Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Darujmy światu pokój 2014

od: do:

22 września 2014 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury został podsumowany XIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", objęty patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, adresowany do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym. Wystawa pokonkursowa prezentowana była do październiku 2014 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury.
 
Prace konkursowe prezentują twórczość plastyczną dzieci i młodzieży, będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy, twórczość afirmującą życie, miłość, przyjaźń, radość. Wskazują, jakie znaczenie dla dzieci i dorosłych całego świata ma pokój oraz poszanowanie drugiego człowieka niezależnie od jego koloru skóry, rasy, wyznawanej religii.

Do udziału w trzynastej edycji konkursu zostało nadesłanych - przez 448 autorów 456 prac - które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry – artysta plastyk, Martyna Paluchiewicz-Łabaj – artysta plastyk, Maria Janas-Pędziwiatr – plastyk, Magdalena Prochowska – plastyk.

Komisja przyznała 8 nagród specjalnych, 12 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 7–10 lat, 7 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 11–13 lat, 12 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 14–16 lat, 7 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 17–19 lat, 2 nagrody za prace nie spełniające warunków regulaminu, ale posiadające duże walory artystyczne oraz zakwalifikowała do udziału w pokonkursowej wystawie prace 51 autorów.

nagrodzeni:

nagrody specjalne:


Emilia Ciosek, 9 lat – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Marlena Bąk, 17 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Jasmine Kaba, 7 lat – Maison des Jeunes et de la Culture, Ballan-Mire, Francja
Krzysztof Domagała, 10 lat – Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Łódź
Milena Cudzich, 13 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Wiktoria Bartczak, 13 lat – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Dominika Piskunowicz, 9 lat – Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Szczecin
Klaudia Pierzchała, 17 lat – Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 7–10 lat:

Sandra Szymczyk, 7 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
Martyna Wójcik, 8 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
Nastia Konovalova, 11 lat – Pracownia „Mrowisko”, Witebsk, Białoruś
Sasza Baranow, 11 lat – Pracownia „Mrowisko”, Witebsk, Białoruś
Pauline Peignon, 7 lat – Maison des Jeunes et de la Culture, Ballan–Mire, Francja
Pauline Webanck, 8 lat – Maison des Jeunes et de la Culture, Ballan-Mire, Francja
Alexia Boulet, 8 lat – Maison des Jeunes et de la Culture, Ballan–Mire, Francja
Aleksandra Luks, 11 lat – Pracownia Plastyczna „Okienko”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Weronika Sztuba, 9 lat – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Liwia Rumianowska, 9 lat – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Aleksandra Magryta, 10 lat – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Kornelia Gajewska, 9 lat – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 11–13 lat:

Julia Kołodziej, 12 lat – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Zuzanna Makarewicz, 11 lat – Fundacja Oświatowa „Nasz Szkoła”, Łódź
Paulina Klepacz, 12 lat – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Aleksandra Rachmajda, 13 lat – Szkoła Podstawowa nr 9, Oświęcim
Zuzanna Ozdowy, 12 lat – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Antonina Gontarz, 12 lat – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Oskar Wróbel, 12 lat – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 14–16 lat:


Dominika Samurło, 15 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Magdalena Górecka,15 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Kinga Mielcarek, 16 lat – Kobylogórski Ośrodek Kultury, Kobyla Góra
Klaudia Prusik, 14 lat – Koło Plastyczne „Pastele”, Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Kamila Rudnicka, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Libiąż
Marek Homza, 15 lat – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Miłakowo
Krzysztof Kusak, 15 lat - Osiek
Aleksandra Wilkosz, 16 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Damian Hippmann, 14 lat – Gimnazjum nr 6, Pszczyna
Milena Maciejewska, 16 lat – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Mariya Kozlovska, 15 lat – Euroclub „LIFE”, Sambor, Ukraina
Karolina Kopaczewska, 16 lat – Gimnazjum Gminne nr 2, Zaborze

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 17–19 lat:

