Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Mamma Mia! Here We Go Again

od: 21.09.2018 do: 27.09.2018

Dziesięć lat po wielkim sukcesie komedii "Mamma Mia!" twórcy filmu ponownie zapraszają na magiczną grecką wyspę Kalokairi, by raz jeszcze spotkać się z ukochanymi postaciami i muzyką zespołu ABBA w zupełnie nowym filmie.

Kto jest kim...

Donna - przed laty była bardzo kochliwa, ale pamiętajmy, że to były czasy wolnej miłości, a ona właśnie skończyła szkołę, wylądowała w słonecznej Grecji i trzeba też przyznać, że spośród chłopców, których wtedy spotkała, trudno było wybrać tego najlepszego. Dlatego nie wybierała. W postać Donny w obu częściach filmu wciela się nagrodzona trzema Oscarami legendarna Meryl Streep. W roli młodej Donny w drugiej części komedii występuje Lily James - jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia.

Sophie - w pierwszej części filmu szukała odpowiedzi na pytanie, kto jest jej ojcem. Teraz Sophie zna już odpowiedź, ale przed nią kolejne przygody - właśnie spodziewa się dziecka i jest szczęśliwsza niż kiedykolwiek. W postać Sophie wciela się Amanda Seyfried.

Sam - jedna z młodzieńczych miłości Donny oraz - jak się okazało - ojciec Sophie. W pierwszej części to właśnie on zaprowadził do ołtarza... Donnę. W postać Sama wciela się Pierce Brosnan, którego świat pokochał za to, że w „Mamma Mia!” śpiewał naprawdę źle, ale robił to niezwykle dobrze. Teraz zaśpiewa ponownie! W roli młodego Sama zobaczymy Jeremy’ego Irvine’a.

Harry - jest taki, jak grający go Colin Firth. Słodki, kochany, miły, chciałoby się podejść i go przytulić. W pierwszej części wiele wskazywało na to, że jest ojcem Sophie, teraz przybywa do Grecji, dowiadując się o jej ciąży. W postać młodego Harry’ego wciela się Hugh Siknner.

Bill - podróżnik, obieżyświat, wieczny hipis, który nie lubi zbyt długo siedzieć w jednym miejscu. Ponownie spotkamy go na słonecznych plażach wyspy, na której Donna stworzyła swój pensjonat. Również i on miał szansę być ojcem Sophie - no, ale wiemy, jak mają się sprawy. Postać Billa portretuje szwedzki gwiazdor Stellan Skarsgård, a w młodego Billa wciela się Josh Dylan.
 
Sky - muskularny, o chłopięcej urodzie rozrabiaki, po uszy zakochany w Sophie, z którą właśnie spodziewa się dziecka. W roli Sky’a ponownie zobaczymy Dominika Coopera.

Tanya - jedna z najbarwniejszych postaci, które pojawiają się na greckiej wyspie i w życiu jej mieszkańców. Ekstrawagancka pożeraczka męskich serc, najczerwieńsza róża w całym bukiecie. Śpiewa, tańczy, bawi się i pije - jak przystało na greckie wakacje! Jest jedną z najbliższych przyjaciółek Donny i - jak się okaże - Sophie. W postać Tanyi wciela się Christine Baranski, a w roli młodej Tanyi zobaczymy Jessicę Keenan Wynn.

Rosie - druga z najbliższych przyjaciółek Donny. Swój ognisty temperament skrywa pod pozorem łagodności, ale nie dajmy się zwieść. Kiedy rusza do tańca, tańczy cały świat. To właśnie ona, Donna i Tanya tworzyły przed laty gorący girls band „Dynamitki”. W roli Rosie zobaczymy Julie Walters, dwukrotnie nominowaną do Oscara®, laureatkę dwóch nagród BAFTA. W postać młodej Rosie wciela się młodziutka Alexa Davies.

Ruby - babcia Sophie - jest jak słynny likier, który mimo słodkiego smaku, jest wysokoprocentowy. Babcia Ruby nie przypomina innych babć. To kobieta-petarda, pewna siebie, piękna, wiecznie młoda. W tę rolę mogła wcielić się tylko Cher - laureatka wszystkich możliwych nagród i honorów. 

Fernando - szara eminencja greckiej wyspy, pan od wszystkiego i dla wszystkich. Kobiety tracą na jego widok zmysły, mężczyźni wypadają przy nim blado. Ale nie ma się czemu dziwić, bo w jego postać wciela się Andy Garcia.

tytuł oryginalny: Mamma Mia! Here We Go Again
produkcja: USA 2018
gatunek: komedia, musical
dozwolony: od 13 lat
wersja językowa: napisy
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 114 minut
reżyseria: Ol Parker
scenariusz: Ol Parker
zdjęcia: Robert D. Yeoman
muzyka: Anne Dudley
obsada: Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgård, Julie Walters, Dominic Cooper, Amanda Seyfried, Christine Baranski, Lily James, Josh Dylan, Hugh Skinner, Jeremy Irvine, Alex Davies, Jessica Keenan Wynn, Andy Garcia, Cher

21-27.09.2018

bilety: 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)Sztuka na ekranie Nasze Kino zaprasza od września do grudnia 2018 roku na dwa cykle filmów o sztuce - "Art Beats" i "Wystawa na ekranie" . "Rafael. Bóg sztuki" / "Art Beats" 3.09.2018 godz. 18:00 "Hitler kontra Picasso i reszta" / "Art...czytaj więcej...

dzisiaj

sierpień 2018
  P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)