Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jigowo-Reelowi Maniacy i Ellorien

od: do:

5 sierpnia 2012 roku na estradzie obok Oświęcimskiego Centrum Kultury wystąpiła jako gość 49. Tygodnia Kultury Beskidzkiej formacja muzyki irlandzkiej "JRM – Jigowo-Reelowi Maniacy", której towarzyszył zespół tańca irlandzkiego "Ellorien".

 

 

Zespół "JRM – Jigowo-Reelowi Maniacy" to jedna z najstarszych formacji muzyki irlandzkiej w Polsce, która od 22 lat gra tradycyjną muzykę celtycką - irlandzką, szkocką, walijską, bretońską, galicyjską - łącząc ludowe brzmienia z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Muzyka zespołu to nurt World Music inspirowany celtycką spuścizną muzyczną, a czerpiący również z takich kierunków jak jazz, rock, reggae, funk i chillout – najkrócej: Celtic groove. JRM jest jednym z najbardziej energetycznych, niepowtarzalnych i wyjątkowych zespołów koncertowych w Polsce, który swoją spontanicznością i bezpośredniością od lat podbija serca wielu słuchaczy.

"Ellorien" to wrocławski zespół tańca irlandzkiego istniejący od 2004 roku. To obecnie jedna z najlepszych formacji tańca irlandzkiego w Polsce. Każdy występ grupy to niepowtarzalna przygoda artystyczna pełna wrażeń estetycznych. "Ellorien" charakteryzuje fuzja energii łącząca efekty trudu i wysiłku treningowego z radością samego tańczenia. Wspólne koncerty z zespołem "JRM – Jigowo-Reelowi Maniacy" łączą elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Bretanii, czarując publiczność i zachęcając do wspólnej podróży wraz z artystami. Delikatne choreografie tańczone w baletkach wraz z energetycznym stepem irlandzkim naturalnie komponują się z muzyką.Głos Ziemi Oświęcimskiej nr 9 online 22 września został wydany wrześniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy do lektury w wersji elektronicznej . Kolejny numer gazety pojawi się 20 października . ...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2020
  P W Ś C P S N
36 1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)