Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jakub, Mimmi i gadające psy

od: do:

SEANSE ZAWIESZONE DO ODWOŁANIA

"Jakub, Mimmi i gadające psy" to animacja o dziecięcej odwadze oraz szacunku wobec zwierząt, ludzi i miejsc.

10-letni Jakub, nie mając na to ochoty, spędza tydzień na przedmieściach Rygi u charakternej kuzynki Mimmi i jej taty. Dziewczynka daje odczuć kuzynowi, że za nim nie przepada. Gdy w końcu udaje mu się porozumieć z kuzynką, pojawia się kolejne wyzwanie - do ulubionego parku Mimmi wkraczają buldożery, ponieważ zaplanowano postawić tam drapacz chmur. Zawiązuje się wówczas niezwykły, bo międzygatunkowy sojusz. Dzieci łączą siły z Bossem, czyli... szefem gangu gadających psów. Nie ma czasu do stracenia, trzeba działać, ale nie jest to łatwe, kiedy przyjaźń i zaufanie co chwila poddawane są próbie. Na domiar złego jeden z psów zostaje uprowadzony. Dzieci i zwierzęta zwierają szyki, by uratować zielone miejsce i odnaleźć zaginionego czworonoga.

Film jest animacją typu cut-out. To metoda cyfrowej animacji postaci, w której każda z nich posiada swój model, którym animator porusza w programie animacyjnym. Współproducentem filmu obok łotewskiego Atom Art jest polskie studio animacji 2D - Letko. Film jest oryginalną animacją, której urok podkreśla muzyka Krzysztofa A. Janczaka.
 
Podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w 2019 roku film otrzymał główną nagrodę jury dziennikarzy. W uzasadnieniu przyznania Kwiatu Paproci czytamy: "Za empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych". Ponadto został uhonorowany nagrodą jury ECFA (European Children’s Film Association). W uzasadnieniu napisano: "Specjalne wyróżnienie otrzymuje film, który opowiada historię silnej bohaterki i wierzącego w swoje cudowne moce chłopca. Razem walczą oni o swoje marzenia i przyszłość. Nie ma bardziej aktualnego tematu. W czasie, w którym na całym świecie dzieci jednoczą się, film ten wzywa nas do wzmocnienia ich głosu tak, aby został usłyszany".

tytuł oryginalny: Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi
produkcja: Łotwa, Polska 2019
gatunek: animacja, familijny, przygodowy
dozwolony: od 6 lat
wersja językowa: dubbing
system wyświetlania: cyfrowy 2D 
czas trwania: 70 minut
reżyseria: Edmunds Jansons
scenariusz: Liga Gaisa
animacja: Mārtiņš Dūmiņš
muzyka: Krzysztof A. Janczak

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2019
- główna nagroda jury dziennikarzy
- nagroda jury ECFA (European Children’s Film Association)

22.03.2020 godz. 13:30
23-26.03.2020 godz. 16:30


SEANSE ZAWIESZONE DO ODWOŁANIA

bilety: 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)

OKF-O!, czyli Oświęcimski Klub Fantastyki-Online! Chociaż kwarantanna nie sprzyja naszemu hobby, które opiera się w głównej mierze na spotkaniach, to przecież nie oznacza to, że klubowe życie zamarło, podobnie jak fandom fantastyki w Polsce i na świecie. W najbliższym czasie Oświęcimski Klub Fantastyki działający w OCK będzie...czytaj więcej...
kwiecień 2020
  P W Ś C P S N
14 1 2 3 4 5
15 6 7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22 23 24 25 26
18 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)