Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Teatr Soho w Warszawie online

od: do:

Teatr Soho w Warszawie zaprasza do obejrzenia online, w ramach akcji Zostań w domu, nie rezygnuj z teatru! Gramy dla Ciebie online!, trzy przedstawienia w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

„Burza”
„Idiota”
„Spacerowicz”

Spektakle dostępne do odwołania.

Teatr Soho to scena skupiająca pod jednym szyldem produkcje Studia Teatralnego Koło i Teatru Ochoty, wpisująca się w wizję Soho Factory jako stołecznej enklawy rozrywkowo-kulturalnej.
 
„Myślimy o Teatrze Soho jako spółdzielni czasu i doświadczenia, przestrzeni współdziałania i współodczuwania twórców i odbiorców. Widzowie staną się nie tylko uczestnikami, ale i twórcami projektów, odnajdą swoje miejsce na scenie podczas czytań, wspólnego muzykowania czy działań teatralnych. Narrację wokół sceny w Soho Factory budują napięcia tworzące się na styku teatru instytucjonalnego i offowego, przestrzeni ukrytej i kultury miejskiej, artystycznego azylu i miejsca teatralnej prezentacji”. /twórcy teatru/


„Burza”

W szekspirowskiej „Burzy” reżyser podąża tropem pięciu postaci z szekspirowskiej. Kameralna forma przedstawienia skupia intrygę całego dramatu jak w soczewce, a wypreparowane fragmenty tekstu tworzą okazję do wnikliwego studium relacji córka-ojciec oraz wypróbowywania granicy pomiędzy iluzją i rzeczywistością.

Bohaterowie „Burzy” przypominają osobliwości rodem z filmów Federico Felliniego. Bliżej im do aktorów z jarmarcznej budy teatralnej niż potomków rodziny królewskiej. Wszyscy podlegają reżyserskiej wizji Prospera, a ta często bywa zaskakująca i nieprzejednana. W scenariuszach stworzonych przez starego maga opiekuńczość miesza się z zaborczością, a bezwarunkowa miłość z pokusą kontroli. Wyspa przestaje być wyspą. Realność traci kształty i kontury.

Rejestracja spektaklu powstała w 2012 roku i jej jakość odbiega od aktualnych standardów technicznych. Jednak teatr udostępnia spektakl, ponieważ historia opowiadająca o wolności i samotności rozbitków na bezludnej wyspie rezonuje z otaczającą nas rzeczywistością kwarantanny.

tekst: William Szekspir
przekład: Stanisław Barańczak
scenariusz, reżyseria: Igor Gorzkowski
scenografia: Joanna Gawrońska
kostiumy: Magdalena Dąbrowska
muzyka: Piotr Tabakiernik
ruch sceniczny: Iwona Pasińska
realizacja świateł: Zofia Krystman, Witold Juralewicz
charakteryzacja: Mateusz Jakubczak
konsultacje lingwistyczne: Małgorzata Nabiałek
koordynacja produkcji: Katarzyna Krapacz
obsada: Henryk Talar, Wiktoria Gorodeckaja, Maria Pawłowska, Mateusz Rusin, Marcin Korcz, Bartłomiej Bobrowski, Wiktor Korzeniewski, Bartosz Mazur  
produkcja: Studio Teatralne Koło
koprodukcja: Teatr Ochoty
czas trwania: 100 minut

„Burza”


„Idiota”

Reżyser zaadaptował słynną rosyjską powieść Fiodora Dostojewskiego, komponując scenariusz przedstawienia z losów kilku postaci, a do głównej roli zaprosił Agatę Buzek.

„Tytułowa postać z powieści Dostojewskiego to raczej idea, a nie człowiek z krwi i kości. Dlatego tak trudno znaleźć jej ekwiwalent sceniczny. Stąd decyzja obsadowa i rozpisanie postaci Myszkina na aktora i tancerza. Ten ostatni zabieg daje możliwość wejścia w dialog Myszkina z samym sobą. Główny bohater jest lustrem dla pozostałych postaci. Kontrastem dla ludzkich namiętności. Ta realizacje to chyba najtrudniejsze z zadań reżyserskich w mojej teatralnej biografii”. /Igor Gorzkowski/

przekład: Justyna Gładyś
tekst: Fiodor Dostojewski
adaptacja, reżyseria: Igor Gorzkowski
scenografia: Jan Polivka
kostiumy: Magdalena Dąbrowska
muzyka: Piotr Tabakiernik
dramaturgia ruchu: Iwona Pasińska
koorydynacja produkcji: Damian Kalita, Monika Wojtasik
asystent reżysera: Hanna Kłoszewska, Zofia Smolarska
obsada: Agata Buzek, Eryk Lubos, Magdalena Czerwińska, Joanna Osyda, Marek Kakareko
produkcja: Studio Teatralne Koło/Teatr Soho, Teatr Ochoty
premiera: 5 października 2014
czas trwania: 100 minut

„Idiota”


„Spacerowicz”

„Spacerowicz” według prozy Roberta Walsera to jeden z najbardziej poetyckich spektakli Teatru Soho. Scenariusz przedstawienia, oparty na opowiadaniach szwajcarskiego pisarza, zabiera widzów na przechadzkę z Simonem, tytułowym spacerowiczem (Marcin Przybylski). Wędrówka jest życiem - i jednocześnie snem, w którym przeskakujemy z miejsca na miejsce w mgnieniu oka.

Spektakl otrzymał zespołową nagrodę aktorską w III Ogólnopolskim Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

tekst: Roberta Walser
scenariusz, reżyseria: Igor Gorzkowski
scenografia: Magdalena Dąbrowska, Jacek Malinowski
kostiumy: Magdalena Dąbrowska
muzyka: Antoni Ferency, Piotr Tabakiernik
obsada: Magdalena Warzecha, Wiktor Korzeniewski, Bartłomiej Bobrowski, Marcin Przybylski
premiera: 6.10.2007
czas trwania; 54 minuty

„Spacerowicz”

Czy wiesz, że... Henryk Lehnert (†22.06.2006) - utytułowany filmowiec z Amatorskiego Klubu Filmowego „Chemik” działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury - w 1997 roku został uhonorowany wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa za największą ilość zrealizowanych filmów i zdobytych...czytaj więcej...
czerwiec 2020
  P W Ś C P S N
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)