Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Architektoniczne inspiracje

od: do:

W dniach od 22 marca do 4 maja 2014 roku (wernisaż 22 marca o godzinie 18:00) w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była wystawa prac fotograficznych Marzeny Wieczorek i Jakuba Malickiego pt. "Architektoniczne inspiracje".

Marzena Wieczorek pochodzi z Gdańska. Studiowała socjologię na Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech. Oprócz zainteresowań związanych z wykształceniem oraz literaturą, malarstwem i historią sztuki - największą pasją jest dla niej fotografia. Zaczęło się od makrofotografii roślin, potem przyszedł czas na portret, architekturę i pejzaż.
 
Marzena Wieczorek jest laureatką wielu nagród, między innymi: Złotego Medalu - w kategorii Architektura w Trierenberg Super Circuit 2012 w Austrii - firmowanym przez Photographic Society of America, II miejsca w konkursie "D-pixx - Fotograf des Jahres 2012" i I miejsca "D-pixx - Fotograf des Jahres 2013", II miejsca w konkursie "Photograph of the jear 2012" - czasopisma Photo Answers i Practical Photography w Wielkiej Brytanii - w kategoriach "Travel" i "Black@White". Brała udział w finale "Ein Jahr in Bildern 2012" pisma Phptographie i Firmy Pentax.
 
Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Niemczech i w Polsce, publikowane w wielu czasopismach fotograficznych polskich, niemieckich, angielskich i chińskich.

Jakub Malicki
pochodzi z Oświęcimia, gdzie ukończył szkołę podstawową i technikum. Edukację kontynuował w Chrzanowie w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Marketingu, a następnie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Po ukończeniu studiów wyjechał do Londynu. W Wielkiej Brytanii rozpoczęła się jego przygoda z fotografią. Zaczynał od "street photo", potem coraz częściej w jego pracach pojawiała się architektura.

Jakub Malicki otrzymał wyróżnienie od Photographic Society of America - organizacji założonej w 1934 roku - skupiającej fotografów z ponad 60 krajów świata. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata Fotografii Artystycznej pod przewodnictwem FIAP - Fédération Internationale de l'Art Photographique. Otrzymał tytuł "The Photographic Society of London" od Michaela Pritcha - dyrektora generalnego The Royal Photographic Society - najstarszej na świecie organizacji powstałej w 1853 roku.

Z sukcesami brał udział w wielu konkursach polskich i niemieckich. Jego prace prezentowane były na łamach czasopism o tematyce fotograficznej w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, a także w Chinach w magazynie on-line. Swoje prace publikuje również w magazynach informacyjnych wydawanych w Wielkiej Brytanii.   Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 8 online 24 sierpnia 2021 roku został wydany sierpniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 września 2021 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2021
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)