Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Lunatyczka z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku

od: do:

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku zaprasza online na powtórkowe pokazy spektakli operowych z cyklu Live in HD.

Codziennie – od 17 marca – proponuje do obejrzenia operę ze swojego bogatego repertuaru.

The Metropolitan Opera prezentuje zarówno spektakle najnowsze, nowe i nieco starsze – jak mówi dyrektor generalny Peter Gelb – „Chcemy w tym nadzwyczajnie trudnym czasie pocieszyć wszystkich miłośników opery, prezentując klejnoty z naszego archiwum z minionych 14 lat”, jak również sięga po wydarzenia historyczne.


30 maja 2020 | sobota

Lunatyczka

Vincenzo Bellini
dyryguje Evelino Pidò
obsada: Natalie Dessay, Juan Diego Flórez   
czas trwania: 142 minuty
transmisja na żywo odbyła się 21.03.2009

emisja na życzenie widzów

Opera w dwóch aktach włoskiego kompozytora Vincenza Belliniego i jedno z najbardziej znanych dzieł bel canta.

Wszyscy gromadzą się, żeby wziąć udział w ślubie Aminy i Elvino. Radosnej atmosferze nie ulega tylko Lisa – nieszczęśliwie zakochana w panu młodym. Tuż po zawarciu małżeństwa, wśród zgromadzonych pojawia się Rudolfo, który zaczyna prawić komplementy Aminie. Zazdrosny Elvino wpada w szał, ale na szczęście nic nie jest w stanie poróżnić zakochanych małżonków. Po uroczystości wszyscy pośpiesznie się rozchodzą – nikt nie chce natknąć się na tajemniczą zjawę, która od lat nawiedza to miejsce...

Rudolfo wynajmuje pokój. Liza zaczyna się do niego zalecać, gdy niespodziewanie do pokoju wchodzi lunatykująca Amina. Hrabia natychmiast domyśla się, że to właśnie ją uważa się za zjawę. Nie chce okryć dziewczyny hańbą i natychmiast wychodzi. Dla Lizy jest to szansa na rozbicie młodego małżeństwa. Natychmiast sprowadza Elwina, który zastaje żonę leżącą w łóżku hrabiego...


31 maja 2020 | niedziela

Napój miłosny
Gaetano Donizetti
dyryguje Domingo Hindoyan
obsada: Pretty Yende, Matthew Polenzani, Davide Luciano, Ildebrando D’Arcangelo
transmisja na żywo odbyła się 10.02.2018

Wśród ogromnej ilości dzieł Donizettiego – skomponował on kilkadziesiąt oper! – paradoksalnie to nie wielkie romantyczne opery bel canto, ale mniejszych rozmiarów opery komiczne zyskały sobie stałe miejsce na światowych scenach. Wśród nich króluje zaś „Napój miłosny”, w którym zabawna i lekka intryga, mająca – co rzadkie w librettach operowych – wszelkie pozory prawdopodobieństwa i jest pretekstem do wyśpiewania bodaj czy nie najpiękniejszego operowego szlochu napisanego na tenor liryczny. Aria „Una firtiva lagrima” („Jej sekretna łza”) to wyraz tajonej nadziei, jaką żywi zakochany wieśniak Nemorino na widok płaczącej Adiny, która do tej pory odrzucała jego zaloty. Chłopak wierzy jednak w moc miłosnego napoju, jaki kupił, a który jest w rzeczywistości flaszką wina...


