Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Niedziela z muzyczną podróżą w czasie

od: do:

23 września 2018 roku - w trzecim dniu Jesieni Oświęcimskiej 2018 (21-23 września) - na oświęcimskim Rynku Głównym wyruszymy w muzyczną podróż w czasie.

Będzie różnorodnie muzycznie i rozrywkowo - zagrają:
"Jack Band", "Singin’ Birds" i "The Backwards".

Oprócz podróży muzycznej pojawią się również inne atrakcje, między innymi fotobudka.

Na niezapomniane popołudnie zaprasza Oświęcimskie Centrum Kultury.

Big-band "Jack Band" jest zespołem wykonującym muzykę standardową i rozrywkową. Ich koncert to podróż przez muzykę różnych styli i... lat.


Koncert "Singin’ Birds" to muzyczna podróż w czasie dla każdego. Zespół czerpie z amerykańskiej tradycji grup wokalnych z pierwszej połowy XX wieku, a myślą przewodnią w jego twórczości jest brzmienie głosów w bliskiej harmonii. W marcu 2017 roku ukazał się drugi album zespołu - "Swing & Roll". W odróżnieniu od debiutanckiego "Niech tak zostanie", dedykowany jest on słuchaczom kochającym taneczne brzmienia i rock’n’rolla. "Singin’ Birds" nie zapomina jednak o wiernych fanach muzyki swingowej. Na obu krążkach znalazły się - stylizowane na lata 50. i 60. - własne wersje znanych przebojów oraz autorskie kompozycje. Pomimo umiłowania klimatu retro współczesne brzmienia również nie są im obce.


"The Backwards" to magiczny muzyczny wehikuł czasu - czołowy światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy "The Beatles" - od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt, których nawet sami "The Beatles" nigdy nie wykonali publicznie. Zespół powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. "The Backwards" zagrali przeszło 3000 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24 Stanach), występowali w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych.
To będzie nie tylko koncert, ale niemal iluzjonistyczne widowisko jak najwierniej oddające realia występów i twórczości "The Beatles" - z muzyką na żywo - włącznie z partiami orkiestrowymi granymi na instrumentach klawiszowych - w każdym detalu do złudzenia wiernie oddającą brzmienie zarówno instrumentów jak i partii wokalnych ze zdumiewająco naśladowaną barwą głosu, z dokładnie takimi samymi gitarami używanymi zgodnie z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach, z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki z Liverpoolu, w perukach zmienianych stosownie do wyglądu Johna, Paula, George'a i Ringo w poszczególnych latach.
wstęp wolny


Amore - mój hołd dla miłości - retransmisja koncertu André Rieu z Maastricht 7 października 2018 roku o godzinie 17:00 w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbędzie się retransmisja koncertu André Rieu , który odbył się 7 lipca 2018 roku w Maastricht pt. "Amore - mój hołd dla miłości" . André Rieu : "Amore - mój hołd dla miłości" to...czytaj więcej...

dzisiaj

sierpień 2018
  P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)