Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Szalone nożyczki - spektakl z Teatru Bagatela

od: 15.12.2018 do: 15.12.2018

15 grudnia 2018 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie zaprezentowany, przez aktorów Teatru Bagatela w Krakowie, spektakl komediowy w reżyserii Marcina Sławińskiego pt. "Szalone nożyczki".

To niezwykła komedia kryminalna "z niespodzianką", ale również nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego, w którym popełnione zostaje tajemnicze morderstwo. Ktoś nożyczkami ukradzionymi z zakładu fryzjerskiego morduje pianistkę mieszkającą piętro wyżej. Przebieg akcji spektaklu zależy od tej chwili w dużej mierze od... publiczności. W Ameryce sztuka nie schodzi z teatralnych afiszy od ponad dwudziestu lat, co uhonorowano wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa dla najdłużej utrzymującego się w repertuarze spektaklu, który nie jest musicalem. W Polsce od łódzkiej premiery, w 1999 roku, wystawiano ją w 14 teatrach, w tym siedmiokrotnie w reżyserii Marcina Sławińskiego.

Czterech podejrzanych, dwóch policjantów, narzędzie zbrodni i cała widownia świadków!

podejrzani:

Barbara Markowska: młoda kobieta, za którą każdy mężczyzna musi się obejrzeć. Fryzjerka w salonie "Szalone nożyczki". Energiczna i zdecydowana. Bardzo zajęta w godzinach pracy i poza nią. Cierpi na wygodny zanik pamięci. Jest jedyną spadkobierczynią zamordowanej.

Antoni Wzięty "Tonio": właściciel oszałamiającego fartuszka i zakładu fryzjerskiego. Marny kucharz. Nie znosi Rachmaninowa i zamordowanej właścicielki kamienicy. Szef Rady Artystycznej NFT. Pracodawca Markowskiej.

Edward Wurzel: handlarz antykami, który zna się na kodeksie karnym. Znajomy Markowskiej oraz zamordowanej. Do toalety chadza z teczką. Notowany. Całował się z Markowską. Prowadził jakieś interesy z zamordowaną.

Helena Maria Dąbek: atrakcyjna kobieta po trzydziestce. Posiadaczka dwóch rottweilerów, domu, męża parlamentarzysty i lokaja. Egzaltowana. Odziewa się z widoczną elegancją. Kleptomanka. Stała klientka salonu "Szalone nożyczki". Gaduła.

śledczy:

Dominik Kowalewski: amator tradycyjnego golenia brzytwą. Mieszkaniec podkrakowskiego Zagacia, ceniący uroki wsi. Bardzo dobrze poinformowany policjant, który dba o dyscyplinę śledztwa. Lubi kamuflaż. Fachowiec.

Michał Tomasiak: usłużny młody policjant. Brak doświadczenia nadrabia gorliwością i pilnością. Trochę zagubiony, ale zawsze dobrze przygotowany. Panuje nad informacjami z laboratorium. Rokuje nadzieję na przyszłość.

reżyser:

Marcin Sławiński: rodowity warszawiak, który lubi mieszkać w centrum miasta. Przedłożył reżyserię nad aktorstwo. Precyzyjny i pracowity. Wiele czasu spędza w pociągach. Gentleman. Sprawca całego zamieszania.

Szalone nożyczki | Shear Madness

tekst: Paul Pörtner
przekład: Elżbieta Woźniak
adaptacja, reżyseria, opracowanie muzyczne: Marcin Sławiński
scenografia: Joanna Schoen
asystent reżysera: Przemysław Branny
opracowanie muzyczne i opracowanie tekstu: Marcin Sławiński
wykonawcy (w zmiennej obsadzie): Ewelina Starejki/Aleksandra Godlewska, Ewa Mitoń, Adam Szarek/Kosma Szyman, Łukasz Żurek, Przemysław Branny, Przemysław Redkowski, Marcin Kobierski
czas: 125 minut (1 przerwa)

Przed dokonaniem rezerwacji i zakupu biletów prosimy o zapoznanie się z poniższymi regulaminami. Rezerwacja i zakup biletów jest akceptacją niniejszych regulaminów.

Regulamin rezerwacji i zakupu biletów w Oświęcimskim Centrum Kultury.
Regulamin internetowej sprzedaży biletów na wydarzenia organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury.


bilety: 70 zł, 60 zł, 50 zł


fot. Piotr KubicDużo kobiet, bo aż trzy - spektakl muzyczno-satyryczny 11 grudnia 2018 roku o godzinie 20:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl muzyczno-satyryczny w wykonaniu Artura Andrusa , Joanny Kołaczkowskiej , Hanny Śleszyńskiej i Magdy Umer pt. "Dużo kobiet, bo aż trzy" . "Dużo kobiet, bo aż trzy" to pełen...czytaj więcej...
listopad 2018
  P W Ś C P S N
44 1 2 3 4
45 5 6 7 8 9 10 11
46 12 13 14 15 16 17 18
47 19 20 21 22 23 24 25
48 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)