1 czerwca 2020 | poniedziałek

Salome
Richard Strauss
dyryguje Patrick Summers
obsada: Karita Mattila, Ildikó Komlósi, Kim Begley, Joseph Kaiser, Juha Uusitalo
transmisja na żywo odbyła się 11.10.2008


2 czerwca 2020 | wtorek

Purytanie
Vincenzo Bellini  
dyryguje Patrick Summers
obsada: Anna Netrebko, Eric Cutler, Franco Vassallo, John Relyea
transmisja na żywo odbyła się 6.01.2007


3 czerwca 2020 | środa

Lulu
Alban Berg
dyryguje Lothar Koenigs
obsada: Marlis Petersen, Susan Graham, Daniel Brenna, Paul Groves, Johan Reuter, Franz Grundheber
transmisja na żywo odbyła się 21.11.2015


4 czerwca 2020 | czwartek

Orfeusz i Eurydyka
Christoph Willibald Gluck
dyryguje James Levine
obsada: Danielle de Niese, Heidi Grant Murphy, Stephanie Blythe
transmisja na żywo odbyła się 24.01.2009


5 czerwca 2020 | piątek

Tosca
Giacomo Puccini
dyryguje James Conlon
obsada: Shirley Verrett, Luciano Pavarotti, Cornell MacNeil
transmisja na żywo odbyła się 19.12.1978


6 czerwca 2020 | sobota

Anioł zagłady
Thomas Adès
dyryguje Thomas Adès
obsada: Audrey Luna, Amanda Echalaz, Sally Matthews, Sophie Bevan, Alice Coote, Christine Rice, Iestyn Davies, Joseph Kaiser, Frédéric Antoun, David Portillo, David Adam Moore, Rod Gilfry, Kevin Burdette, Christian Van Horn, John Tomlinson
transmisja na żywo odbyła się 18.11.2017


7 czerwca 2020 | niedziela

Otello
Giuseppe Verdi
dyryguje Yannick Nézet-Séguin
obsada: Sonya Yoncheva, Aleksandrs Antonenko, Željko Lučić
transmisja na żywo odbyła się 17.2015


8 czerwca 2020 | poniedziałek

Thais
Jules Massenet
dyryguje Jesús López-Cobos
obsada: Renée Fleming, Michael Schade, Thomas Hampson
transmisja na żywo odbyła się 20.12.2008


odbyło się:

I tydzień | 17-23.03.2020

„Carmen”
Georges Bizet
dyryguje Yannick Nézet-Séguin
obsada: Elīna Garanča, Roberto Alagna
transmisja na żywo odbyła się 16.01.2010

„Cyganeria”
Giacomo Puccini
dyryguje Nicola Luisotti
obsada: Angela Gheorghiu, Ramón Vargas
transmisja na żywo odbyła się 5.04.2008

„Trubadur”

Giuseppe Verdi
dyryguje: Marco Armiliato
obsada: Anna Netrebko, Dolora Zajick, Yonghoon Lee, Dmitri Hvorostovsky
transmisja na żywo odbyła się 3.10.2015

„Traviata”
Giuseppe Verdi
dyryguje: Yannick Nézet-Séguin
obsada: Diana Damrau, Juan Diego Flórez, Quinn Kelsey
transmisja na żywo odbyła się 15.12.2018

„Córka pułku”
Gaetano Donizetti
dyryguje: Marco Armiliato
obsada: Natalie Dessay, Juan Diego Flórez
transmisja na żywo odbyła się 26.04.2008

„Łucja z Lammermoor”

Gaetano Donizetti
dyryguje Marco Armiliato
obsada: Anna Netrebko, Piotr Beczała, Mariusz Kwiecień
transmisja na żywo odbyła się 7.02.2009

„Eugeniusz Oniegin”
Piotr Czajkowski
dyryguje Valery Gergiev
obsada: Renée Fleming, Ramón Vargas, Dmitri Hvorostovsky
transmisja na żywo odbyła się 24.02.2007


II tydzień | 24-30.03.2020

„Tristan i Izolda”
Richard Wagner
dyryguje: Simon Rattle
obsada: Nina Stemme, Ekaterina Gubanova, Stuart Skelton, Evgeny Nikitin, René Pape
transmisja na żywo odbyła się 8.10.2016

„Złoto Renu”

Richard Wagner
dyryguje: James Levine
obsada: Wendy Bryn Harmer, Stephanie Blythe, Richard Croft, Gerhard Siegel, Dwayne Croft, Bryn Terfel, Eric Owens, Hans-Peter König
transmisja na żywo odbyła się 9.10.2010

