Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

XII Darujmy światu pokój 2013

od: do:

23 września 2013 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury został podsumowany XII Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", objęty patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, adresowany do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym. Wystawa prezentowana była do 10 października 2013 roku.

Prace konkursowe prezentują twórczość plastyczną dzieci i młodzieży, będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy, twórczość afirmującą życie, miłość, przyjaźń, radość. Wskazują, jakie znaczenie dla dzieci i dorosłych całego świata ma pokój oraz poszanowanie drugiego człowieka niezależnie od jego koloru skóry, rasy, wyznawanej religii.

Do udziału w dwunastej edycji konkursu zostało nadesłanych - przez 634 autorów 637 prac - które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry – artysta plastyk, Beata Kapcińska-Jurczyk – plastyk, metodyk plastyki, Martyna Paluchiewicz – artysta plastyk, Magdalena Prochowska – plastyk.

Komisja przyznała 5 nagród specjalnych, 20 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 7–10 lat, 16 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 11–13 lat, 13 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 14–16 lat4 równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 17–19 lat, 2 nagrody za prace nie spełniające warunków regulaminu, ale posiadające duże walory artystyczne oraz zakwalifikowała do udziału w pokonkursowej wystawie prace 67 autorów.

Nagrodzeni:

nagrody specjalne:


Joanna Szymczyk, 8 lat – Katolicka Szkoła Podstawowa, Łódź
Zuzanna Skalska, 10 lat – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Mariya Kozlovska, 15 lat – Euroclub "Life", Sambor - Ukraina
Weronika Kuśmierz, 12 lat – Zespół Szkół, Ulan-Majorat
Antonina Gontarz, 11 lat – Stowarzyszenie "Drukarnia Wyobraźni", Zamość

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 7–10 lat:

Patrycja Markiewicz, 9 lat – Samorządowy Zespół Szkół nr 1, Chełmek
Alicja Gierok, 9 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Milena Szymańska, 10 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Dominika Małyska, 10 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Karolina Dziki, 10 lat, Kraszew
Zuzanna Makarewicz, 9 lat – Fundacja Oświatowa "Nasza Szkoła", Łódź
Krzysztof Domagała, 9 lat – Katolicka Szkoła Podstawowa, Łódź
Patrycja Kluska, 10 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Katarzyna Pater, 7 lat - Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, Oświęcim
Marta Zając, 7 lat – Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, Oświęcim
Aleksandra Moskal, 10 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Julia Królikowska, 7 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Katarzyna Kamyk, 8 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Wiktoria Czyżycka, 7 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oswięcim
Jagoda Michalik, 9 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Zofia Noszczyk, 8 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Julia Sposób, 10 lat – Zespół Szkół, Ulan–Majorat
Róża Popiel-Machnicka, 8 lat, Warszawa
Jakub Szumowski, 10 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Magdalena Borowiec, 7 lat – Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak", Zamość

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 11–13 lat:

Justyna Golicka, 11 lat – Katolicka Szkoła Podstawowa, Łódź
Aleksandra Wosztak, 11 lat – Fundacja Oświatowa "Nasza Szkoła", Łódź
Martyna Zams, 12 lat – Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz
Maria Smajek, 13 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Wiktoria Tlałka, 11 lat – Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1, Osiek
Katarzyna Adamus 13 lat - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Zuzanna Leszczyńska, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Antonina Białas, 12 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Małgorzata Rochowiak, 12 lat - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Kaja Patrzyk, 11 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Julia Sztuba, 11 lat – Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Wiktoria Bartczak, 12 lat – Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Zuzanna Ozdowy, 11 lat – Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Hanna Oleszczuk, 13 lat – Gimnazjum nr 1, Tomaszów Lubelski
Magdalena Salamon, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Justyna Korneluk, 11 lat – Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak", Zamość

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 14–16 lat:

Miron Dunikowski, 14 lat – Zespół Szkolno–Gimnazjalny nr 2, Kęty
Aleksandra Golik, 15 lat – Gimnazjum nr 6, Koszalin
Natalia Biedrzycka, 16 lat – Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Krzysztof Kusak, 14 lat – Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1, Osiek
Aleksandra Płonka, 15 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Aleksandra Wilkosz, 15 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Weronika Cudzich, 14 lat – Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu, Oświęcim
Ilona Wyczawska, 15 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Jessica Dęsoł, 16 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Karol Arendarczyk, 16 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Zuzanna Matejko, 15 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Milena Maciejewska, 15 lat – Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Karolina Piechocka, 15 lat – Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 17–19 lat:


Karolina Szopa, 18 lat – Liceum Plastyczne, Dąbrowa Górnicza
Agnieszka Zagraba, 17 lat – I Liceum Ogólnokształcące, Lublin
Marzena Urbanowicz, 19 lat – Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy, Miłakowo
Marlena Kubas, 19 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim

nagrody za prace nie spełniające warunków regulaminu konkursu (wiek autora, format) ale posiadające duże walory artystyczne:

Anna Gierok, 5 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Dawid Paździorko, 8 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice

Autorzy prac zakwalifikowanych do udziału w pokonkursowej wystawie:

