Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Halvdan - prawie wiking

od: 10.07.2022 do: 10.07.2022

na palakacie chłopk i dziewczyna bohaterwie filmu, tytuł
Film przedstawia historię przyjaźni ponad granicami oraz pokazuje jak dzięki współpracy i dobrej woli budować harmonię w trudnych relacjach. Bohaterowie napotykają szereg trudności, ale siła ich przyjaźni spowoduje, że śmiało zmierzać będą do pogodzenia skłóconych światów.

„Halvdan - prawie wiking” to film na podstawie książek uwielbianego w Polsce Martina Widmarka. Seria o Halvdanie i jego przygodach, wydana przez wydawnictwo Mamania, również znalazła rzesze fanów. „Puchar wodza”, „Wilcze serce” oraz „Grób obcego” to trzy tytuły, które uzyskały w Polsce miano bestsellerów dla dzieci.

Dwa światy. Jedna przyjaźń. Wielka przygoda!

Kiedy dwa zwaśnione rody walczą o władzę, jedyną nadzieją na rozejm staje się młody Halvdan. Czy tajemnicza Meia pomoże mu odnaleźć zaginiony topór, symbol siły wikingów? Bohaterowie znanych i uwielbianych książek Martina Widmarka po raz pierwszy na ekranach kin w Polsce!
 
Czy Halvdan jest wikingiem? No, prawie! Niestety na przeszkodzie do zostania wielkim wojownikiem stoi wiele przeciwności losu – brak przyjaciół, ciągnący się w nieskończoność konflikt z wioską po drugiej stronie zniszczonego mostu, a na dodatek mały fizyczny defekt, który jest powodem do żartów ze strony rówieśników... Czy pomimo tych wszystkich przeszkód młody wiking pogodzi skłócone rody?

Ciekawski Halvdan, wbrew zaleceniom starszych, zapuszcza się w nieznane tereny i właśnie tam spotyka niezwykłą Meię, córkę króla wrogiej wioski. Mimo absolutnego zakazu bratania się z przeciwnikiem, szybko zostają przyjaciółmi i zaczynają rozumieć, że trwający konflikt nikomu nie służy. Czy uda się pogodzić upartych władców? I co z tym wszystkim ma wspólnego tajny język, zaginiony topór i góry psującego się jedzenia?

tytuł oryginalny: Halvdan Viking
produkcja: Szwecja 2018
gatunek: familijny, przygodowy
dozwolony: od 6 lat
wersja językowa: dubbing
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 91 minut
reżyseria: Gustaf Åkerblom
scenariusz: Gustaf Åkerblom i Jessica Ask na podstawie książek Martina Widmarka
zdjęcia: Peter Mokrosinski
muzyka: Gaute Storaas
obsada: Vilgot Hedtjärn, Ellinea Siambalis, Peter Haber, Claes Månsson, Nina Zanjani, Torkel Petersson, Ellen Jelinek, Frederik Nilsson, Joel Spira

wakacyjne tanie kino

10.07.2022 godz. 15:00

bilety: 7 zł
(nie obowiązują zniżki z tytułu karty rodziny, mieszkańca i seniora)logo miasta i informacja, że miasto Oświęcim wspiera UkrainęSolidarni z Ukrainą | На солідарність з Україною Drodzy Mieszkańcy Oświęcimia, Zbiórka darów prowadzona jest bezpośrednio przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej , w punkcie przy ul. Partyzantów 1 , gdzie przyjmuje dary codziennie (oprócz niedzieli) w godzinach 10:00-13:00 , a we wtorki w godzinach 10:00-17:00 . Nadal zbierane...czytaj więcej...

dzisiaj

lipiec 2022
  P W Ś C P S N
26 1 2 3
27 4 5 6 7 8 9 10
28 11 12 13 14 15 16 17
29 18 19 20 21 22 23 24
30 25 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)