Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Dobre rockowania #13

od: do:

6 listopada 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się trzynasta edycja Dobrych rockowań, na których zaprezentowały się ciekawe, młode zespoły z okolicy. Tym razem była okazja posłuchać kapel obracających się w różnych stylistykach metalowych – nie zabrakło zatem mocnych i szybkich gitarowych riffów. W sali kameralnej wystąpili: Lacrime Dei z Bielska-Białej, Rust Belt z Oświęcimia i Bastet z Krakowa.

Lacrime Dei
Zespół został założony w 2006 roku. Początkowe lata istnienia kapeli to praca nad własnym, niepowtarzalnym brzmieniem, a także poszukiwanie muzyków, którzy byli w stanie spełnić założony cel. Obecny skład grupy ukształtował się w 2012 roku. Lacrime Dei tworzą: Radosław Sobczyk - wokal i gitara, Kamil Puczka - gitara, Jacek Karaś - instrumenty klawiszowe, Sebastian Pyka - bas oraz Adrian Pyka - perkusja. Zespół łączy w swojej muzyce wpływy skandynawskiego deathu, z nowym brzmieniem amerykańskiego metalu. To połączenie, wraz z mieszanką różnorodnych wpływów członków zespołu, daje ciężką, a zarazem niezwykle melodyjną dawkę metalu. Do tej pory zespól zagrał kilkadziesiąt koncertów, dzieląc scenę m.in. z muzykami z Wielkiej Brytanii, czy Kostaryki. W dorobku Lacrime Dei, znajduję się także wydana w 2009 roku EPka "Newcomen". Obecnie kapela pracuję nad nowym, bardziej progresywnym materiałem, a efekty tej pracy można usłyszeć na koncertach.

https://www.facebook.com/Lacrime-Dei-165085986967059

Rust Belt
To młoda kapela z okolic Oświęcimia, która zdążyła już zagrać kilka udanych koncertów, zarówno plenerowo jak i w klubach. Grają muzykę thrashmetalową, z wpływami innych metalowych stylów. Zespół tworzą: Mateusz Fijałkowski - wokal, Dominik Kolber - wokal, Jonasz Latko - gitara, Jeremiasz Latko - gitara, Amadeusz Staszak - bas, Kacper Wilkosz - bębny.
 
https://www.facebook.com/rustbelt667

Bastet
Bastet to krakowski kwartet oszołomów o zróżnicowanych osobowościach i doświadczeniach, którzy połączyli swe sił, by tworzyć muzykę inną niż wszystkie. Nazwa zespołu nawiązuje do imienia bogini, która według wierzeń starożytnych Egipcjan - ze względu na swój zmienny charakter  - przedstawiana była pod postacią kota. Początki zespołu Bastet można datować na jesień 2009 roku, kiedy to do gitarzysty Arka Chyczyńskiego i basisty Bartosza Czuby dołączył Wojtek Sypek - perkusja. Obecnie zespół pracuje nad nowymi koncertowymi aranżacjami utworów. Efekty prac można podziwiać na koncertach w krakowskich klubach. Równolegle trwają przygotowania do nagrań demo.

https://www.facebook.com/bastetkrakow
Wiosna, ach to Ty! - wyniki konkursu literackiego „Wiosna, ach to Ty!” to tytuł spontanicznego, wiosennego konkursu literackiego, którego motywem przewodnim była wiosna. Cieszymy się, że ta piękna pora roku uskrzydliła wielu autorów, którzy przedstawili nam swoje wiosenne emocje:)  Dziękujemy za nadesłane prace i ...czytaj więcej...
kwiecień 2020
  P W Ś C P S N
14 1 2 3 4 5
15 6 7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22 23 24 25 26
18 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)