Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jigowo-Reelowi Maniacy i Ellorien

od: do:

5 sierpnia 2012 roku na estradzie obok Oświęcimskiego Centrum Kultury wystąpiła jako gość 49. Tygodnia Kultury Beskidzkiej formacja muzyki irlandzkiej "JRM – Jigowo-Reelowi Maniacy", której towarzyszył zespół tańca irlandzkiego "Ellorien".

 

 

Zespół "JRM – Jigowo-Reelowi Maniacy" to jedna z najstarszych formacji muzyki irlandzkiej w Polsce, która od 22 lat gra tradycyjną muzykę celtycką - irlandzką, szkocką, walijską, bretońską, galicyjską - łącząc ludowe brzmienia z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Muzyka zespołu to nurt World Music inspirowany celtycką spuścizną muzyczną, a czerpiący również z takich kierunków jak jazz, rock, reggae, funk i chillout – najkrócej: Celtic groove. JRM jest jednym z najbardziej energetycznych, niepowtarzalnych i wyjątkowych zespołów koncertowych w Polsce, który swoją spontanicznością i bezpośredniością od lat podbija serca wielu słuchaczy.

"Ellorien" to wrocławski zespół tańca irlandzkiego istniejący od 2004 roku. To obecnie jedna z najlepszych formacji tańca irlandzkiego w Polsce. Każdy występ grupy to niepowtarzalna przygoda artystyczna pełna wrażeń estetycznych. "Ellorien" charakteryzuje fuzja energii łącząca efekty trudu i wysiłku treningowego z radością samego tańczenia. Wspólne koncerty z zespołem "JRM – Jigowo-Reelowi Maniacy" łączą elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Bretanii, czarując publiczność i zachęcając do wspólnej podróży wraz z artystami. Delikatne choreografie tańczone w baletkach wraz z energetycznym stepem irlandzkim naturalnie komponują się z muzyką.Czy wiesz, że... Witold Kaczanowski (Wit Leszek Kaczanowski | Witold-K) - absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - jest wybitnym polskim artystą - malarzem, rzeźbiarzem, grafikiem, rysownikiem, autorem wykonanej w latach 1959-1961 wielkiej kompozycji malarskiej na sklepieniu sali widowiskowej...czytaj więcej...

dzisiaj

sierpień 2020
  P W Ś C P S N
31 1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)