Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Galeria Uffizi we Florencji 3D

od: do:

5 czerwca 2017 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury został zaprezentowany, z cyklu "Art Beats - wielka sztuka Renesansu i Baroku", niezwykły film dokumentalny w 3D - będący wielowymiarową podróżą do czasów włoskiego renesansu dzięki najpiękniejszym, reprezentatywnym dziełom sztuki tego okresu - pt. "Galeria Uffizi we Florencji".

"Galeria Uffizi we Florencji" to zapierająca dech w piersiach, multimedialna podróż do Florencji - perły Toskanii i kolebki renesansu - oraz świata sztuki. Najwyższej klasy zabytki oraz arcydzieła ze zbiorów Galerii Uffizi zostały przedstawione za pośrednictwem najnowszych technologii, gwarantujących jedyne w swoim rodzaju doświadczenie kinowe.

Florencja to stolica skąpanej w słońcu Toskanii, jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast Europy. Spacer jego ulicami przypomina wizytę w muzeum pod gołym niebem. Twórcy filmu dołożyli wszelkich starań, by za pomocą najnowszej technologii - 3D i ultra HD, a także zdjęć lotniczych - nie tylko wiernie odwzorować unikatowe doświadczenie bezpośredniego obcowania ze sztuką i architekturą, lecz także je pogłębić i wzbogacić.

Opowieść rozpoczyna się w miejscu, które symbolizuje przejście od średniowiecza do renesansu – w kaplicy Brancaccich kościoła Santa Maria del Carmine z freskami Masolina i Masaccia oraz dzieł młodych artystów Donatella i Brunelleschiego, którzy przyczynili się do tej wielkiej rewolucji, stymulowanej przez mecenat rodziny Medyceuszy - szczególnie Wawrzyńca Wspaniałego. Następnie wędrujemy przez najważniejsze budynki i pałace miasta: Muzeum Narodowe Bargello, Muzeum Narodowe Bargello, Pałac Medyceuszy, Katedra Santa Maria del Fiore, Pałac Vecchio, Galeria Akademii, Most Złotników, Piazza della Signoria oraz wąskie i malownicze uliczki historycznego centrum Florencji.

Kluczową częścią filmu jest wkroczenie w przestrzenie Galerii Uffizi. Na progu przywita widzów profesor Antonio Natali - do 2015 roku dyrektor muzeum, który przybliży kilka dzieł sztuki, m.in. "Świętą rodzinę z małym św. Janem" Michała Anioła oraz "Zwiastowanie" Leonarda da Vinci. Prawdziwą rewelacją jest prezentacja procesu renowacji wczesnego obrazu geniusza renesansu - Sandra Botticellego - "Pokłonu Trzech Króli" – dzieła o niezwykłej wymowie i historii, którego wieloletnia restauracja zakończyła się w 2016 roku. Przewodnikiem po muzeum został Wawrzyniec Medyceusz, zwany Wspaniałym (grany przez Simona Merrellsa) – władca Florencji, poeta, a przede wszystkim mecenas takich artystów, jak Sandro Botticelli, Michał Anioł i Leonardo da Vinci.

Wśród ponad 150 zaprezentowanych z najwyższą pieczołowitością dzieł sztuki znalazły się arcydzieła takich artystów, jak Raffaello, Tycjan, Piero della Francesca, Donatello i Caravaggio.

Nad filmem pracował 42-osobowy międzynarodowy zespół profesjonalistów, zaś nadzór naukowy sprawował Arturo Galansino - znawca renesansu, kurator Royal Academy w Londynie i nowo mianowany dyrektor Fundacji Strozzi we Florencji.

system wyświetlania: cyfrowy 3D
wersja językowa: napisy
czas trwania: 95 minut"Art Beats – wielka sztuka Renesansu i Baroku" to cykl filmów dokumentalnych prezentujących najwspanialsze zabytki sztuki włoskiej - malarstwa, rzeźby i architektury.

Czy wiesz, że... Henryk Lehnert (†22.06.2006) - utytułowany filmowiec z Amatorskiego Klubu Filmowego „Chemik” działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury - w 1997 roku został uhonorowany wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa za największą ilość zrealizowanych filmów i zdobytych...czytaj więcej...
październik 2022
  P W Ś C P S N
39 1 2
40 3 4 5 6 7 8 9
41 10 11 12 13 14 15 16
42 17 18 19 20 21 22 23
43 24 25 26 27 28 29 30
44 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)