Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Podwójne życie PREMIERA

od: 18.05.2019 do: 23.05.2019

Najnowszy film Oliviera Assayasa - twórcy "Sils Maria" oraz "Personal Shopper", który przyniósł mu nagrodę w kategorii najlepszy reżyser podczas 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Premiera filmu odbyła się podczas 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, a w obsadzie znalazła się plejada francuskich gwiazd: Guillaume Canet, Juliette Binoche, Vincent Macaigne, Christa Théret i Nora Hamzawi.

"Podwójne życie" to uwodzicielski i przewrotny obraz bawiący się pojęciem wierności. W filmie dotyczy ono zarówno kilku zdradzających się osób, perwersyjnej relacji fikcji do rzeczywistości, jak również rewolucji technologicznej, która każe nam porzucać stare przyzwyczajenia. W błyskawicznie zmieniającym się świecie e-booki wygryzają papierowe książki, młode kochanki - starzejące się żony, zaś seriale - kinowe fabuły. Nie zmienia się tylko jedno - zawsze najbardziej podnieca nas nowe.

Swoimi bohaterami reżyser uczynił członków paryskiej bohemy przeżywających kryzys wieku średniego. Leonard - pisarz snobujący się na bycie offline (Vincent Macaigne) - pragnie wydać kolejną powieść, będącą zapisem romansu z pewną aktorką. Jego wydawca - przystojny karierowicz Alain (w tej roli super gwiazda francuskiego kina - Guillaume Canet) - odrzuca książkę, bo o wiele bardziej pasjonuje go teraz świat e-booków, a dokładnie atrakcyjna doradczyni do spraw digitalizacji. Alainowi umyka więc, że jego żona - marząca o ambitnej roli serialowa aktorka Selena (fantastyczny, autoironiczny występ Juliette Binoche) - spotyka się z pewnym pisarzem, którego partnerka Valérie (Nora Hamzawi) także nie wie o zdradzie, bo jest zbyt zajęta ogarnianiem PR-u prowadzącego podwójne życie polityka...

Na ów splot seksu, kłamstw i literatury, Assayas patrzy z wyrozumiałością i humorem (krytycy podkreślają, że "Podwójne życie" to jego najlepsza komedia!), deklarując w jednym z wywiadów: "Staliśmy się takimi moralistami, że zapragnąłem nakręcić film odrobinę niemoralny". Inspiracją dla tego lekkiego niczym czytnik - i równie pojemnego - komediodramatu jest bez wątpienia seksowne kino mistrza Erica Rohmera. Niektórzy piszą też o podobieństwach do najlepszych filmów Woody’ego Allena - z tym, że u Assayasa jest zdecydowanie więcej wina.

tytuł oryginalny: Doubles vies
produkcja: Francja 2018
gatunek: komedia obyczajowa
dozwolony: od 15 lat
wersja językowa: napisy
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 108 minut
reżyseria: Olivier Assayas
scenariusz: Olivier Assayas
zdjęcia: Yorick Le Saux
obsada: Guillaume Canet, Juliette Binoche, Vincent Macaign, Christa Théret, Nora Hamzawi, Pascal Greggory

18-23.05.2019


bilety: 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)

Festiwal Filmowy Wiosna Filmów w Polsce 2019 W dniach od 26 kwietnia do 2 maja 2019 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury będą się odbywały przedpremierowe projekcje filmów nagradzanych i prezentowanych na światowych festiwalach w ramach Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów w Polsce 2019 . Nasze Kino już po raz piąty...czytaj więcej...
kwiecień 2019
  P W Ś C P S N
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)