Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Moje wspaniałe życie

od: 21.01.2022 do: 26.01.2022

na plakacie aktorka grająca główną rolę w filmie, tytuł filmu
Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka („Kamper”, „Córka trenera”). Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”.

Ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy film Grzegorzka jest historią kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy? W nakreślonej z empatią i fenomenalnie zagranej przez Agatę Buzek postaci przejrzy się mnóstwo kobiet, które złożyły kawałek siebie na ołtarzu cudzych oczekiwań. Bohaterka „Mojego wspaniałego życia” nie czuje się jednak ofiarą – ryzykuje, popełnia błędy i tańczy do upadłego.

O sile filmu decyduje nie tylko charyzma „Jo”, ale także fantastyczny aktorski trójkąt, którego dynamika zmienia się na naszych oczach. Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz sprawiają, że nie ma w „Moim wspaniałym życiu” postaci, za którą nie trzymalibyśmy kciuków. Do współpracy przy projekcie zaproszone zostały też trzy wyjątkowe muzyczne osobowości: na ekranie zobaczymy legendarnego czeskiego barda, Jaromira Nohavicę, muzykę do filmu skomponował Piotr Emade Waglewski, a promującą film piosenkę „Pięć minut łez” wykonuje Ralph Kaminski.

Rozgrywający się w prowincjonalnej, malowniczej Nysie film przypomina, że prawdziwe życie nie jest gdzie indziej, tylko wszędzie tam, gdzie próbujemy być szczęśliwi na własnych warunkach.

produkcja: Polska 2021
gatunek: komedia obyczajowa, dramat
dozwolony: od 15 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 100 minut
reżyseria: Łukasz Grzegorzek
scenariusz: Łukasz Grzegorzek
zdjęcia: Weronika Bilska
muzyka: Emade
obsada: Agata Buzek, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Małgorzata Zajączkowska, Wiktoria Wolańska, Leon Grzegorzek, Karolina Bruchnicka, Julia Kuzka, Grzegorz Stępniak, Jaromír Nohavica, Marta Ścisłowicz, Stanisław Rogulski, Hubert Grysztar, Mikołaj Dumanowski, Aleksandra Stefanowicz, Karolina Chmiel, Daniel Gierlicki, Dawid Płachta, Łukasz Grzegorzek, Paweł Kruszelnicki

Nagrody/Festiwale:
 • Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2021
  -
  najlepsza reżyseria
 • Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard Off Camera 2021
  -
  nagrody w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
    -
  najlepsza aktorka (Agata Buzek)
    -
  najlepszy aktor (Jacek Braciak)
 • Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy" 2021
  -
  Grand Prix w Konkursie Filmów Fabularnych
21.01.2022 godz. 14:00
23-25.01.2022 godz. 19:45
26.01.2022 godz. 17:45


bilety: 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury Szanowni Państwo! w związku z obostrzeniami związanymi z limitowaniem liczby uczestników podczas wydarzeń artystycznych, w instytucjach kultury, z wyłączaniem z dopuszczanego limitu osób zaszczepionych , prosimy o zapoznanie się z regulaminem wewnętrznym Oświęcimskiego Centrum Kultury...czytaj więcej...

dzisiaj

styczeń 2022
  P W Ś C P S N
52 1 2
01 3 4 5 6 7 8 9
02 10 11 12 13 14 15 16
03 17 18 19 20 21 22 23
04 24 25 26 27 28 29 30
05 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)