Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Three Continents - Przemek Strączek Quartet

od: do:

10 maja 2019 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, koncert w wykonaniu Przemek Strączek/Chiao Hua Quartet pt. "Three Continents".

Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach - jest laureatem Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalistą ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Od wielu lat obecny jest w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum - Jazz Top.

W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne, a w 2015 roku Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie muzyki. Był uczestnikiem programu Kultura Polska na Świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz programu Szkockiego Stowarzyszenia Jazzowego Bridge Music.

Jest autorem pięciu płyt: "Earthly Room" (2007), "Light & Shadow" (2010), "Evans" (2012) nagraną z gitarzystą z Hong Kongu Teriverem Cheung, "White Grain of Coffee" (2014), "Three Continents" (2016).

Muzyk w ostatnich latach skoncentrował się na połączeniu dalekowschodnich elementów etnicznych w swojej muzyce opartej na improwizacji, elementach jazzu i ethno-jazzu. Projekty takie jak Przemek Strączek & Asian Strings Collective czy East Meets East Quartet zdobyły uznanie nie tylko w Polsce, ale również za granicą, czego dowodem było zaproszenie na trasy koncertowe w Azji (Singapur, Malezja, Chiny). Zespoły prowadzone przez Przemysława Strączka wystąpiły na festiwalach w Singapurze - Shaw Foundation Stage, 1500 Tons Festival w Shanghaju i CCOM World & Jazz Music Festival w Pekinie.

Przemek Strączek/Chiao Hua Quartet to kolejna próba połączenia orientalnej egzotyki z europejskim jazzem, w którym przewodnią rolę melodyczną odgrywa tradycyjny instrument chiński - erhu (instrument smyczkowy powstały w VII wieku posiadający dwie struny i należący do rodziny huqin - barwa jego dźwięku zbliżona jest do ludzkiego głosu, a skala sięga 3 oktaw).

Three Continents (Polska/Tajwan/Kolumbia)

Przemysław Strączek – gitara
Chiao Hua (Tajwan) – erhu
Maciej Kitajewski – kontrabas
Edilson Sanchez-Moyano (Kolumbia) – instrumenty perkusyjne
Czy wiesz, że... Henryk Lehnert (†22.06.2006) - utytułowany filmowiec z Amatorskiego Klubu Filmowego „Chemik” działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury - w 1997 roku został uhonorowany wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa za największą ilość zrealizowanych filmów i zdobytych...czytaj więcej...
czerwiec 2020
  P W Ś C P S N
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)