Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Galeria Uffizi we Florencji - z cyklu Art Beats

od: do:

fragment fresu z galerii uffizi

"Galeria Uffizi we Florencji" to wielowymiarowa, zapierająca dech w piersiach, multimedialna podróż do Florencji - perły Toskanii i kolebki renesansu - oraz świata sztuki. Najwyższej klasy zabytki oraz arcydzieła ze zbiorów Galerii Uffizi zostały przedstawione za pośrednictwem najnowszych technologii, gwarantujących jedyne w swoim rodzaju doświadczenie kinowe.

Florencja to stolica skąpanej w słońcu Toskanii, jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast Europy. Spacer jego ulicami przypomina wizytę w muzeum pod gołym niebem. Twórcy filmu dołożyli wszelkich starań, by za pomocą najnowszej technologii, w tym zdjęć lotniczych - nie tylko wiernie odwzorować unikatowe doświadczenie bezpośredniego obcowania ze sztuką i architekturą, lecz także je pogłębić i wzbogacić.

Opowieść rozpoczyna się w miejscu, które symbolizuje przejście od średniowiecza do renesansu – w kaplicy Brancaccich kościoła Santa Maria del Carmine z freskami Masolina i Masaccia oraz dzieł młodych artystów Donatella i Brunelleschiego, którzy przyczynili się do tej wielkiej rewolucji, stymulowanej przez mecenat rodziny Medyceuszy - szczególnie Wawrzyńca Wspaniałego. Następnie wędrujemy przez najważniejsze budynki i pałace miasta: Muzeum Narodowe Bargello, Muzeum Narodowe Bargello, Pałac Medyceuszy, Katedra Santa Maria del Fiore, Pałac Vecchio, Galeria Akademii, Most Złotników, Piazza della Signoria oraz wąskie i malownicze uliczki historycznego centrum Florencji.

Kluczową częścią filmu jest wkroczenie w przestrzenie Galerii Uffizi. Na progu przywita widzów profesor Antonio Natali - do 2015 roku dyrektor muzeum, który przybliży kilka dzieł sztuki, m.in. "Świętą rodzinę z małym św. Janem" Michała Anioła oraz "Zwiastowanie" Leonarda da Vinci. Prawdziwą rewelacją jest prezentacja procesu renowacji wczesnego obrazu geniusza renesansu - Sandra Botticellego - "Pokłonu Trzech Króli" – dzieła o niezwykłej wymowie i historii, którego wieloletnia restauracja zakończyła się w 2016 roku. Przewodnikiem po muzeum został Wawrzyniec Medyceusz, zwany Wspaniałym (grany przez Simona Merrellsa) – władca Florencji, poeta, a przede wszystkim mecenas takich artystów, jak Sandro Botticelli, Michał Anioł i Leonardo da Vinci.

Wśród ponad 150 zaprezentowanych z najwyższą pieczołowitością dzieł sztuki znalazły się arcydzieła takich artystów, jak Raffaello, Tycjan, Piero della Francesca, Donatello i Caravaggio.

Nad filmem pracował 42-osobowy międzynarodowy zespół profesjonalistów, zaś nadzór naukowy sprawował Arturo Galansino - znawca renesansu, kurator Royal Academy w Londynie i nowo mianowany dyrektor Fundacji Strozzi we Florencji.

wersja językowa: napisy
czas trwania: 95 minut

z cyklu "Art Beats - wielka sztuka w kinie"

13.09.2021


opis niedostepny


na ilustracji collage z plakatów z imprezWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż online https://ock.systembilet...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2023
  P W Ś C P S N
35 1 2 3
36 4 5 6 7 8 9 10
37 11 12 13 14 15 16 17
38 18 19 20 21 22 23 24
39 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)