„Walkiria”
Richard Wagner
dyryguje James Levine
obsada: Deborah Voigt, Eva-Maria Westbroek, Stephanie Blythe, Jonas Kaufmann, Bryn Terfel, Hans-Peter König
transmisja na żywo odbyła się 14.05.2011

„Zygfryd”
Richard Wagner
dyryguje: Fabio Luisi
obsada: Deborah Voigt, Jay Hunter Morris, Gerhard Siegel, Bryn Terfel, Eric Owens
transmisja na żywo odbyła się 5.11.2011

„Zmierzch bogów”
Richard Wagner
dyryguje: Fabio Luisi
obsada: Deborah Voigt, Wendy Bryn Harmer, Waltraud Meier, Jay Hunter Morris, Iain Paterson, Eric Owens, Hans-Peter König
transmisja na żywo odbyła się 11.02.2012

„Śpiewacy Norymberscy
Richard Wagner
dyryguje James Levine
obsada: Annette Dasch, Johan Botha, Paul Appleby, Michael Volle
transmisja na żywo odbyła się 13.12.2014

„Tannhäuser”
Richard Wagner
dyryguje James Levine
obsada: Eva-Maria Westbroek, Michelle DeYoung, Johan Botha, Peter Mattei, Gunther Groissböck
transmisja na żywo odbyła się 31.10.2015


III tydzień | 31.03-6.04.2020

„Dialogi karmelitanek”
Francis Poulenc
dyryguje Yannick Nézet-Séguin
obsada: Isabel Leonard, Adrianne Pieczonka, Karita Mattila
transmisja na żywo odbyła się 11.05.2019

„Cyrulik sewilski”
Gioacchino Rossini
dyryguje Maurizio Benini
obsada: Joyce DiDonato, Juan Diego Flórez, Peter Mattei
transmisja na żywo odbyła się 24.03.2007

„Nixon w Chinach”
John Adams
dyryguje John Adams
obsada: Janis Kelly, James Maddalena
transmisja na żywo odbyła się 12.02.2011

„Don Carlos”
Giuseppe Verdi
dyryguje Yannick Nézet-Séguin
obsada: Marina Poplavskaya, Roberto Alagna, Simon Keenlyside, Ferruccio Furlanetto
transmisja na żywo odbyła się 11.12.2010

„Poławiacze pereł”

Georges Bizet
dyryguje Gianandrea Noseda
obsada: Diana Damrau, Matthew Polenzani, Mariusz Kwiecień
transmisja na żywo odbyła się 16.01.2016

„Makbet”
Giuseppe Verdi
dyryguje Fabio Luisi
obsada: Anna Netrebko, Joseph Calleja, Željko Lučić, René Pape
transmisja na żywo odbyła się 11.10.2014

„Norma”
Vincenzo Bellini
dyryguje Carlo Rizzi
obsada: Sondra Radvanovsky, Joyce DiDonato, Joseph Calleja, Matthew Rose
transmisja na żywo odbyła się 17.10.2017


IV tydzień | 7-13.04.2020

„Aida”
Giuseppe Verdi
dyryguje Nicola Luisotti
obsada: Anna Netrebko, Anita Rachvelishvili, Aleksandrs Antonenko
transmisja na żywo odbyła się 6.10.2018

„Dziewczyna z Dzikiego Zachodu”
Giacomo Puccini
dyryguje Nicola Luisotti
obsada: Deborah Voigt, Marcello Giordani, Lucio Gallo
transmisja na żywo odbyła się 27.10.2018

„Falstaff”
Giuseppe Verdi
dyryguje James Levine
obsada: Lisette Oropesa, Angela Meade, Stephanie Blythe, Ambrogio Maestri
transmisja na żywo odbyła się 14.12.2013

„Parsifal”
Richard Wagner
dyryguje Daniele Gatti
obsada: Katarina Dalayman, Jonas Kaufmann, Peter Mattei, René Pape
transmisja na żywo odbyła się 2.03.2013

