Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Maciej Fortuna Słowiański - koncert w wulkanie

od: 24.11.2017 do: 24.11.2017

24 listopada 2017 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Muzyka - źródło skojarzeń, koncert zespołu "Maciej Fortuna Słowiański" prezentujący muzykę, inspirowaną polskimi utworami ludowymi, wykonaną po raz pierwszy podczas koncertu w wulkanie Thrihnukagigur na Islandii, w ramach projektu "Maciej Fortuna Słowiański - koncert w wulkanie".

Maciej Fortuna to trębacz, kompozytor, uznany instrumentalista jazzowy i producent muzyczny. Doktor sztuk muzycznych i magister nauk prawnych, prowadzący aktywną działalność artystyczną i pedagogiczną. Prócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi oraz poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, eksperymentuje z łączeniem różnych gatunków sztuki. Istotnym elementem jego twórczości jest wykorzystywanie live electronics. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video.

Inicjuje, tworzy i bierze udział w licznych projektach zarówno polskich jak i o zasięgu międzynarodowym, m.in. Maciej Fortuna International Quartet - ZOŚKA, MFTrio - JAZZ, duet Fortuna/Dys - Maciejewski Variations, Fortuna plays Szymborska, Jerzy Milian - Music for Mr. Fortuna. Projekt "Kolberg Fortuny" czerpiący ze zbiorów etnograficznych odniósł wyjątkowy sukces w kraju, a jego kontynuacją jest "Maciej Fortuna Słowiański - koncert w wulkanie".

Muzyce towarzyszyć będą fragmenty filmu zrealizowanego na Islandii. Zespół, w sierpniu 2016 roku, zagrał koncert na dnie komory magmowej czynnego wulkanu, na głębokości 120 metrów pod powierzchnią ziemi. "Jednym z najbardziej unikatowych zjawisk jest aura miejsca, w którym wykonuję swoją muzykę. Jest ona dla mnie główną inspiracją. Thrihnukagigur to jedyne takie miejsce, w którym zastygająca lawa utworzyła jaskinię o bajecznych warunkach akustycznych" – mówi Maciej Fortuna. Materiał dopełniają wizualizacje bazujące na surowości wulkanicznego krajobrazu Islandii oraz obrazy nagrane w Polsce. Połączenie to przenosi odbiorcę w tajemniczy świat dzikiej przyrody, światła i cieni. Całość nawiązuje do tematyki ludowej, jest przepojona symboliką słowiańską oraz elementami improwizowanymi.

wykonawcy:
Maciej Fortuna - kompozycje, aranżacje, trąbka
Kamila Salach - śpiew
Roman Chraniuk - kontrabas
Jakub Miarczyński - perkusja

Eryk Kozłowski - realizacja dźwięku, wizualizacje
Przemysław Wawrzyniak - zdjęcia i materiały wideo

Przed dokonaniem rezerwacji i zakupu biletów prosimy o zapoznanie się z poniższymi regulaminami. Rezerwacja i zakup biletów jest akceptacją niniejszych regulaminów.
Regulamin rezerwacji i zakupu biletów w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Regulamin internetowej sprzedaży biletów na wydarzenia organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury.


bilety: 10 zł


Święto Miasta Oświęcim 2017 więto Miasta Oświęcim to święto grodu i jego mieszkańców. Okazja do przypomnienia bogatej historii i tradycji miasta, jak również do wspólnej wspaniałej zabawy. Z okazji Święta Miasta Oświęcim 31 sierpnia 2017 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta...czytaj więcej...

dzisiaj

lipiec 2017
  P W Ś C P S N
26 1 2
27 3 4 5 6 7 8 9
28 10 11 12 13 14 15 16
29 17 18 19 20 21 22 23
30 24 25 26 27 28 29 30
31 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)