Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jesienna... - koncert Stanisławy Celińskiej

od: 11.09.2021 do: 11.09.2021

Na plakacie liść jesienny z kroplą i tytuł koncertu Jesienna oraz Stanisława Celińska przy mikrofonie i tytuł koncertu
11 września 2021 roku o godzinie 18:00 (koncert przeniesiony z 18 kwietnia 2020/25 października 2020/14 marca 2021) w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko pt. "Jesienna..." - wcześniej jako... "Atrament z nutą maliny".

Stanisława Celińska jest znakomitą i wszechstronną aktorką uwielbianą przez publiczność. Ale jest również znaną i bardzo lubianą piosenkarką. Jej wspaniałe interpretacje, spotkania z widownią, jej empatia i charyzma przyciągają różne pokolenia. I nie bez powodu - na jej płytach i na koncertach każdy znajdzie coś dla siebie.

"Jesienna..." - to niezwykły koncert, bardzo osobisty i przesycony miłością, pragnieniami oraz tęsknotami. Stanisława Celińska podjęła się niełatwego zadania - na prośbę swoich fanów, z którymi spotykała się po koncertach i wsłuchiwała w ich życiowe historie, zarówno radosne i te smutne, artystka zdecydowała się napisać teksty skierowane właśnie do tych wszystkich, którzy szukają ukojenia, spokoju, wsparcia. Słowa wspaniale otulił w nuty kompozytor, aranżer i producent Maciej Muraszko, sięgając po instrumenty, które potrafią zawładnąć wyobraźnią słuchacza m.in. skrzypce, flet, akordeon czy mandolinę.

Duet Stanisława Celińska i Maciej Muraszko to od wielu lat gwarancja jedynego, niepowtarzalnego klimatu oraz niezapomnianych chwil.

"Jesienna..." to antidotum na smutek, odizolowanie, złe samopoczucie, pochmurny poranek. Przede wszystkim to przyjaciel, w którego warto się wsłuchać Zarówno koncert, jak i płyta "Jesienna..." to doskonałe lekarstwo na współczesne rozterki.

Artystce na scenie towarzyszyć będą uznani muzycy:
Wojciech Olszewski - fortepian
Kuba Frydrych - gitary
Krzysztof Samela - kontrabas
Julia Muraszko - skrzypce
Paweł Pełczyński - saksofon
Janusz Muraszko - akordeon
Maciej Muraszko - perkusja

Stanisława Celińska zadebiutowała - jako piosenkarka - na VII KFPP Opole 1969. Za utwór „Ptakom podobni” przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut. Była również wielokrotnie uczestniczką Przeglądu Piosenki Aktorskiej, na których wzbudzała zawsze zachwyt, dzięki mocnemu głosowi, wyrazistej osobowości i umiejętnościom interpretacyjnym. Do klasyki przeszedł jej krótki, ale bardzo efektowny występ z piosenką „Uśmiechnij się! Jutro będzie lepiej!” w 1994 roku.

Kolejny rozdział wielkich sukcesów muzycznych rozpoczął się od rewelacyjnego wykonania przez Stanisławę Celińską „Atramentowej Rumby” podczas Koncertu Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009, kiedy to okrzyknięto ją polską Cesarią Evorą, ponieważ - tak jak kiedyś Cesaria - potrafi zaczarować publiczność swoim niebanalnym charakterystycznym głosem. Od tego momentu rozpoczęła się również współpraca Stanisławy Celińskiej z kompozytorem Maciejem Muraszko, z którym stworzyli nietuzinkowy artystyczny duet.

W maju 2015 roku ukazał się album „Atramentowa...”, który bardzo szybko osiągnął status podwójnej platyny i otrzymał tytuł Bestselleru Empiku 2015. Cztery miesiące później wydano album „Suplement. Atramentowa...”, który był kontynuacją i dopełnieniem poprzedniego. Osiągnął status złotej płyty.

Kolejny album „Świątecznie...” z 2016 roku szybko zyskał status złotej płyty. Rok później reedycja świątecznej płyty została wzbogacona o 3 nowe utwory.

Sukces płyt zdopingował artystów do kolejnych muzycznych poszukiwań. W maju 2018 roku odbyła się premiera kolejnej płyty zatytułowanej „Malinowa...”, która w październiku tego samego roku zdobyła status złotej płyty, a w marcu 2019 roku Fryderyka w kategorii „Album Roku Muzyka Poetycka”. Podczas 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Artystce wręczono platynową płytę „Malinowej...”.

W czerwcu 2019 roku Stanisława Celińska wzięła udział w koncercie z okazji 40. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła do Polski i wykonała „Inwokację” Adama Mickiewicza do fenomenalnej muzyki Macieja Muraszko.

W maju 2020 roku ukazał się najnowszy, bardzo ważny album z tekstami Stanisławy Celińskiej i muzyką Macieja Muraszko „Jesienna...”.

I właśnie tę kolejną bardzo ciekawą odsłonę muzycznych dokonań tego niezwykłego duetu można usłyszeć na koncertach.

6 września 2020 roku Stanisława Celińska wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko otrzymała Nagrodę Publiczności im. Karola Musioła podczas Koncertu Premier 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za utwór „Niech minie złość” z najnowszej płyty.

Przed dokonaniem rezerwacji i zakupu biletów prosimy o zapoznanie się z regulaminami.
Rezerwacja i zakup biletów jest akceptacją niniejszych regulaminów.

Rezerwacje niewykupione w wyznaczonym terminie będą anulowane.

Regulamin rezerwacji i zakupu biletów w Oświęcimskim Centrum Kultury.
Regulamin internetowej sprzedaży biletów przez Oświęcimskie Centrum Kultury.


bilety: 75 zł, 65 zł

organizator: Oświęcimskie Centrum Kultury
Wieści z Ratusza | 23.07 Wieści z Ratusza czytaj więcej...

dzisiaj

lipiec 2021
  P W Ś C P S N
26 1 2 3 4
27 5 6 7 8 9 10 11
28 12 13 14 15 16 17 18
29 19 20 21 22 23 24 25
30 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)