„Romeo i Julia”
Charles Gounod
dyryguje Gianandrea Noseda
obsada: Diana Damrau, Vittorio Grigolo, Elliot Madore, Mikhail Petrenko
transmisja na żywo odbyła się 21.01.2017

„Don Pasquale”
Gaetano Donizetti
dyryguje James Levine
obsada: Anna Netrebko, Matthew Polenzani, Mariusz Kwiecień
transmisja na żywo odbyła się 13.11.2010

„Cosi fan tutte”
Wolfgang Amadeus Mozart
dyryguje David Robertson
obsada: Amanda Majeski, Serena Malfi, Kelli O’Hara, Ben Bliss, Adam Plachetka, Christopher Maltman
transmisja na żywo odbyła się 31.03.2018


V tydzień | 14-20.04.2020

„Rusałka”
Antonín Dvořák
dyryguje Yannick Nézet-Séguin
obsada: Renée Fleming, Piotr Beczała, Dolora Zajick, John Relyea, Emily Magee
transmisja na żywo odbyła się 8.02.2014

„Borys Godunow”
Modest Musorgski
dyryguje Valery Gergiev
obsada: René Pape, Oleg Balashov, Ekaterina Semenchuk
transmisja na żywo odbyła się 23.10.2010

„Jaskółka”
Giacomo Puccini
dyryguje Marco Armiliato
obsada: Angela Gheorghiu, Roberto Alagna
transmisja na żywo odbyła się 10.01.2009

„Hrabia Ory”
Gioacchino Rossini
dyryguje Maurizio Benini
obsada: Diana Damrau, Joyce DiDonato, Juan Diego Flórez
transmisja na żywo odbyła się 9.04.2011

„Madama Butterfly”
Giacomo Puccini
dyryguje Patrick Summers
obsada: Patricia Racette, Marcello Giordani, Dwayne Croft
transmisja na żywo odbyła się 7.03.2009

„Adriana Lecouvreur”
Francesco Cilèa
dyryguje Gianandrea Noseda
obsada: Anna Netrebko, Anita Rachvelishvili, Piotr Beczała, Ambrogio Maestri
transmisja na żywo odbyła się 12.01.2019

„Kawaler z różą”
Richard Strauss
dyryguje Sebastian Weigle
obsada: Renée Fleming, Elīna Garanča, Erin Morley, Günther Groissböck
transmisja na żywo odbyła się 13.05.2017


VI tydzień | 21-27.04.2020

„Elektra”
Richard Strauss
dyryguje Esa-Pekka Salonen
obsada: Nina Stemme, Adrianne Pieczonka, Waltraud Meier, Eric Owens
transmisja na żywo odbyła się 30.04.2016

„Tosca”
Giacomo Puccini
dyryguje Emmanuel Villaume
obsada: Sonya Yoncheva, Vittorio Grigolo, Željko Lučić
transmisja na żywo odbyła się 27.01.2018

„Opowieści Hoffmanna”
Jakub Offenbach
dyryguje James Levine
obsada: Anna Netrebko, Kathleen Kim, Ekaterina Gubanova, Joseph Calleja, Alan Held
transmisja na żywo odbyła się 19.12.2009

„Wesoła wdówka”
Franz Lehár
dyryguje Sir Andrew Davis
obsada: Renée Fleming, Kelli O’Hara, Nathan Gunn
transmisja na żywo odbyła się 17.01.2015

„Traviata”
Giuseppe Verdi
dyryguje Fabio Luisi
obsada: Natalie Dessay, Matthew Polenzani, Dmitri Hvorostovsky
transmisja na żywo odbyła się 14.04.2012


„Operowa Gala z domów gwiazd Met”

koncert 42 artystów związanych z Met Opera

„Kopciuszek”

Gioacchino Rossini
dyryguje Fabio Luisi
obsada: Joyce DiDonato, Juan Diego Flórez, Pietro Spagnole, Alessandro Corbelli, Luca Pisaroni
transmisja na żywo odbyła się 10.05.2014


