Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Leonardo. Dzieła - z cyklu Wystawa na ekranie

od: 07.10.2019 do: 07.10.2019

7 października 2019 roku o godzinie 18:00 w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury zostanie zaprezentowany, z cyklu "Wystawa na ekranie", film realizowany między innymi w Muzeum Narodowym w Krakowie pt. "Leonardo. Dzieła".

Leonardo da Vinci - najważniejszy artysta wszech czasów. Wiele programów telewizyjnych i filmów pełnometrażowych opisywało niezwykły geniusz artysty, ale często nie zdołały one wystarczająco zbliżyć się do tego, co najistotniejsze - do jego sztuki. Mona Lisa, Ostatnia wieczerza, Portret Ginevry Benci, Madonna Litta, Madonna w grocie czy Dama z gronostajem (Dama z łasiczką), której Phil Grabsky przyjrzał się w Krakowie.

Widzowie zobaczą arcydzieła malarskie i genialne rysunki w jakości Ultra HD, po raz pierwszy na wielkim ekranie. Twórcy filmu przez pryzmat sztuki Leonarda patrzą na jego życie w świeży sposób - jego wynalazczość, umiejętności rzeźbiarskie, zdolność militarnego prognozowania i odczytywania podstępnej polityki.

Premiera filmu przypadła nieprzypadkowo na pięćsetną rocznicę śmierci artysty. To film, który za cel stawia sobie powiedzenie o mistrzu całej prawdy.

wersja językowa: napisy
czas trwania: 85 minut"Wystawa na ekranie" to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD pokazywane są wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Phil Grabsky - pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. Cykl "Wystawa na ekranie" przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia największych malarzy świata.

bilety: 25 zł (normalny), 22 zł (ulgowy), 20 zł (z Oświęcimską Kartą Rodziny i Oświęcimską Kartą Seniora)Jesień w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od września 2019 roku na kolejne wydarzenia artystyczne - spektakle, programy kabaretowe i koncerty. Prezentujemy wybrane imprezy. Informacje o kolejnych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie. 23 września - w ramach ...czytaj więcej...
wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
35 1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)