Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Wake Up. Be Yourself!

od: do:

23 listopada 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Kultura 50/50, koncert zespołu GypsyFingers - w składzie: Victoria Coghlan oraz Luke Oldfield - syn legendarnego multiinstrumentalisty Mike’a Oldfielda - w trasie koncertowej pn. "Wake Up. Be Yourself!".

GypsyFingers to wschodząca gwiazda brytyjskiej sceny muzycznej. Ten wyjątkowy duet tworzą: Victoria Coghlan oraz Luke Oldfield, syn legendarnego multiinstrumentalisty Mike’a Oldfielda. Ci niezwykle sympatyczni i skromni artyści zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym są dla siebie "idealnie dobranymi połówkami".

Luke Oldfield jest nie tylko utalentowanym gitarzystą, multiinstrumentalistą i kompozytorem, ale również uznanym producentem muzycznym. Victoria Coghlan ma wykształcenie muzyczne, gra na fortepianie i gitarze, a także pisze większość tekstów GypsyFingers, będąc jednocześnie „dobrym duszkiem” zespołu, zasilając go swoim ciepłem i tworząc zeń zjawisko przyjazne dla serca.

Wspólne kompozycje Victorii i Luke’a, określane przez samych muzyków jako „romantyczny, nowoczesny folk-pop”, opowiadają o codziennych biegunach życia: o radościach i problemach, wzlotach i upadkach, miłości i nienawiści. Dlatego w ich twórczości przeplatają się zarówno nostalgiczne, „wyrywające serce” ballady, jak i utwory pełne energii i literackiej swobody. Muzyka GypsyFingers jest świeża, niepowtarzalna, a przede wszystkim swoista w nastrojowości i przestrzennej, hipnotycznej i perfekcyjnie skomponowanej strukturze. Dzięki temu, debiutancki album „Circus Life” zdobył mnóstwo doskonałych recenzji w brytyjskiej prasie muzycznej. 

Trasa koncertowa po Polsce "Wake Up. Be Yourself!" to ich pierwsza trasa poza Wielką Brytanią. GypsyFingers zagrają w 18 miastach w całym kraju. Zespół wybrał Polskę na pierwsze, europejskie tournee z bardzo prostej przyczyny. Rok temu zagrali jako support przed występem James’a Blunta w Warszawie... i zakochali się w polskiej publiczności, która przyjęła ich nadzwyczaj ciepło. Mają też licznych przyjaciół – Polaków, a przez to naturalnie czują wielką sympatię do wszystkiego co polskie.

GypsyFingers zaprezentowali polskiej widowni nie tylko utwory z debiutanckiego albumu, ale także kilka nowych piosenek przygotowywanych na drugą płytę. Duetowi towarzyszyli: basista Simon Hedges i perkusista, klawiszowiec Patrick Kenneally.

Wiosna, ach to Ty! - wyniki konkursu literackiego „Wiosna, ach to Ty!” to tytuł spontanicznego, wiosennego konkursu literackiego, którego motywem przewodnim była wiosna. Cieszymy się, że ta piękna pora roku uskrzydliła wielu autorów, którzy przedstawili nam swoje wiosenne emocje:)  Dziękujemy za nadesłane prace i ...czytaj więcej...
czerwiec 2020
  P W Ś C P S N
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)