VII tydzień | 28.04-4.05.2020

Anna Bolena
Gaetano Donizetti
dyryguje Marco Armiliato
obsada: Anna Netrebko, Ekaterina Gubanova, Stephen Costello, Ildar Abdrazakov
transmisja na żywo odbyła się 15.10.2011

Maria Stuart
Gaetano Donizetti
dyryguje Maurizio Benini
obsada: Elza van den Heever, Joyce DiDonato, Matthew Polenzani
transmisja na żywo odbyła się 19.01.2013

Robert Devereux
Gaetano Donizetti
dyryguje Maurizio Benini
obsada: Sondra Radvanovsky, Elīna Garanča, Matthew Polenzani, Mariusz Kwiecień
transmisja na żywo odbyła się 16.04.2016

Marnie
Nico Muhly
dyryguje Roberto Spano
obsada: Isabel Leonard, Iestyn Davies, Christopher Maltman
transmisja na żywo odbyła się 10.11.2018

Aida
Giuseppe Verdi
dyryguje James Levine
obsada: Leontyne Price, Fiorenza Cossotto, James McCracken, Simon Estes 
transmisja na żywo odbyła się 3.01.1985

Luiza Miller
Giuseppe Verdi
dyryguje Bertrand de Billy
obsada: Sonya Yoncheva, Olesya Petrova, Piotr Beczała, Plácido Domingo, Alexander Vinogradov, Dmitry Belosselskiy
transmisja na żywo odbyła się 14.04.2018

Kniaź Igor
Aleksander Borodin
dyryguje Gianandrea Noseda
obsada: Oksana Dyka, Anita Rachvelishvili, Ildar Abdrazakov
transmisja na żywo odbyła się 1.03.2014


VIII tydzień | 5-11.05.2020

„Wesele Figara”
Wolfgang Amadeus Mozart
dyryguje James Levine
obsada: Renée Fleming, Cecilia Bartoli, Susanne Mentzer, Dwayne Croft, Sir Bryn Terfel
transmisja na żywo odbyła się 11.11.1998

„Hamlet”
Ambroise Thomas
dyryguje Louis Langrée
obsada: Marlis Petersen, Jennifer Larmore, Simon Keenlyside, James Morris
transmisja na żywo odbyła się 27.03.2010

„Miłowanie z daleka”
Kaija Saariaho
dyryguje Susanna Mälkki
obsada: Susanna Phillips, Tamara Mumford, Eric Owens
transmisja na żywo odbyła się 10.12.2016

„Kaprys”
Richard Strauss
dyryguje Sir Andrew Davis
obsada: Renée Fleming, Sarah Connolly, Joseph Kaiser, Russell Braun, Morten Frank Larsen, Peter Rose
transmisja na żywo odbyła się 23.04.2011

„Cyganeria”
Giacomo Puccini
dyryguje James Levine
obsada: Renata Scotto, Luciano Pavarotti
transmisja na żywo odbyła się 15.03.1977

„Dom, w którym mieszka opera”
reżyseria: Susan Froemke
premiera: 1.10.2017

„Rycerskość wieśniacza”
Pietro Mascagni
„Pajace”
Ruggero Leoncavallo
dyryguje Fabio Luisi
obsada „Rycerskość wieśniacza”: Eva-Maria Westbroek, Marcelo Álvarez, George Gagnidze
obsada „Pajace”: Patricia Racette, Marcelo Álvarez, George Gagnidze
transmisja na żywo odbyła się 25.04.2015


IX tydzień | 12-18.05.2020

„Werter”
Jules Massenet
dyryguje Alain Altinoglu
obsada: Lisette Oropesa, Sophie Koch, Jonas Kaufmann, David Bižić
transmisja na żywo odbyła się 15.03.2014

„Burza”
Thomas Adès
dyryguje Thomas Adès
obsada: Audrey Luna, Isabel Leonard, Alek Shrader, Alan Oke, Simon Keenlyside
transmisja na żywo odbyła się 10.11.2012

„Ariadna na Naxos”
Richard Strauss
dyryguje James Levine
obsada: Jessye Norman, Kathleen Battle, Tatiana Troyanos
transmisja na żywo odbyła się 12.03.1988

