Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

II Oświęcimski Festiwal Operetkowy

od: 03.07.2022 do: 03.07.2022

na plakacie miejsca koncertów, tytuł i zdjęcia wykonawców

3 lipca 2022 roku w Oświęcimiu odbędą się trzy plenerowe koncerty związane z operetką węgierską oraz polską piosenką dwudziestolecia międzywojennego w ramach II Oświęcimskiego Festiwalu Operetkowego organizowanego przez Stowarzyszenie Operetka Wrocławska.

godz. 14:00
"Lata 20., lata 30. na wynos!"

miejsce: Park Zasole

godz. 16:00
"Lata 20., lata 30. na wynos!"

miejsce: przed Oświęcimskim Centrum Kultury

Piosenka kabaretowa pochodząca z wodewili i często z pierwszych polskich przedwojennych filmów stanowi niezwykle ważny element kultury polskiej. Koncerty "Lata 20., lata 30. na wynos!" zabiorą widzów w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny, Mieczysława Fogga, Sławy Przybylskiej, Jana Kiepury.

Usłyszymy, między innymi: "Powróćmy jak za dawnych lat...", "Jesienne róże", "Zimny drań", "Umówiłem się z nią na 9", "Brunetki, blondynki", "Ach, śpij kochanie", "Gramofonomanka", "Na pierwszy znak", "Ta mała".

wykonawcy:

Mariola Augustyn – wokal
Tomasz Maleszewski – wokal
Damian Domalewski – wokal
tancerze Teatru Scena Kamienica
Maciej Michałkowski – prowadzenie

godz. 20:00
"Kiepuriada"
miejsce: Rynek Główny

Jedno z najbardziej znanych małżeństw w historii Polski, pozostawiło po sobie prócz wielu miłych wspomnień i zasług dla kultury polskiej, także wiele już dziś zapomnianych i niezwykłych muzycznych przebojów. Mártha Egghert była wielką divą węgierskiej operetki, która w późniejszym etapie kariery sięgała wspólnie z Janem Kiepurą po pieśni dwudziestolecia międzywojennego, nierzadko pisane specjalnie dla nich.

Wieczór wypełniony będzie anegdotami, wspomnieniami z życia Eggerth i Kiepury oraz piosenkami. Usłyszymy, między innymi: "Brunetki, blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie".

Miłym akcentem koncertu będzie wspólne, ze słynnym małżeństwem i wykonawcami, wykonanie przeboju wszech czasów "Usta milczą, dusza śpiewa"... za sprawą emisji zrekonstruowanego cyfrowo nagrania.  

wykonawcy:
Mariola Augustyn – sopran
Tomasz Maleszewski – tenor
Damian Domalewski – tenor
tancerze Teatru Scena Kamienica
Ivan Zhukov – fortepian
Maciej Michałkowski – prowadzenie

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zostało założone w roku 65-lecia sztuki operetkowej we Wrocławiu. W swoich działaniach skupia się na krzewieniu tego gatunku muzycznego, poprzez organizację oryginalnych i niestandardowych koncertów, spektakli, recitali i widowisk. Ze względu na obserwowany zanik tej dziedziny sztuki muzycznej, postawiło sobie za cel przypomnienie najważniejszych dzieł operetkowych polskich i zagranicznych kompozytorów w atrakcyjnej wokalnie i instrumentalnej formie wyrazu. Założyciele stowarzyszenia to animatorzy kultury i artyści z powodzeniem realizujący wiele projektów artystycznych skupiających się na gatunku operetkowym.

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest pomysłodawcą i realizatorem projektu pn. "Operetka na wynos!".

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Oświęcim.

wstęp wolny


logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż biletów online ( https://ock.systembil...czytaj więcej...

dzisiaj

lipiec 2022
  P W Ś C P S N
26 1 2 3
27 4 5 6 7 8 9 10
28 11 12 13 14 15 16 17
29 18 19 20 21 22 23 24
30 25 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)