Kamila Żurek, 18 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Katarzyna Czerwińska, 18 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Karolina Barańska, 18 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Joanna Kotońska, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Paulina Lonczak, 18 lat – Samorządowe Centrum Kultury, Mielec
Kamila Dębska, 17 lat – Powiatowy Zespół nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Oświęcim
Diana Lipska, 18 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość

nagrody za prace nie spełniające warunków regulaminu konkursu (wiek autora, format) ale posiadające duże walory artystyczne:

Sandra Duś, 15 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Weronika Winnicka, 5 lat – Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Szczecin

autorzy prac zakwalifikowanych do udziału w pokonkursowej wystawie:

Emilia Mikołajko, 7 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
Jekaterina Czuniak, 11 lat – Pracownia „Mrowisko”, Witebsk, Białoruś
Kamila Waliczek, 7 lat – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Angelika Enson, 13 lat – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Tymoteusz Krawczyk, 11 lat – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Mateusz Wolniaczyk, 12 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Dąbrowa Górnicza
Joanna Płazińska, 16 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Agata Murlikiewicz, 15 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Juliette Chabat, 7 lat – Maison des Jeunes et de la Culture, Ballan-Mire, Francja
Pauline Peignon, 7 lat – Maison des Jeunes et de la Culture, Ballan-Mire, Francja
Emilie Webanck, 7 lat – Maison des Jeunes et de la Culture, Ballan-Mire, Francja
Laetitia Bonnin, 15 lat – Maisoin des Jeunes et de la Culture, Ballan-Mire, Francja
Oliwia Żebrak, 9 lat – Szkoła Podstawowa, Grojec
Jakub Szymański, 13 lat – Zespół Szkół Miejskich nr 3, Hrubieszów
Karolina Kęsek, 17 lat – Kraków
Weronika Śliwa, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Andżelika Szumniak, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Libiąż
Patryk Krupa, 11 lat – Szkoła Podstawowa, Łabunie
Mateusz Rzeczyca, 9 lat – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Hanna Jędraszek, 8 lat – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Zuzanna Ślawska, 10 lat – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Jan Sobczak, 11 lat – Fundacja Oświatowa „Nasza szkoła”, Łódź
Marlena Ziomek, 10 lat – Samorządowe Centrum Kultury, Mielec
Sylwia Turkot, 18 lat – Samorządowe Centrum Kultury, Mielec
Mariusz Dowgiałło, 18 lat – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Miłakowo
Klaudia Niemiec, 9 lat – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Żaneta Kania, 16 lat – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Urszula Morawska, 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Michał Rybak, 9 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Mateusz Rybak, 11 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Igor Stoczek, 12 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Aleksandra Rachmajda, 13 lat – Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga”, Oświęcim
Paulina Kała, 12 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Jessica Mroczek, 12 lat – Szkoła Podstawowa nr 1, Radzionków
Karolina Dziki, 11 lat – Radzionków
Martyna Skowronek, 9 lat – Pracownia Plastyczna „Okienko”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Olga Ozdowy, 10 lat -  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Zuzanna Ozdowy,12 lat – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Julia Sztuba, 12 lat - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Oliwia Kaczmarek, 16 lat – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Dominik Rudzki, 7 lat - Szkoła Filialna w Brzuścach, Subkowy
Kinga Lubocka, 7 lat – Szkoła Filialna w Brzuścach, Subkowy
Paulina Skorupka, 7 lat – Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Szczecin
Małgorzata Tomczyk, 9 lat – Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Szczecin
Łukasz Resól, 16 lat – Zespół Szkół Specjalnych nr 10, Szczecin
Jakub Steczkiewicz, 12 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Klaudia Pierzchała, 17 lat – Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy
Lulia Kostus, 12 lat – Sambor, Ukraina
Zuzanna Jaworska, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Karolina Klus, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Michalina Wawrzyniak, 7 lat – Szkoła Podstawowa nr 8, Żary

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.



Czy wiesz, że... Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim „Hajduki” działa nieprzerwanie od ponad 50 lat . W październiku 2018 roku odbyły się jubileuszowe koncerty z okazji 50-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Hajduki” działającego w ...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2020
  P W Ś C P S N
36 1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)