Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

7. Grand OFF

od: do:

24 lutego 2014 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury zostały zaprezentowane, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Film-fabryka marzeń, wybrane nagrodzone filmy 7. Festiwalu Filmowego Grand OFF – Światowych Nagród Filmowych Niezależnych 2013. Festiwal - organizowany przez Fundację Cinema Art - odbywał się w Warszawie w grudniu 2013 roku.  

Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce oraz jedna z ważniejszych tego typu imprez na świecie. Do udziału w siódmej edycji imprezy zostało zgłoszonych 1300 filmów z całego świata. Kapituła złożona z ponad 60 reprezentantów - aktorów, reżyserów, szefów festiwali filmów niezależnych, przedstawicieli UNICA - Światowej Unii Kina Niezależnego, profesjonalnych filmowców, jak również najlepszych twórców kina niezależnego - z 24 krajów świata - zakwalifikowała 52 filmy z takich krajów jak: Wietnam, Polska, Hiszpania, Australia, Niemcy, Rosja, Ukraina, Stany Zjednoczone, Peru, Francja, Szwecja, Chorwacja, Szwajcaria, Luksemburg, Belgia, Węgry, Indie, Iran, Holandia, Kanada, Wielka Brytania, które zostały nominowane w 10 kategoriach: reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, aktor, aktorka, fabuła, dokument, animacja oraz scenografia i kostiumy.

Od 2009 roku kapituła przyznaje również nagrodę specjalną za całokształt twórczości dla osoby, która przez całe swoje życie wiernie realizowała ideę kina niezależnego. Takie nagrody odebrali już: Marcel Łoziński, Krzysztof Zanussi, Cezary Harasimowicz, Allan Starski, a w 2013 roku Jiří Menzel.

W 2013 roku Polska walczyła o statuetki w kategoriach: scenografia i kostiumy (Zabicie ciotki), (Danse Macabre), dokument (Joanna), zdjęcia (Jezioro), aktor (Serce do walki), scenariusz (Magma), reżyseria (Chomik), fabuła (Psubrat).

W 2014 roku w ponad 50 miastach Polski odbywa się replika festiwalu, podczas której prezentowane są wybrane nagrodzone filmy Grand OFF.

Nagrody:

kategoria: reżyseria
Chomik – Bartek Ignaciuk (Polska)

kategoria: scenariusz
Penny Dreadful - Shean Atkinson (USA)

kategoria: zdjęcia
Jezioro - Adam Palenta (Polska)

kategoria: montaż
Lapsus – Richard Riffaud (Francja)

kategoria: aktorka
ex aequo
Sabine Timoteo - Le Chargin des Ogresses (Luksemburg)
Anne Parrillaud - Desolee pour hier soir (Francja)

kategoria: aktor
Vincent Kruger - Sunny (Niemcy)

kategoria: fabuła
ex aequo
White Horse - Sergey Soloviev (Rosja)
Psubrat - Maria Zbąska (Polska)
La Ville Lumiere - Pascal Tessaud (Francja)

kategoria: dokument
ex aequo
Joanna - Aneta Kopacz (Polska)
Grandpa&Me and a Helicopter to Heaven - Asa Blanck, Johan Palmgren (Szwecja)

kategoria: animacja
ex aequo
The last Photo - Lisa Pascale (Australia)
Mademoiselle Kiki et les Montparnos - Amelie Harrault (Francja)

kategoria: scenografia i kostiumy
ex aequo
Efimera - David Benitez, Diego Modino, Julio Torrecilla (Hiszpania)
Un monde Meilleur - Sacha Feiner (Belgia)

Program projekcji:

Psubrat - Maria Zbąska (Polska) - kategoria: fabuła
Joanna - Aneta Kopacz (Polska) - kategoria: dokument
The last Photo - Lisa Pascale (Australia) - kategoria: animacja
Mademoiselle Kiki et les Montparnos - Amelie Harrault (Francja) - kategoria: animacja
Desolee pour hier soir (Francja) Anne Parrillaud -  - kategoria: aktorka

czas trwania: 120 minut



Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 9 online 21 września 2021 roku został wydany wrześniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 19 października 2021 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2021
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)