Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Dobre rockowania # 10

od: do:

13 lutego 2014 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się dziesiąta edycja "Dobrych rockowań". I tym razem nie zabrakło sporej dawki rockowego hałasu, jak zwykle w różnorodnej formie. Na scenie w sali kameralnej zagrały zespoły Akopalipa, Dum Dum i LanGusta.

Akopalipsa
Piszą o sobie: "Jesteśmy zespołem z okolic Oświęcimia, nazywamy się Akopalipsa. Wykonujemy muzykę, którą określamy jako "cow rock" - jesteśmy pionierami tego gatunku. Nie liczy się dla nas czas, ale radość tworzenia i poczucie dobrze wykonanej roboty. Zawsze jesteśmy otwarci na jakąkolwiek współpracę z kimkolwiek - nie zamykamy się na opozycję, chętnie dyskutujemy o tym co nas boli. Mieliśmy przyjemność dzielić scenę z takimi zespołami jak: Leniwiec, Blade Loki, Bunkier czy The Sensitives (Szwecja)".
https://www.facebook.com/Akopalipsa

Dum Dum
Dum Dum to pięcioosobowy skład który za cel obrał sobie granie bezkompromisowej muzy i energicznych występów na żywo. Chłopaki są bardzo mocno osadzeni w gatunku Hard Rock/Trash Metal. Często chaotyczne kawałki wskazują, że Dum Dum lubi eksperymentować z kompozycją wykorzystując do tego klasyczną konfigurację instrumentalną. A wszystko zaczęło się w 2010 r. Kiedy to gitarzysta postanowił założyć własny band. Dosłownie zmusił swoich kuzynów do grania, choć nie wiedzieli o co w tym wszystkim chodzi twierdził, że oni najbardziej się do tego nadają. Zaczęli więc od totalnego zera, a wysiłek i ciężka praca nad sobą sprawiły, że po roku zagrali swój pierwszy coverowy koncert. Dzisiaj już, w składzie wokal - Piotr Piekiełko, bass - Zbigniew Piekiełko, gitara 1 - Tomasz Jończyk, gitara 2 - Jakub Okrzesik, perkusja - Mateusz Orlicki, grają własną muzykę, maksymalnie wykorzystując swój potencjał.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002490039476

LanGusta
Zespół z Tychów, który powstał w 2010 roku z inicjatywy Mateusza Domania oraz Grzegorza Dominika. Po rozpadzie ich wcześniejszego projektu postanowili
stworzyć nowy, świeży materiał. Pomogli im w tym Miłosz Materek i Mateusz Jaromin, którzy dołączyli do zespołu wnosząc jednocześnie swoje oryginalne pomysły. W tym składzie LanGusta gra do dziś. Zespół ten tworzy muzykę rockową, inspiruje się takimi zespołami jak Foo Fighters, Pearl Jam oraz Red Hot Chili Peppers. Na początku istnienia zespołu tworzona była tylko muzyka, dopiero potem zdecydowano o tym by gitarzysta Mateusz D. stał się wokalistą. Dzięki temu zespół nabrał rozpędu i udało im się stworzyć materiał koncertowy.
http://soundcloud.com/langustapoland

galeria: http://www.ock.org.pl/strona.php?grupa=1790Wieści z Ratusza | 26.05 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
maj 2023
  P W Ś C P S N
18 1 2 3 4 5 6 7
19 8 9 10 11 12 13 14
20 15 16 17 18 19 20 21
21 22 23 24 25 26 27 28
22 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)