„Peter Grimes”
Benjamin Britten
dyryguje: Sir Donald Runnicles
obsada: Patricia Racette, Anthony Dean Griffey, Anthony Michaels-Moore
transmisja na żywo odbyła się 15.03.2008

„Łucja z Lammermooru”
Gaetano Donizetti
dyryguje: Richard Bonynge
obsada: Joan Sutherland, Alfredo Kraus, Pablo Elvira, Paul Plishka
transmisja na żywo odbyła się 13.11.1982

„Rigoletto”
Giuseppe Verdi
dyryguje: Michele Mariotti
obsada: Diana Damrau, Oksana Volkova, Piotr Beczała, Željko Lučić
transmisja na żywo odbyła się 16.02.2013

„Nabucco”
Giuseppe Verdi
dyryguje: James Levine
obsada: Liudmyla Monastyrska, Jamie Barton, Russell Thomas, Plácido Domingo, Dmitry Belosselskiy
transmisja na żywo odbyła się 7.01.2017


X tydzień | 19-25.05.2020

„Idomeneusz, król Krety”
Wolfgang Amadeus Mozart
dyryguje James Levine
obsada: Nadine Sierra, Elza van den Heever, Alice Coote, Matthew Polenzani
transmisja na żywo odbyła się 25.03.2017

„Lohengrin”
Richard Wagner
dyryguje James Levine
obsada: Eva Marton, Leonie Rysanek, Peter Hofmann, Leif Roar, John Macurdy
transmisja na żywo odbyła się 10.01.1986

„Bal maskowy”
Giuseppe Verdi
dyryguje Fabio Luisi
obsada: Sondra Radvanovsky, Kathleen Kim, Stephanie Blythe, Marcelo Álvarez, Dmitri Hvorostovsky
transmisja na żywo odbyła się 8.12.2012

„Turandot”
Giacomo Puccini
dyryguje Yannick Nézet-Séguin
obsada: Christine Goerke, Eleonora Buratto, Yusif Eyvazov, James Morris
transmisja na żywo odbyła się 12.10.2019

„Don Giovanni”
Wolfgang Amadeus Mozart
dyryguje Richard Bonynge
obsada: Joan Sutherland, James Morris, Gabriel Bacquier
transmisja na żywo odbyła się 16.03.1978

„Faust”
Charles Gounod
dyryguje Yannick Nézet-Séguin
obsada: Marina Poplavskaya, Jonas Kaufmann, René Pape
transmisja na żywo odbyła się 10.11.2011

„Manon”
Jules Massenet
dyryguje Fabio Luisi
obsada: Anna Netrebko, Piotr Beczała, Paulo Szot
transmisja na żywo odbyła się 7.04.2012


XI tydzień | 26.05-1.06.2020

Potępienie Fausta
Hector Berlioz
dyryguje James Levine
obsada: Susan Graham, Marcello Giordani, John Relyea
transmisja na żywo odbyła się 22.11.2008

Ernani
Giuseppe Verdi
dyryguje Marco Armiliato
obsada: Angela Meade, Marcello Giordani, Dmitri Hvorostovsky, Ferruccio Furlanetto
transmisja na żywo odbyła się 25.02.2012

Manon Lescaut
Giacomo Puccini
dyryguje James Levine
obsada: Renata Scotto, Plácido Domingo, Pablo Elvira
transmisja na żywo odbyła się 29.03.1980

„Trojanie”
Hector Berlioz
dyryguje Fabio Luisi
obsada: Deborah Voigt, Susan Graham, Bryan Hymel, Dwayne Croft
transmisja na żywo odbyła się 5.01.2013







Czy wiesz, że... Henryk Lehnert (†22.06.2006) - utytułowany filmowiec z Amatorskiego Klubu Filmowego „Chemik” działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury - w 1997 roku został uhonorowany wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa za największą ilość zrealizowanych filmów i zdobytych...czytaj więcej...
maj 2020
  P W Ś C P S N
18 1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)