Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

od: do:

kolorowy plakat przedstawia trzy postaci na hulajnogach, serce WOŚP oraz hasło finału

31 stycznia 2021 roku po raz dwudziesty dziewiąty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

"Finał z głową" - to hasło przewodnie zbiórki, podczas której Fundacja skupiła się na laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Był to już drugi Finał dedykowany laryngologii.

To był inny finał niż poprzednie, ale... jak zawsze gorący - pełen ciepłych i otwartych serc.

Oświęcimski sztab nr 146
w Oświęcimskim Centrum Kultury
dzięki wsparciu wspaniałych serc Oświęcimian

zebrał
105.010,43 zł
a do eSkarbonki trafiło 6.250 zł


Dziękujemy ludziom wielkiego serca za udział w finale, wolontariuszom kwestującym i nauczycielom, sponsorom - Fabryce Maszyn i Urządzeń OMAG, Firmie Plantpol-Zaborze, Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej, Zakładowi Usług Komunalnych, wspierającemu - Miejskiemu Zakładowi Komunikacji, policjantom z Komendy Powiatowej Policji oraz strażnikom miejskim z Komendy Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem wolontariuszy, Restauracji "Smaki dzieciństwa" za przygotowanie poczęstunku dla wolontariuszy, Bankowi Spółdzielczemu w Zatorze za użyczenie maszyny do liczenia bilonu oraz Firmie Boma Polska Technika w Babicach za podarowanie maszyny do liczenia bilonu i wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie finału.

Podczas finału, na ulicach Oświęcimia i gminy, kwestowało 88 wolontariuszy ze Szkół Podstawowych nr 2, 8, 9 i 11 w Oświęcimiu, Szkół Podstawowych w Grojcu i Rajsku, Powiatowego Zespołu nr 1 i Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu oraz wolontariusze indywidualni.

Do finału włączyły się również Oświęcimskie Morsy, które podczas zimowej kąpieli na Krukach wsparły akcję oraz strażacy-ochotnicy z Oświęcimia i okolic, którzy podczas akcji - będącej wspólnym pomysłem Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Oświęcimiu posłali na oświęcimskim rynku Światełko do nieba.

Pieniądze można było również przekazywać do puszek w holu Oświęcimskiego Centrum Kultury i Osiedlowego Domu Kultury Zasole

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 galeria


Ponadto, nie wychodząc z domu, można było wesprzeć dowolną kwotą, poprzez płatność kartą Mastercard lub Payu, sztabową eSkarbonką. Pieniądze wpłacone do eSkarbonki sztabu nr 146 trafiły bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy dokonali wpłaty do eSkarbonki.

Na kanale YouTube i na profilu Facebook OCK został zaprezentowany finałowy koncert w wykonaniu zespołu "Stare Dziady", Dzikiego z Tadkiem Liszewskim i dzieci - uczestników zajęć wokalnych w OCK i ODK Zasole, nagrany w styczniu w Oświęcimskim Centrum Kultury i Osiedlowym Domu Kultury Zasole bez udziału publiczności oraz archiwalne materiały z poprzednich edycji WOŚP.

Zachęcamy do obejrzenia.
 
Finały WOŚP w Oświęcimiu z archiwum OCK


Koncert w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych w OCK i ODK Zasole


Koncert Dzikiego z Tadkiem Liszewskim


Koncert zespołu "Stare Dziady"


Światełko do nieba - akcja strażaków-ochotników z Oświęcimia i okolicFinał odbył się przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, a zebrane tego dnia pieniądze zostały przekazane w całości na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

sponsorzy finału:

                                  

       


wspierający finał:  

   Po 13 latach od ostatniego "Finału z głową" postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. Zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły, m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych. /Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP/

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup, m.in. sprzętów:
 • zestawy endoskopów laryngologicznych
 • endoskopy giętkie 
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
 • egzoskopy 
 • lasery diodowe 
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne 
 • koblatory do operacji migdałków
 • aparaty USG i RTG 
 • kardiomonitory
 • lampy czołowe
 • lampy operacyjne 
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego    

Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów. /Tomasz Grochowski, Centrum Zdrowia Dziecka/

W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra - kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba. Dlatego, po raz kolejny prosząc o wsparcie, mówimy ludziom w Polsce i na całym świecie - gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej mówimy - gramy z głową! / Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP/ 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 galeriaStrona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 8 online 24 sierpnia 2021 roku został wydany sierpniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 września 2021 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2021
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)