Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Dzień Kina Polskiego

od: 11.11.2021 do: 11.11.2021

na plakacie collage z plakatów pięciu filmów, tytuły i daty
11 listopada 2021 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbędą się projekcje filmów w ramach "Dnia Kina Polskiego".

"Czarny Młyn"
godz. 12:00

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje"
godz. 14:00

"Mistrz"
godz. 16:00

"Wszystkie nasze strachy"
godz. 18:00

"Wesele"
godz. 20:00


Fabuła filmu powstała na motywach jednej z najpopularniejszych książek mistrza polskiej literatury młodzieżowej, Marcina Szczygielskiego. Twórcą filmu jest Mariusz Palej, autor docenionego w Polsce i za granicą „Za niebieskimi drzwiami”.

Iwo i grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki.

Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń.

Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Aby się jej przeciwstawić, dzieciaki będą musiały trzymać się razem. Nic jednak nie jest w stanie przygotować je na zaskakujący finał walki.

Ważną rolę odegra w nim nie tylko coraz bardziej dojrzały i odpowiedzialny Iwo, wspierany przez Piotrka i Natalkę, między którymi rodzi się uczucie. Niespodziewany wpływ na bieg wydarzeń będzie miała także Mela, której pozorna słabość okaże się niezwykłym darem.

produkcja: Polska 2021
gatunek: przygodowy, młodzieżowy
dozwolony: od 7 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 100 minut
reżyseria: Mariusz Palej
scenariusz: Magdalena Nieć, Katarzyna Stachowicz-Gacek
zdjęcia: Wojciech Węgrzyn
muzyka: Maciek Dobrowolski
obsada: Iwo Wiciński, Pola Galica-Galoch, Oliwia Ogorzelska, Borys Wiciński, Mateusz Winek, Magdalena Nieć, Michał Lupa, Marcin Dorociński, Ireneusz Kozioł, Grażyna Bułka, Maria Ciunelis, Magdalena Różańska, Patrycja Durska, Jacek Joniec, Jagoda Pietruszkówna, Robert Talarczyk, Katarzyna Galica, Michał Rolnicki, Janusz Chabior

11.11.2021 godz. 12:00

bilety: 12 zł

Komedia akcji, inspirowana prawdziwą historią Zdzisława Najmrodzkiego, gwiazdy przestępczego półświatka i legendarnego króla ucieczek, który 29 razy wymknął się organom ścigania PRL. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Brawurowe wyczyny Najmrodzkiego śledziła w latach 70. i 80. cała Polska.

Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare lub zakazane. Wolność i dobrą zabawę kocha ponad wszystko. Niespodziewanie na jego drodze pojawia się kobieta i szansa na zupełnie nowe życie. Czy zmiana będzie jednak warta poświęceń?

produkcja: Polska 2021
gatunek: komedia, akcja
dozwolony: od 15 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 96 minut
reżyseria: Mateusz Rakowicz
scenariusz: Mateusz Rakowicz, Łukasz M. Maciejewski
zdjęcia: Jacek Podgórski
muzyka: Andrzej Smolik
obsada: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha, Andrzej Andrzejewski, Dorota Kolak, Olga Bołądź, Masza Wągrocka, Sandra Drzymalska

11.11.2021 godz. 14:00

bilety: 12 zł

Historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

Rok 1940. Do nowo utworzonego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz trafił w pierwszym transporcie 14 czerwca 1940 roku Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski - przedwojenny mistrz Warszawy w boksie.

Kiedy sprowokowany wygrywa walkę z bezwzględnym kapo, boks staje się nową formą rozrywki funkcjonariuszy obozu a zarazem źródłem hazardu dla niemieckich żołnierzy.

Po każdej wygranej Teddy'ego, wśród polskich więźniów rośnie zarazem nadzieja, że ich oprawcy nie są niepokonani.

produkcja: Polska 2020
gatunek: dramat, biograficzny
dozwolony: od 13 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 91 minut
reżyseria: Maciej Barczewski
scenariusz: Maciej Barczewski
zdjęcia: Witold Płóciennik
muzyka: Bartosz Chajdecki
obsada: Piotr Głowacki, Piotr Witkowski, Rafał Zawierucha, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Marcin Czarnik, Jan Szydłowski, Łukasz Szoblik

11.11.2021 godz. 16:00

bilety: 12 zł


Oparta na faktach, przejmująca historia wychowanego na wsi artysty, mocno zaangażowanego w działalność kościoła katolickiego.

Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami.

Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

Daniel cieszy się szacunkiem wspólnoty wiejskiej, kiedy odważnie wspiera walkę o jej sprawy. Jest zakochany w chłopcu z sąsiedztwa - Olku, który nie jest gotowy, by ujawnić swoją tożsamość seksualną. Ich relacja rozwija się w ukryciu. Kiedy nastoletnia przyjaciółka nie wytrzymuje homofobicznych ataków i popełnia samobójstwo, Daniel namawia ludzi ze wsi do odbycia wspólnej drogi krzyżowej w intencji ofiary. Dotychczasowi sprzymierzeńcy odwracają się od niego. Za namową kuratora Daniel bierze udział w wystawie w warszawskiej galerii sztuki. Walka z homofobią staje na drodze relacji z Olkiem...

produkcja: Polska 2021
gatunek: dramat
dozwolony: od 15 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 90 minut
reżyseria: Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt
scenariusz: Łukasz Ronduda, Michał Oleszczyk, Katarzyna Sarnowska
zdjęcia: Łukasz Gutt
muzyka: Marcin Lenarczyk, Paweł Juzwuk, Igor Kłaczyński, Bartosz Łupiński
obsada: Dawid Ogrodnik, Karolina Bruchnicka, Jowita Budnik, Andrzej Chyra, Maria Maj, Jacek Poniedziałek, Piotr Trojan, Oskar Rybaczek, Agata Łabno, Ewa Konstancja Bułhak, Wiktoria Kruszczyńska, Zbigniew Litwińczuk, Wojciech Ziętek, Konrad Eleryk, Ryszard Doliński, Małgorzata Biela, Andrzej Danieluk, Dominika Sitnicka, Rafał Maćkowiak, Jakub Majmurek, Andrzej Szwan, Julia Minasiewicz, Anu Czerwiński, Wioletta Kopańska, Filip Rutkowski, Mirosław Kropielnicki, Paweł Ferdek, Dawid Nickel, Grzegorz Piątek, Anna Chrapowicka, Kamila Wróbel-Malec, Dawid Malec, Jolanta Borowska, Paweł Szymański, Jakub Antosz


Nagrody/Festiwale:

 • 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2021
  - Złote Lwy
  - najlepsze zdjęcia
  - nagroda dziennikarzy
  - nagroda Dyskusyjnych Klubów Filmowych
  - nagroda Jury Młodych

11.11.2021 godz. 18:00

bilety: 12 zł


Historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. Szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna.

Wesele Anno Domini 2021.

Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas.

Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia.

Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza „swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem.

Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.


11.11.2021 godz. 20:00


bilety: 12 zł
Wieści z Ratusza | 22.10 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
październik 2021
  P W Ś C P S N
39 1 2 3
40 4 5 6 7 8 9 10
41 11 12 13 14 15 16 17
42 18 19 20 21 22 23 24
43 25 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)