Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Darujmy światu pokój 2022 - wystawa pokonkursowa

od: do:

na plakacie jedna z nagrodzoonych pracn, tytuł konkursu

W dniach od 21 września do 10 października 2022 (podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, otwarcie pokonkursowej wystawy w Międzynarodowym Dniu Pokoju - 21 września o godzinie 14:00) w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana była pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój" adresowanego do uczestników w wieku 7-19 lat.

Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój" zachęca do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe powinny prezentować twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta powinna być afirmacją życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.

Do udziału w dwudziestej pierwszej edycji konkursu zostało nadesłanych 899 prac, które oceniła komisja w składzie:

Mykola Fediv
– artysta plastyk
Jadwiga Ryś-Matlak – plastyk
Magdalena Prochowska – plastyk
Barbara Żydek – plastyk.

Komisja przyznała 74 równorzędne nagrody i 80 równorzędnych wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 43 autorów.

nagrodzeni

  • kategoria wiekowa 7-10 lat
- równorzędne nagrody

Hanna Rymarczyk – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
Hanna Bosak – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Ching Kwok – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Hau Ying Pang – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Angelo Chan – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Aleksandra Ostasz – Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Adam Staszewski – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Liliana Łuniewska – Szkoła Podstawowa nr 1, Milanówek
Maja Malec – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Gabriela Watycha – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Julia Gołąbek – Szkoła Podstawowa nr 50, Lublin
Maja Mularczyk – Szkoła Podstawowa nr 50, Lublin
Aleksandra Grzelak – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Katarzyna Iwańska – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Patryk Gabryś – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Gabriela Skoczek – Szkoła Podstawowa nr 1, Oświęcim
Maja Musialik – Pracownia plastyczna „Na winklu”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Jakub Lubak – Centrum Działań Plastycznych „Akademia”, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Świecie
Lei-An Chen – Sunlight Art Group, Taiwan
Ksenia Matejczenko – Kramatorsk, Ukraina
Zlata Rudenko – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Zuzanna Góra – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Hanna Stefańczyk – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Natalia Szpuga – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Hanna Wolska – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość

- równorzędne wyróżnienia

Anna Łempińska – Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów
Alicja Rak – Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów
Sofia Yeung – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Ming Er Zheng – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Sze Yiu Tsang – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Wai Ching Lam – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Tsz Tau Tsang – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Krystian Palonka – Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Szymon Wójcicki – Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Aleksander Szlimas – Wilno, Litwa
Pola Rajchert – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Maja Janiszewska – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Maria Szostek – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Patryk Szewczyk – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Daria Toporek – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Martyna Płoszczyca – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Nel Stojanov – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Julia Gajda – Szkoła Podstawowa nr 5, Oświęcim
Marta Biniek – Centrum Kultury, Polkowice
Julia Dragan – Centrum Kultury, Polkowice
Sara Stanisławska – Centrum Kultury, Polkowice
Amelia Kulińska – Centrum Kultury, Polkowice
Klara Gould – Pracownia plastyczna „Na winklu”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Michał Szendzielorz – Pracownia plastyczna „Na winklu”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Marta Wasilewska – Pracownia plastyczna „Na winklu”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Patrycja Pietrzak Karpińska (2 prace) – Gminny Ośrodek Kultury, Szepietowo
Maja Szymborska – Gminny Ośrodek Kultury, Szepietowo
Zofia Kłaput – Ośrodek Kultury Gminy Tomice, Tomice
Nadia Ramenda – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice
  • kategoria wiekowa 11-13 lat
- równorzędne nagrody

Aleksandra Graboń – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
Maciej Łazowski, Czerniewice
Hei Wun Peng – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Wiktoria Pec – Szkoła Podstawowa nr 1, Jasło
Małgorzata Wojtunik – Szkoła Podstawowa nr 1, Jasło
Mikołaj Grzęda – Szkoła Podstawowa nr 7, Koszalin
Tymon Cholewa – Kraków
Darija Petraszkevicz – Wilno, Litwa
Zuzanna Brogowska – Szkoła Podstawowa nr 18, Lublin
Emilia Lęcznar – Zespół Szkół, Medynia Łańcucka
Julia Dobrzycka – Szkoła Podstawowa nr 30, Olsztyn
Liwia Kowalska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14, Opole
Julia Błaszczyk – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Milena Machowska – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Weronika Owczarczak – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Nikola Świtoń – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Krzysztof Miłoń (2 prace) – Laboratorium Sztuki, Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Flavio Postiglione – Zespół Szkolno-Przedszkolny, Siemianice
Klaudia Alicka – Miejski Dom Kultury, Szczytno
Anna Michniak – Tatrzańskie Centrum Kultury „Jutrzenka”, Zakopane
Lena Stępniak – Szkoła Podstawowa, Złotokłos

- równorzędne wyróżnienia

Agata Mizera – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
Julia Obracaj – Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Klaudia Krassowska – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Cerekwica
Antonina Ślęzak – Szkoła Podstawowa nr 53, Częstochowa
Angelika Kolp – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Damnica
Elżbieta Kolp – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Damnica
Szymon Pluto – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Damnica
Julianna Wilk – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Damnica
Oi Ki Cheung – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Yik Tung Law – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Hanna Ślazyk, Dziadowa Kłoda
Dagmara Szypulska, Garwolin
Maria Praskowicz – Szkoła Podstawowa nr 1, Jasło
Yasmin Atta – Szkoła Podstawowa nr 1, Kamienna Góra
Karol Kożuch – Szkoła Podstawowa nr 18, Lublin
Oliwia Leśniewska – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Izabella Kociemba – Zespół Szkolno- Przedszkolny, Oborniki Śląskie
Zuzanna Wąsik – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Michał Zajas – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Adam Ligenza – Szkoła Podstawowa nr 2, Oświęcim
Wiktoria Kubicz – Szkoła Podstawowa nr 5, Oświęcim
Dominika Brocka – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Anna Darmosz – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Maria Lewy – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Starogard Gdański
natalia Dudek – Szkoła Podstawowa nr 1, Świętochłowice
Yuan Hu – Sunlight Art Group, Tajwan
Martyna Jarco – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice
Maja Rozsypał – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Hanna Kudła – Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Anastazja Michałowska – Szkoła Podstawowa nr 3, Żyrardów
  • kategoria wiekowa 14-16 lat
- równorzędne nagrody  

