Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

2 dni z EFF Integracja Ty i Ja 2019

od: do:

W dniach 4-5 września 2019 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbyły się projekcje filmów - dokumentalnych i fabularnych - zgłoszonych do udziału w 16. Europejskim Festiwalu Filmowym "Integracja Ty i Ja", odbywającym się w dniach 3-7 września 2019 w Koszalinie, w ramach 2 dni z Europejskim Festiwalem Filmowym "Integracja Ty i Ja".

Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja" - którego celem jest propagowanie idei integracji poprzez sztukę filmową, poruszającą problematykę niepełnosprawności w różnych jej aspektach - już od wielu przeciera szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze i przestrzeni społecznej. W festiwalu biorą udział filmy fabularne i dokumentalne zrealizowane przez zawodowych twórców oraz filmy amatorskie zrealizowane przez osoby niepełnosprawne lub z ich znaczącym wkładem twórczym i organizacyjnym.

W latach 2003-2018 podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja" zostało zaprezentowanych około 650 niezwykłych filmów z całego świata przybliżających wiedzę z czym osoby z niepełnosprawnością zmagają się w różnej od polskiej rzeczywistością, jak funkcjonują na różnych kontynentach i krajach pojęcia integracja, bariery, tolerancja. Laureatami festiwalu były, m.in. filmy: "W stronę morza" (reż. Alejandro Amenábar), "Motyl i skafander" (reż. Julian Schnabel), "Nietykalni" (reż. Olivier Nakache, Eric Toledano), "Dziewczyna z szafy" (reż. Bodo Kox), "Chce się żyć" (reż. Maciej Pieprzyca), "Nasza klątwa" (reż. Tomasz Śliwiński).

Myśl przewodnia festiwalu zmienia się każdego roku - w 2018 roku brzmiała "Rodzina bez retuszu", w bieżącym roku brzmi "Praca - Życie - Scenariusz dla każdego" - ale wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea - działanie na rzecz prawidłowo pojętej integracji społecznej.

Organizatorzy festiwalu:
- Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne
- Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela

program:

4.09.2019 godz. 18:00 | czas projekcji 88 minut

"Lato" (Summertime)
prod. Polska 2018, reż. Aleksandra Mazoń, 42 minuty | fabuła

30 letnia Katarzyna ma niesamowity talent plastyczny. Niestety - ku niezadowoleniu matki - woli pracować w przedszkolu. Spędza czas z dziećmi i nie chce na poważnie zająć się karierą artystyczną. Relacje matki i córki komplikują się jeszcze bardziej, gdy Katarzyna zaczyna poważnie chorować. Pojawia się szansa na ratunek dla dziewczyny, ale czy Katarzyna z niej skorzysta?"Odważny" (A Brave One)
prod. USA 2019, reż. Stas Ivanov, 31 minut | dokument

Ta prawdziwa i inspirująca historia dotyczy studenta medycyny, który zgłosił się na ochotnika do ratowania życia ludzi stojących - podczas rewolucji libijskiej w 2011 roku - na linii frontu przeciwko siłom Muammara Kadafiego. Podczas ratowania innych został postrzelony. Ten wypadek uniemożliwił mu chodzenie, ale jego odwaga i wytrzymałość nie odebrały mu chęci życia."Mam na imię Pietia" (My Name Is Petya)
prod. Rosja 2019, reż. Daria Binevskaya, 15 minut | fabuła

W głęboką zimową noc matka z dwójką małych dzieci trafia na oddział szpitala chorób zakaźnych. Zaczyna tam dochodzić do niezwykłych wydarzeń, które zmieniają jej życie.5.09.2019 godz. 18:00 | czas projekcji 95 minut

"Zatańczysz tato?" (Do You Dance, Daddy?)
prod. Hiszpania 2019, reż. Miguel Monteagudo, 26 minut | fabuła

Joaquín choruje na Parkinsona. Dzięki swojej córce Sarze odkrywa, że taniec może znacznie poprawić jakość jego życia."Zamknij oczy i leć" (Close Your Eyes And Fly)
prod. Włochy 2019, reż. Julia Pietrangeli, 39 minut | dokument

Sabrina - niewidoma od urodzenia - z wielką wytrwałością nauczyła się pilotować samoloty. Zabiera nas do Francji, gdzie bierze udział w warsztatach organizowanych przez Les Mirauds Volants - Europejskie Stowarzyszenie Pilotów Niewidomych. Ta historia wykracza poza przezwyciężanie niepełnosprawności. Można spełnić swoje marzenia, bo w chmurach nie ma żadnych barier.


"Wiki" (Wiki)
prod. Polska 2017, reż. Veronica Andersson, 30 minut | fabuła

Wiki jest autystyczną i ciekawą świata dziewczyną. Mierzy się z trudną rzeczywistością życia pod jednym dachem z matką alkoholiczką. Szczęśliwie - na przekór złemu losowi - spotyka Mateusza - fana autobusów warszawskiej komunikacji miejskiej, który wprowadza radość do jej szarej egzystencji.

opis niedostepny


Wieści z Ratusza | 24.09 Wieści z Ratusza czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2021
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)