Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Koncert Anny Szałapak

od: do:

14 września 2013 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury zaśpiewała, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Literatura, słowo - platforma uniesień, pieśniarka, piosenkarka, wokalistka nazwana przez Agnieszkę Osiecką Białym Aniołem Piwnicy pod Baranami - Anna Szałapak. Artystce towarzyszyli: Jacek Bylica (fortepian) i Tomasz Góra (skrzypce).

 

Anna Szałapak przez wiele lat związana była z Piwnicą pod Baranami. Obecnie tworzy autorskie programy artystyczne, które również przywołują klimaty piwniczne. Współpracuje z wybitnymi artystami, poetami, kompozytorami i muzykami, między innymi z: Ewą Lipską, Michałem Zabłockim, Zygmuntem Koniecznym, Zbigniewem Preisnerem, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Andrzejem Zaryckim, Grzegorzem Turnauem, Andrzejem Sikorowskim, Jackiem Wójcickim i Konradem Mastyło. Szczególna przyjaźń łączyła ją z Agnieszką Osiecką, która tworzyła dla niej wyjątkowe utwory.

Agnieszka Osiecka: "Swoim lirycznym, jednocześnie ekspresyjnym głosem, o barwie szklanej, ale szorstkiej, poważnej, ale powabnej, wzrusza, zachwyca, hipnotuzuje..."

Zbigniew Preisner: "Trafia zawsze na piękne piosenki, które interpretuje w perfekcyjny sposób... Ania to cud, a praca z nią to wielka przyjemność..."

Andrzej Zarycki: "Pisząc dla tej artystki, mam pewność, że doznam w zetknięciu z wykonywanym utworem, doznań szlachetnego gatunku. Że przeniesie mnie do krainy łagodności i spokoju".

Koncert towarzyszył podsumowaniu XVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Pisanie dobre na chandrę" organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury.Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 5 online 23 maja 2023 roku został wydany majowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 20 czerwca 2023 roku . ...czytaj więcej...
maj 2023
  P W Ś C P S N
18 1 2 3 4 5 6 7
19 8 9 10 11 12 13 14
20 15 16 17 18 19 20 21
21 22 23 24 25 26 27 28
22 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)