Jagna Grzyb (2 prace) – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, Cerekwica
Weronika Gorbacz – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, Cerekwica
Kinga Stanuch – Zespół Szkół, Czudec
Hiu Ching Yau – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Anna Chyży, Leśnica
Magdalena Wójcik – Gminny Ośrodek Kultury, Niemce
Magda Pajerska – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Anna Słaboń – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Oliwia Rudnik – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Ewa Stachurska – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Aleksandra Wojtaszek – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Franciszek Kacorzyk – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Magdalena Mąsior – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Oliwia Wieczorek – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Weronika Szojda – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Lena Malawska, Strzelin
Ivan Tutchenko – Art High School, Kijów, Ukraina

- równorzędne wyróżnienia

Karolina Gwiżdż – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Bielsko-Biała
Anna Jonik – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Patryk Biroś – Zespół Szkół nr 4, Jasło
Roksana Tomala – Szkoła Podstawowa nr 7 Specjalna, Katowice
Cheuk Yan Ng – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Julia Kuzioła – Gminny Ośrodek Kultury, Niemce
Zuzanna Walkowiak – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Mateusz Chudy – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Martyna Hryncyszyn – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Izabela Zych – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Aleksandra Pakuła – Szkoła Podstawowa, Złotokłos
Agnieszka Pomian – Szkoła Podstawowa, Złotokłos
  • kategoria wiekowa 17-19 lat
- równorzędne nagrody

Julia Rudnik – Zespół Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna10”, Białystok
Weronika Koper – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Damnica
Wiktoria Małczyńska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Damnica
Wiktoria Kaim (2 prace) – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Wiktoria Kovacs – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Paulina Grzywacz – Centrum Kultury, Polkowice
Martyna Bartosiak – Zespół Szkół Poligraficznych, Warszawa
Rozalia Frąckiewicz – Zespół Szkół Poligraficznych, Warszawa
Jakub Janus – Zespół Szkół Poligraficznych, Warszawa
Aleksandra Ptaszyńska – Zespół Szkół Poligraficznych, Warszawa

- równorzędne wyróżnienia

Natalia Kucharczyk – Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Bytom
Magdalena Feretycka – Technikum nr 1, Goleniów
Oliwia Morarz – II Liceum Ogólnokształcące, Lubin
Mateusz Słabek – XXVII Liceum Ogólnokształcące, Lublin
Magdalena Siaśkiewicz – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Wiktoria Ślusarek – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, Nowy Wiśnicz
I-Chen Lin – Sunlight Art Group, Tajwan
Tomasz Kurek – Zespół Szkół Poligraficznych, Warszawa
Szymon Makowski (2 prace) – Zespół Szkół Poligraficznych, Warszawa
  • Autorzy wyróżnieni udziałem w pokonkursowej wystawie
Lena Trzebska – Szkoła Podstawowa nr 53, Częstochowa
Gabriela Konstancja Olszewska, Gdańsk
Weronika Langner – Kobylogórski Ośrodek Kultury, Kobyla Góra
Hoi Ching Hailey Chan – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Kei Yau Ng – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Lok Yiu Chu – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Sum Yin Wong – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Kinga Janusz – II Liceum Ogólnokształcące, Leżajsk
Daria Duduś, Leżajsk
Oskar Domagała – Zespół szkolno-Przedszkolny nr 2, Leżajsk
Milena Chodakowska – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Aleksandra Kuzioła – Gminny Ośrodek Kultury, Niemce
Antonia Budzyk – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Wojciech Fryźlewicz – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Anna Ligęza – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Adrian Waś – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Anna Zygmuntowicz – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Milena Machowska – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Olga Roztocka – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Szymon Walczak – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Zofia Wawrzynowicz – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Helena Dżyżdżyk – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Liwia Lach – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Hanna Płonka – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Kamila Jakubczyk – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Erika Surkis – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Natalia Wanat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Yelizaweta Volodina – Osiedlowy Dom Kultury Zasole, Oświęcim
Aleksandra Sobczuk – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Antonina Jekiełek – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Gabriela Ziomkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Maria Kubiś – Miejski Dom Kultury, Rawa Mazowiecka
Szymon Komenda – Szkoła Podstawowa nr 10, Siedlce
Anna Woroszyło – Szkoła Podstawowa w Wasilkowie, Sochonie
Antoni Sikora – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11, Stalowa Wola
Lena Bobik – Ośrodek Kultury Gminy Tomice, Tomice
Franciszek Skrzyński, Toruń
Martyna Handzlik – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice
Maja Paździora – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice
Blanka Waszczyńska – Szkoła Podstawowa, Węgrów
Zuzanna Spytkowska – Szkoła Podstawowa, Zalas
Gabriela Łoza – Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość

Konkurs został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.



logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż biletów online ( https://ock.systembil...czytaj więcej...
grudzień 2022
  P W Ś C P S N
48 1 2 3 4
49 5 6 7 8 9 10 11
50 12 13 14 15 16 17 18
51 19 20 21 22 23 24 25
52 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)