Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

OKF-O!, czyli Oświęcimski Klub Fantastyki-Online!

od: do:

Chociaż kwarantanna nie sprzyja naszemu hobby, które opiera się w głównej mierze na spotkaniach, to przecież nie oznacza to, że klubowe życie zamarło, podobnie jak fandom fantastyki w Polsce i na świecie.

W najbliższym czasie Oświęcimski Klub Fantastyki działający w OCK będzie informował o ciekawych inicjatywach, różnych rozgrywkach online oraz zbliżających się konwentach, z których część przeniosła się na razie do sieci. A przy okazji polecimy, co fantastycznego warto poczytać, obejrzeć, w co zagrać.

Zapraszamy też na naszą grupę facebookową, gdzie można zapisać się chociażby na sesję rpg prowadzone online: https://www.facebook.com/groups/124558457588348/

A może ktoś z Was chciałby taką poprowadzić i szuka graczy?

#13 REBEL.pl uruchomił stronę, na której znajdziecie bezpłatne wersje ich popularnych gier do własnego wydruku.

Wszystkie gry znajdziecie na dedykowanej stronie: https://bit.ly/39MP1Sg (pliki są po angielsku, jeśli potrzebujecie polskich instrukcji, to znajdziecie je na stronie Rebela)#12 „Wojna Gwiazd” to niezależny film dokumentalny na temat polskiej wersji zjawiska Star Wars na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku.

link do filmu

strona filmu na Facebooku: https://www.facebook.com/wojnagwiazd/#11 Postanowiliśmy od czasu do czasu uraczyć naszych sympatyków garścią ciekawostek i fantastycznych poleceń. Zapraszamy na naszą stronę na pierwszy wpis tego typu. Omawiamy w nim kilka stuletnich, albo niespełna stuletnich, klasyków filmu fantastycznego – oczywiście niemych.

https://kf-oswiecim.net/2020/04/nieme-starocie-kina-fantastycznego/#10 Na stronie Comixology znajdziecie sporo zeszytów komiksowych, które można pobrać i przeczytać za darmo. W ofercie m.im. tytuły od Marvela, DC czy Dark Horse.

https://www.comixology.eu/free-comics#9 Obozy Fabularne Tol Calen są organizowane od 2003 roku przez Biuro Turystyki Aktywnej Kompas. Wyjazdy tematyczne, związane z RPG, larpami czy grami bitewnymi, są przeznaczone dla dzieci i młodzieży; kadrą są Mistrzowie Gry, larpowcy i laureaci krajowych i międzynarodowych turniejów bitewniaków – świetni wychowawcy oraz pasjonaci tematyk fabularnych z ogromnym doświadczeniem.

Instruktorzy zapraszają na facebookową stronę Tol Calen, gdzie będą się pojawiać informacje o sesjach RPG online: https://www.facebook.com/TolCalen/#8 Popularne amerykańskie wydawnictwo Image Comics, założone w latach 90. przez zbuntowanych twórców MARVEL-a, umieściło na stronie internetowej nieodpłatnie pierwsze zeszyty swoich 132 komiksowych serii.

Komiksy dostępne pod linkiem: https://imagecomics.com/comics/read-first-issues#7 Na Facebookowej stronie Darmowe gry planszowe znajdziecie linki do różnych gier planszowych i karcianych, które można za darmo, legalnie pobrać i przygotować w domowych warunkach.

https://www.facebook.com/DarmoweGryPlanszowe/#6 Rosyjski Mosfilm udostępnił filmy Andrieja Tarkowskiego online, z polskimi napisami, w tym m.in. "Stalkera" (1979). Arcydzieło Tarkowskiego oparte jest na wątkach z powieści science-fiction "Piknik na skraju drogi" autorstwa braci Arkadija i Borysa Strugackich.

Film można obejrzeć na kanale YouTube#5 Serdecznie polecamy odwiedzić facebookowy Holistyczny przewodnik po grach. W przypiętym na górze strony poście znajdziecie wiele ciekawych artykułów o tym, jak rodził się w Polsce rynek gier fabularnych i ich fandom. Historia pierwszego polskiego “erpega”, Kryształów Czasu czy perypetie działalności wydawnictwa MAG (którego ekipę gościliśmy w OCK na początku działalności naszego klubu) to tylko niektóre, wspominkowe propozycje.

Holistyczny przewodnik po grach: https://www.facebook.com/Holistyczny-przewodnik-po-grach-150279362366378/#4 Twórcy "Pół wieku poezji później" - fanowskiego filmu ze świata Wiedźmina - udostępnili go w dobrej jakości, sprzed konwersji na You Tubie.

link do pobrania#3 28 marca odbędzie się pierwszy oficjalny turniej Online w popularną karcianą grę KeyForge. Szczegóły można znaleźć w facebookowym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/609663596283661#2 Najfajniejsze w grach fabularnych jest oczywiście to, że pozwalają nam się spotkać w gronie przyjaciół. Ale nie zawsze to jest możliwe. Choć nic nie zastąpi bezpośredniej interakcji, to jednak są sposoby na to, by zagrać i dobrze się bawić bez wychodzenia z domu. Komputer, słuchawki i mikrofon (nawet ten wbudowany w laptopie) wystarczą. Z ciekawymi propozycjami związanymi z grami RPG i nie tylko wychodzi akcja Grarantanna.

https://kf-oswiecim.net/2020/03/rpg-online/#1 Wydawnictwo Portal Games zapowiada rok 2020 rok Rokiem Molocha! To nowa inicjatywa z post apokaliptycznego świata Neuroshimy. Jako OKF włączamy się do działania i zachęcamy do zapoznania się z akcją, a przede wszystkim do spróbowania swych sił w planszowej grze Neuroshima Hex.

https://kf-oswiecim.net/2020/03/2020-rokiem-molocha/


Czy wiesz, że... Witold Kaczanowski (Wit Leszek Kaczanowski | Witold-K) - absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - jest wybitnym polskim artystą - malarzem, rzeźbiarzem, grafikiem, rysownikiem, autorem wykonanej w latach 1959-1961 wielkiej kompozycji malarskiej na sklepieniu sali widowiskowej...czytaj więcej...
kwiecień 2020
  P W Ś C P S N
14 1 2 3 4 5
15 6 7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22 23 24 25 26
18 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)