Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Maciej Fortuna Słowiański - koncert w wulkanie

od: 24.11.2017 do: 24.11.2017

24 listopada 2017 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Muzyka - źródło skojarzeń, koncert zespołu "Maciej Fortuna Słowiański" prezentujący muzykę, inspirowaną polskimi utworami ludowymi, wykonaną po raz pierwszy podczas koncertu w wulkanie Thrihnukagigur na Islandii, w ramach projektu "Maciej Fortuna Słowiański - koncert w wulkanie".

Maciej Fortuna to trębacz, kompozytor, uznany instrumentalista jazzowy i producent muzyczny. Doktor sztuk muzycznych i magister nauk prawnych, prowadzący aktywną działalność artystyczną i pedagogiczną. Prócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi oraz poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, eksperymentuje z łączeniem różnych gatunków sztuki. Istotnym elementem jego twórczości jest wykorzystywanie live electronics. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video.

Inicjuje, tworzy i bierze udział w licznych projektach zarówno polskich jak i o zasięgu międzynarodowym, m.in. Maciej Fortuna International Quartet - ZOŚKA, MFTrio - JAZZ, duet Fortuna/Dys - Maciejewski Variations, Fortuna plays Szymborska, Jerzy Milian - Music for Mr. Fortuna. Projekt "Kolberg Fortuny" czerpiący ze zbiorów etnograficznych odniósł wyjątkowy sukces w kraju, a jego kontynuacją jest "Maciej Fortuna Słowiański - koncert w wulkanie".

Muzyce towarzyszyć będą fragmenty filmu zrealizowanego na Islandii. Zespół, w sierpniu 2016 roku, zagrał koncert na dnie komory magmowej czynnego wulkanu, na głębokości 120 metrów pod powierzchnią ziemi. "Jednym z najbardziej unikatowych zjawisk jest aura miejsca, w którym wykonuję swoją muzykę. Jest ona dla mnie główną inspiracją. Thrihnukagigur to jedyne takie miejsce, w którym zastygająca lawa utworzyła jaskinię o bajecznych warunkach akustycznych" – mówi Maciej Fortuna. Materiał dopełniają wizualizacje bazujące na surowości wulkanicznego krajobrazu Islandii oraz obrazy nagrane w Polsce. Połączenie to przenosi odbiorcę w tajemniczy świat dzikiej przyrody, światła i cieni. Całość nawiązuje do tematyki ludowej, jest przepojona symboliką słowiańską oraz elementami improwizowanymi.

wykonawcy:
Maciej Fortuna - kompozycje, aranżacje, trąbka
Kamila Salach - śpiew
Roman Chraniuk - kontrabas
Jakub Miarczyński - perkusja

Eryk Kozłowski - realizacja dźwięku, wizualizacje
Przemysław Wawrzyniak - zdjęcia i materiały wideo

Przed dokonaniem rezerwacji i zakupu biletów prosimy o zapoznanie się z poniższymi regulaminami. Rezerwacja i zakup biletów jest akceptacją niniejszych regulaminów.
Regulamin rezerwacji i zakupu biletów w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Regulamin internetowej sprzedaży biletów na wydarzenia organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury.


bilety: 10 zł


Wystawa na ekranie Nasze Kino zaprasza na cykl "Wystawa na ekranie" , czyli prezentację kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie prezentowane będą wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób....czytaj więcej...
wrzesień 2017
  P W Ś C P S N
35 1 2 3
36 4 5 6 7 8 9 10
37 11 12 13 14 15 16 17
38 18 19 20 21 22 23 24
39 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)