Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Dobre Rockowania # 2

od: do:

Koncert - 27 listopada 2011 roku - w ramach „Dobrych Rockowań” był najlepszym dowodem na to, że muzyka gitarowa łączy pokolenia. Choć na scenie i wśród publiczności nie brakowało ludzi młodych i bardzo młodych, to usłyszeć można było głównie kawałki, które powstawały, gdy większości zabranych w sali kameralnej OCK nie było jeszcze na świecie.

Dla zespołu Dum Dum (na zdjęciu) był to pierwszy występ na oświęcimskiej scenie i od razu zakończony sukcesem. Veni, Didi, Vici, można by rzec i nie ma w tym stwierdzeniu ani grama przesady. Zespół sukcesywnie powiększał podczas swojego występu grono słuchaczy pod sceną. Trudno się temu dziwić, bo chociaż chłopaki z Dum Dum grają ze sobą od niedawna, to ich swoboda, pasja i umiejętności muzyczne sprawiają, że hardrockowym klasykom w wykonaniu kapeli nie brak porywającej mocy. Ktoś powie, że to tylko kowery. Jasne, ale zmierzyć się z takimi kawałkami jak „Welcome To The Jungle” Guns'n'Roses, czy „Higway To Hell” AC/DC i wyjść obronną ręką, to też wielka sztuka. Im się ta sztuka udała.

Po takim ciosie, kolejny z zespołów, Jan Zatos nie miał łatwego zadania. Sięgając jeszcze głębiej do klasyki rock'n'rolla, często wędrując w magiczny dla gitarowego grania świat lat 60-tych i 70-tych, zespół przypomniał o tym, co w muzyce rockowej najlepsze. Co najważniejsze autorskie kawałki chłopaków nie wypadły w tym zestawieniu blado. Było czadowo, było garażowo, było rock'n'rollowo. I oto właśnie chodzi!

Pamiętajcie, że scena „Dobrych Rockowań” jest otwarta dla wszystkich zespołów grających bardzo szeroko rozumianą muzykę rockową. Wystarczy się tylko zgłosić: internet@ock.org.pl/.na ilustracji collage z plakatów z imprezWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż online https://ock.systembilet...czytaj więcej...
wrzesień 2023
  P W Ś C P S N
35 1 2 3
36 4 5 6 7 8 9 10
37 11 12 13 14 15 16 17
38 18 19 20 21 22 23 24
39 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)