Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Maciej Fortuna Słowiański - koncert w wulkanie

od: 24.11.2017 do: 24.11.2017

24 listopada 2017 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Muzyka - źródło skojarzeń, koncert zespołu "Maciej Fortuna Słowiański" prezentujący muzykę, inspirowaną polskimi utworami ludowymi, wykonaną po raz pierwszy podczas koncertu w wulkanie Thrihnukagigur na Islandii, w ramach projektu "Maciej Fortuna Słowiański - koncert w wulkanie".

Maciej Fortuna to trębacz, kompozytor, uznany instrumentalista jazzowy i producent muzyczny. Doktor sztuk muzycznych i magister nauk prawnych, prowadzący aktywną działalność artystyczną i pedagogiczną. Prócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi oraz poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, eksperymentuje z łączeniem różnych gatunków sztuki. Istotnym elementem jego twórczości jest wykorzystywanie live electronics. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video.

Inicjuje, tworzy i bierze udział w licznych projektach zarówno polskich jak i o zasięgu międzynarodowym, m.in. Maciej Fortuna International Quartet - ZOŚKA, MFTrio - JAZZ, duet Fortuna/Dys - Maciejewski Variations, Fortuna plays Szymborska, Jerzy Milian - Music for Mr. Fortuna. Projekt "Kolberg Fortuny" czerpiący ze zbiorów etnograficznych odniósł wyjątkowy sukces w kraju, a jego kontynuacją jest "Maciej Fortuna Słowiański - koncert w wulkanie".

Muzyce towarzyszyć będą fragmenty filmu zrealizowanego na Islandii. Zespół, w sierpniu 2016 roku, zagrał koncert na dnie komory magmowej czynnego wulkanu, na głębokości 120 metrów pod powierzchnią ziemi. "Jednym z najbardziej unikatowych zjawisk jest aura miejsca, w którym wykonuję swoją muzykę. Jest ona dla mnie główną inspiracją. Thrihnukagigur to jedyne takie miejsce, w którym zastygająca lawa utworzyła jaskinię o bajecznych warunkach akustycznych" – mówi Maciej Fortuna. Materiał dopełniają wizualizacje bazujące na surowości wulkanicznego krajobrazu Islandii oraz obrazy nagrane w Polsce. Połączenie to przenosi odbiorcę w tajemniczy świat dzikiej przyrody, światła i cieni. Całość nawiązuje do tematyki ludowej, jest przepojona symboliką słowiańską oraz elementami improwizowanymi.

wykonawcy:
Maciej Fortuna - kompozycje, aranżacje, trąbka
Kamila Salach - śpiew
Roman Chraniuk - kontrabas
Jakub Miarczyński - perkusja

Eryk Kozłowski - realizacja dźwięku, wizualizacje
Przemysław Wawrzyniak - zdjęcia i materiały wideo

Przed dokonaniem rezerwacji i zakupu biletów prosimy o zapoznanie się z poniższymi regulaminami. Rezerwacja i zakup biletów jest akceptacją niniejszych regulaminów.
Regulamin rezerwacji i zakupu biletów w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Regulamin internetowej sprzedaży biletów na wydarzenia organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury.


bilety: 10 zł


Blizny pamięci - rzecz o Janie Karskim - spektakl w ramach VIII Life Festival Oświęcim 2017 21 czerwca 2017 roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach edukacyjnej części VIII Life Festival Oświęcim 2017 , spektakl w reżyserii i w wykonaniu Jerzego Zelnika , pt. "Blizny pamięci - rzecz o Janie Karskim" . Jan Karski to jeden z...czytaj więcej...
maj 2017
  P W Ś C P S N
18 1 2 3 4 5 6 7
19 8 9 10 11 12 13 14
20 15 16 17 18 19 20 21
21 22 23 24 25 26 27 28
22 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)