Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Edukacja Rity - Life Festival Oświęcim

od: 22.06.2017 do: 22.06.2017

22 czerwca 2017 roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach VIII Life Festival Oświęcim 2017, spektakl w wykonaniu Katarzyny Ucherskiej i Piotra Fronczewskiego, w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, pt. "Edukacja Rity".

To historia spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko. Ona – młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego – nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On – niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany.

Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje...

Między nauczycielem i uczennicą - niecodzienną i niekonwencjonalną - powstaje skomplikowany system uzależnień i napięć. Frank mimo swej słabości i sceptycyzmu okazuje się znakomitym pedagogiem. Rita czyni stałe postępy, ale jednocześnie przechodzi swoistą ewolucję wtapiając się coraz bardziej w nowe środowisko ludzi „kulturalnych”, którzy wiedzą, jak się znaleźć w towarzystwie. Odnajduje się w tym świecie, ale za awans społeczny płaci swoją cenę. Traci własną indywidualność, świeżość odczuwania i reakcji. Frank przeżywa to jako osobistą porażkę. Jest pełen goryczy i zastrzeżeń wobec wartości, które przyniosły mu tyle rozczarowań. Między uczennicą i mistrzem rodzi się konflikt, tym bardziej nierozwiązywalny, że podszyty jeszcze męsko-damskimi nieporozumieniami o swoistej i przewrotnej dialektyce.

tekst: Willy Russell
przekład: Karol Jakubowicz
reżyseria:  Andrzej Strzelecki
scenografia: Tatiana Kwiatkowska
muzyka i wykonanie: Szczepan Pospieszalski
obsada: Katarzyna Ucherska i Piotr Fronczewski
czas trwania: 140 minut (1 przerwa)

bilety: 85 zł, 65 zł

Rezerwacja i sprzedaż biletów - od 13 lutego w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Do sprzedaży internetowej zostały przekazane tylko wybrane miejsca. Brak biletów w systemie sprzedaży internetowej nie oznacza braku biletów w kasie.

Fundacja Peace Festival przekazała do sprzedaży w OCK ograniczoną liczbę biletów.

Zgodnie z zaleceniami Fundacji Peace Festival rezerwacje biletów przyjmowane będą tylko na okres 7 dni. Bilety zarezerwowane, a nie odebrane w terminie 7 dni powrócą do puli sprzedaży. Zwroty biletów nie będą przyjmowane.Jesienna oferta Oświęcimskiego Centrum Kultury Nie zakończył się jeszcze "stary" sezon kulturalno-oświatowy, a "nowy" już puka do Oświęcimskiego Centrum Kultury. Od września do grudnia będzie jak zwykle różnorodnie - teatralnie, koncertowo, kabaretowo. 30 września do Oświęcimia zawita - z jubileuszowym koncertem...czytaj więcej...
maj 2017
  P W Ś C P S N
18 1 2 3 4 5 6 7
19 8 9 10 11 12 13 14
20 15 16 17 18 19 20 21
21 22 23 24 25 26 27 28
22 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)