Małgorzata Łabuś, 13 lat – Brudzowice
Aleksandra Mika, 16 lat – Brzeszcze
Katarzyna Latała, 14 lat – Zespół Szkolno–Przedszkolny, Bulowice
Mateusz Wolniaczyk, 11 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Dąbrowa Górnicza
Ewelina Kawka, 18 lat – Liceum Plastyczne, Dąbrowa Górnicza
Katarzyna Czerwińska, 17 lat – Liceum Plastyczne, Dąbrowa Górnicza
Maja Koścień, 15 lat – Gimnazjum nr 6, Koszalin
Weronika Nawracaj, 15 lat – Gimnazjum Integracyjne nr 74, Kraków
Patrycja Pisarek, 16 lat – Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Adam Walkiewicz – Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Natalia Kiełtyka, 12 lat – Szkoła Podstawowa w Józefowie, Legionowo
Anna Zabłotni, 17 lat – I Liceum Ogólnokształcące, Lublin
Agnieszka Zagraba, 17 lat – I Liceum Ogólnokształcące, Lublin
Jerzy Dobruchowski, 13 lat – Fundacja Oświatowa "Nasza Szkoła", Łódź
Monika Mróz, 17 lat – Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy, Miłakowo
Alicja Pawłowska, 17 lat – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Miłakowo
Monika Rabiega, 11 lat – Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz
Natalia Zmysłowska, 10 lat – Gminny Ośrodek Kultury, Niemce
Julia Konarczak, 12 lat – Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1, Osiek
Aleksandra Płonka, 15 lat – Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1, Osiek
Agnieszka Kawczak, 14 lat – Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1, Osiek
Aleksandra Filipowicz, 9 lat – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Zuzanna Kulig, 9 lat – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Magdalena Skraba, 10 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Julia Pamuła, 8 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Zofia Ryś, 12 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Lidia Sołtysik, 14 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Angelika Chowaniec, 16 lat – Gimnazjum Gminne w Zaborzu, Oświęcim
Anna Augustyn, 16 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Kinga Krystian, 16 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Aleksandra Bratek, 15 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Zuzanna Matejko, 15 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Justyna Stanisz, 16 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Katarzyna Skut, 16 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim 
Karolina Bryłka, 9 lat – Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, Oświęcim
Julia Kramarczyk, 10 lat – Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, Oświęcim
Karolina Zygmunt, 14 lat – Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, Oświęcim
Zuzanna Krzystoń, 9 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Patryk Bruzda, 10 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Maria Andruszko, 9 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Wiktoria Bednarek, 11 lat – Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Pyrzowice
Anna Szelech, 13 lat – Zespół Szkół w Białce, Radzyń Podlaski
Krzysztof Kępka, 19 lat, Sońsk
Monika Węgrzyn, 13 lat – Zespół Szkół, Świniarsko
Kacper Mordorski, 12 lat – Zespół Szkół, Świniarsko
Izabella Wróblewska, 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 18, Tarnów
Jagoda Kaczmarczyk, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Tąpkowice
Kamila Mandziuk, 12 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Antoni Cybulski, 11 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Zuzanna Barczak, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Tomaszów Lubelski
Aleksanra Wasyl, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Tomaszów Lubelski
Katarzyna Woś, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Tomaszów Lubelski
Emilia Mazurek, 9 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Iga Dobrowolska, 10 lat - Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Julia Sienkiewicz, 9 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Karolina Kasprzyk, 9 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Karol Niemczycki, 10 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Agata Majer, 12 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Amanda Mojżesz, 11 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Aleksandra Koczot, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Diana Lipska, 17 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Mateusz Wawrzyniak, 8 lat – Szkoła Podstawowa nr 8, Żary

Autorzy prac - nie spełniających warunków regulaminu konkursu (wiek autora, format, technika), ale posiadających duże walory artystyczne - zakwalifikowanych do udziału w pokonkursowej wystawie:

Kamil Plewniak, 15 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Adrian Kotliński – Gimnazjum nr 6, Pszczyna
Lena Gasińska, 8 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice
Amelia Byrska, 6 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice
Weronika Łyś, 12 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość

Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

Projekt wspiera finansowo Miasto Oświęcim.

Podsumowaniu konkursu towarzyszył koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu oraz wokalistek z grupy Wariant M z Oświęcimskiego Centrum Kultury.  

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu: Weronika Kołecka (flet), Piotr Toporek (waltornia), Stanisław Dąbrowski (gitara), Krystian Wysogląd (puzon), Elżbieta Rochowiak (gitara), Weronika Lisowska (skrzypce), Filip Starzyński (akordeon), akompaniatorzy: Matylda Garstka, Aneta Kołbasa-Chrobak.

Wariant M z Oświęcimskiego Centrum Kultury: Anna Paprzyca, Mariola Latko, Klaudia Kiszka, akompaniament Jacek Furtak. 



Czy wiesz, że... Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim „Hajduki” działa nieprzerwanie od ponad 50 lat . W październiku 2018 roku odbyły się jubileuszowe koncerty z okazji 50-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Hajduki” działającego w ...czytaj więcej...

dzisiaj

sierpień 2020
  P W Ś C P S N
31 1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)