Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Kabaret śmierci - 20. Festiwal Kochać człowieka

od: 28.01.2022 do: 28.01.2022

plakat w wersji angielskiej, postać człowieka, z tyłu budynek
"Kabaret śmierci" to wojenna opowieść o artystach żydowskiego pochodzenia walczących o przetrwanie za pomocą jedynej dostępnej im broni – twórczości muzycznej, teatralnej i filmowej, którzy przed hitlerowskim aparatem represji bronią się za pomocą żartu, przedstawień kabaretowych, skeczy, spektakli, piosenek, koncertów i organizują je w obozach koncentracyjnych i gettach walcząc o życie, ale przede wszystkim – jak sami podkreślają – o duszę i godność.

W 2015 roku film zdobył nagrodę dla najlepszego filmu artystycznego 67. edycji najstarszego i najbardziej prestiżowego międzynarodowego festiwalu programów telewizyjnych Prix Italia.

W serii fabularnie inscenizowanych epizodów będących wierną rekonstrukcja faktów śledzimy, jak muzyka, skecz i żydowski szmonces stają się bronią w bitwie o podtrzymanie woli życia i ducha oporu w grających artystach i tych, którzy ich występy oglądają – wycieńczonych katorżniczą pracą i głodem współwięźniów.

Film pokazuje, jak funkcjonował humor i subtelne szyderstwo – czytelne dla ofiar, a niezrozumiałe dla ich strażników i oprawców. „Grałem o życie” – mówi jeden z bohaterów filmu, streszczając w krótkim zdaniu istotę tego, czym były jego występy przed komendantem obozu koncentracyjnego. „Grałem tym, którzy rozstrzeliwali i grałem tym, którzy byli rozstrzeliwani...”.

produkcja: Polska 2014
gatunek: dokument fabularyzowany
dozwolony: od 13 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 94 minuty
reżyseria: Andrzej Celiński
scenariusz: Andrzej Celiński
zdjęcia: Aleksander Dyl
muzyka: Kroke
obsada: Rafał Gąsowski, Feliks Szajnert, Piotr Dąbrowski, Jacek Milczanowski, Magdalena Wojnarowska, Andrzej Deskur, Krzysztof Szczepaniak, Krzysztof Szczepaniak, Miłosz Pietruski, Piotr Piecha, Sławomir Grzymkowski, Szymon Kuśmider, Rafał Jędrzejczyk, Ryszarda Celińska, Beata Deutschman, Jakub Giel, Tadeusz Łomnicki, Michał Rolnicki, Kamil Piotr Grabowski, Piotr Zawadzki, Zbigniew Waleryś, Paweł Hajnos, Tomasz Chrapusta, Justyna Ł. Bień, Natalia Gałczyńska, Dorota Ignatjew, Ewa Jellinek, Maja Lewicka, Magdalena Majtyka, Marta Mołodyńska, Joanna Osyda, Barbara Rataj, Patryk Gnybek, Maciej Hamerliński, Jacek Joniec, Przemysław Kania, Mateusz Mirek, Jan Nosal, Krzysztof Piątkowski, Mateusz Rychlowski, Lech Sołuba, Jarosław Szwec, Andrzej Kowalczyk

28.01.2022 godz. 18:00

Projekcja towarzysząca 20. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka". Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem Andrzejem Celińskim i operatorem filmowym Aleksandrem Dylem.

wstęp za wejściówkami dostępnymi w kasie OCK od 13 stycznia 2022 roku (w związku z obostrzeniami związanymi z limitowaniem liczby uczestników podczas wydarzeń artystycznych, w instytucjach kultury, z wyłączaniem z dopuszczanego limitu osób zaszczepionych - osoby, które będą odbierać wejściówki mogą wypełnić i złożyć oświadczenie woli - zgody osoby chcącej dobrowolnie okazać paszport covidowy oraz okazania dobrowolnie i z własnej inicjatywy do wglądu organizatorowi paszportu covidowego)logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury Szanowni Państwo! w związku z obostrzeniami związanymi z limitowaniem liczby uczestników podczas wydarzeń artystycznych, w instytucjach kultury, z wyłączaniem z dopuszczanego limitu osób zaszczepionych , prosimy o zapoznanie się z regulaminem wewnętrznym Oświęcimskiego Centrum Kultury...czytaj więcej...

dzisiaj

styczeń 2022
  P W Ś C P S N
52 1 2
01 3 4 5 6 7 8 9
02 10 11 12 13 14 15 16
03 17 18 19 20 21 22 23
04 24 25 26 27 28 29 30
05 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)