Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Gwiazdozbiór Wodnika

od: do:

W dniach od 5 do 31 stycznia 2017 roku w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była wystawa portretów aktorskich Pawła Wodnickiego pt. "Gwiazdozbiór Wodnika".

"Gwiazdozbiór Wodnika" to wystawa portretów aktorskich wykonanych przez Pawła Wodnickiego - na przestrzeni ostatnich lat - na której prezentowany jest cykl przedstawiający największe gwiazdy polskiego kina i teatru, m.in. Jana Peszka, Bartłomieja Topę, Eryka Lubosa, Janusza Chabiora, Aldonę Jankowską, Marietę Żukowską, Sebastiana Fabijańskiego, Maję Hirsch, Krystiana Wieczorka i wiele innych znakomitych postaci. Większość zdjęć to prace czarno-białe, z przewagą charakterystycznych dla autora ujęć w tzw. niskim kluczu, utrzymanych w ciemnej, nieco tajemniczej tonacji, choć zdarzają się także portrety odmienne - jasne, świetliste z wesołą nutą. Portrety aktorskie Pawła publikowane były w prasie, na okładkach czasopism, a zdjęcie Bartłomieja Topy otrzymało, m.in. nagrodę "Za najlepszy portret" na prestiżowym międzynarodowym salonie fotografii w Bawarii. Wystawa była prezentowana w Krakowie wiosną 2016 roku w ramach festiwalu Krakow Photo Fringe.

Paweł Wodnicki jest krakowskim fotografem - portrecistą. Swoją przygodę z fotografią rozpoczął pod koniec lat 90. jako fotoreporter, pracując głównie przy konferencjach prasowych premier filmowych. W międzyczasie zajmował się również grafiką i marketingiem. W 2008 roku postanowił na poważnie wrócić do niegdysiejszej pasji i przekształcić ją w zawód. Tym razem skupił się na szeroko rozumianej fotografii portretowej, reklamowej oraz akcie artystycznym i reportażu. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych, członkiem licznych fotograficznych społeczności i stowarzyszeń, a także aktywnym użytkownikiem portali fotograficznych. Swoją pasją zaraża innych prowadząc warsztaty fotograficzne.Paweł Wodnicki o swojej filozofii fotografii pisze: "Słowo klucz w moim rozumieniu fotografii to LUDZIE. Uwielbiam nie tylko uwieczniać ludzi na fotografiach, ale też pracować z nimi na planie, poznawać ich. Nie jestem typem samotnika pstrykającego w natchnieniu w pustym studio. Najbardziej twórczo czuję się w towarzystwie sprawdzonej, profesjonalnej ekipy, kiedy plan zdjęciowy tętni życiem. Kiedy fotografuję ludzi staram się, by zdjęcia podkreślały to, co w każdej z fotografowanych osób jest piękne i warte pokazania. Ze zdjęć w pierwszej kolejności ma być zadowolony ich bohater, a dopiero wtedy zadowolony jestem ja. Nie silę się na oryginalność za wszelką cenę, a swoje artystyczne ego jestem gotów podporządkować zadowoleniu klienta. Wbrew powszechnym trendom staram się robić zdjęcia tak, by nie wymagały potem dziesiątek godzin obróbki. Zdjęcie ma być tak zrobione już na planie, by późniejsza obróbka stanowiła tylko wisienkę na torcie, a nie sam tort".www.pawelwodnicki.plWieści z Ratusza | 29.09 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
wrzesień 2023
  P W Ś C P S N
35 1 2 3
36 4 5 6 7 8 9 10
37 11 12 13 14 15 16 17
38 18 19 20 21 22 23 24
39 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)