Nowaków. To będzie kabaretowy koniec świata, podczas którego Nowaki z siłą...czytaj więcej...

dzisiaj

kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
13 1
14 2 3 4 5 6 7 8
15 9 10 11 12 13 14 15
16 16 17 18 19 20 21 22
17 23 24 25 26 27 28 29
18 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)