Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Koncert zespołu Raggafaya

od: do:

28 listopada 2013 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury wystąpił, w ramach sceny alternatywnej, zespół Raggafaya. Jako support - zespół Blu'SKA.

Formacja Raggafaya istnieje od stycznia 2004 roku. Założona została przez sześć osób, z których każda posiada inne zainteresowania muzyczne oraz doświadczenie w zakresie wykonywania różnorodnej muzyki - od metalu do lekkiego rozrywkowego grania. W efekcie, muzyka jaką prezentuje zespół jest energetyczną mieszanką reggae, hip-hopu, funka i rocka, która zadowala szerokie rzesze fanów pozytywnych wibracji reggae, wielbicieli rapu, ale także wszelakich rock'n'rollowych tradycjonalistów. Tekstowo jest z reguły wesoło, lekko i frywolnie, jednak z drugiej strony w setliście pojawiają się również słowa z dużo bardziej poważnym, a chwilami poetyckim przekazem. Podsumowując - dźwięki + słowa ekipy z Koszalina to radosna mieszanka wywołująca szeroki uśmiech na twarzy, przy której nie sposób usiedzieć w miejscu. Prawdziwą bombę energetyczną stanowią niesamowicie żywiołowe koncerty, które są prawdziwym odzwierciedleniem niezwykłego potencjału kapeli.
 
W 2007 roku Raggafaya zdobyła pierwsze miejsce w przeglądzie młodych kapel na Ostróda Reggae Festival, co zaowocowało wydaniem w 2008 roku debutanckiej EP-ki, zatytułowanej "Bongoizm", która ukazała się nakładem wydawnictwa "Zima" i była dołączona do ósmego numeru czasopisma "Free Colours". Koszaliński sekstet jest bardzo aktywnym koncertowo zespołem. Panowie mają za sobą występy u boku takich wykonawców jak: Kult, StarGuardMuffin, Maleo Reggae Rockers, Paprika Korps, O.S.T.R., Farben Lehre, Big Cyc, Hurt, Leniwiec czy Tabu. W marcu 2010 roku, nakładem Lou & Rocked Boys, pojawiło się pierwsze profesjonalne wydawnictwo w postaci płyty CD "Karrambol" promowane singlem "Dźwiękoszczelni".
 
Wiosną 2011 roku Raggafaya uczestniczyła w dużej części ogólnopolskiej trasy Kamila Bednarka i zespołu StarGuardMuffin. W lipcu 2011 roku zdobyli pierwszą nagrodę na prestiżowym Festiwalu "Reggae na Piaskach" w Ostrowie Wielkopolskim. Idąc za ciosem, muzycy wzięli udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock organizowanych przez Fabrykę Zespołów. Spośród kilkuset zgłoszonych zespołów Raggafaya okazała się bezapelacyjnym zwycięzcą całego konkursu. Owocem tego sukcesu był wyjątkowo udany i  bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność koncert na dużej scenie Przystanku Woodstock w Kostrzynie. Jesienią koszalińscy muzycy uczestniczyli w programie "Must Be the Music", na antenie Polsatu, gdzie dotarli do ścisłego finału.

W kwietniu 2012 roku swoją premierę miała druga, pełnowymiarowa płyta zespołu, zatytułowana Mixturrrra. Pod koniec 2012 roku zespół opuścił Paweł "Enzym" Laskowski. Od tego momentu kapela funkcjonuje jako kwintet...

skład zespołu: Dominik Hałka - instrumenty klawiszowe, śpiew, Nataniel "Chilu" Marsal-Cabitango - śpiew, Michał "Shagi" Dolak - gitara, Maciej "Les Farooosh" Trembowiecki - gitara basowa, Mikołaj "Punktak" Górski - perkusja

Blu'SKA - zespół z Jawiszowic koło Oświęcimia - gra muzykę ska/reggae/rock, szybką i pozytywną. Chłopaki zaczęli koncertować z początkiem 2013 roku i do tej pory zagrali około 20 koncertów wliczając w to występy przed takimi zespołami jak Pajujo, czy Krzywa Alternatywa. W skład kapeli wchodzi 6 osób, w tym sekcja dęta (saksofon, puzon, trąbka). Zespół dostał się również do Finału konkursu Kęckie Noce Rockowe i Dobra Strona Rocka.

fot. Raggafaya Karol WysmykCzy wiesz, że... Henryk Lehnert (†22.06.2006) - utytułowany filmowiec z Amatorskiego Klubu Filmowego „Chemik” działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury - w 1997 roku został uhonorowany wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa za największą ilość zrealizowanych filmów i zdobytych...czytaj więcej...

dzisiaj

czerwiec 2020
  P W Ś C P S N
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)