Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Koncert zespołu New Bone

od: do:

17 listopada 2013 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Muzyka - źródło skojarzeń, zaduszkowy koncert jazzowy w wykonaniu zespołu "New Bone".

"New Bone" został założony  w 1996 roku przez studentów Akademii Muzycznej w Krakowie w 1996 roku. Już rok później grupa zdobyła I nagrodę w konkursie "Wolna scena jazzowa". Początkowo inspiracją dla muzyków "New Bone" była muzyka Wayne Shortera, Milesa Davisa czy Horace Silvera. Przełomowym momentem w karierze zespołu było nagranie debiutanckiej płyty "Something for now" w 2004 roku dla wytwórni Gowi Records, na której znalazły się autorskie kompozycje lidera zespołu Tomasza Kudyka. Płyta została ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy. Od tego momentu zespół zaczął występować w najważniejszych miejscach dla polskiej sceny jazzowej. W 2009 roku grupa nagrała drugą płytę "It’s not easy", która jest kontynuacją "Something for now", a w styczniu 2012 roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowaną "Destined", nagraną z gościnnym udziałem Tomasza Grzegorskiego na saksofonie tenorowym i Jana Pilcha na instrumentach perkusyjnych.

Grupa "New Bone" wystąpiła na wielu znaczących festiwalach w Polsce i za granicą, m.in.: Festiwal "Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu" (Moskwa), III Międzynarodowy Delhi Jazz Festival (New Delhi), Sopot Molo Jazz Festival (Sopot), Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami (Kraków), Bydgoszcz Jazz Festiwal, Hanza Jazz Festiwal (Koszalin), Festiwal Trębaczy Jazzowych "Miles Davis Memorial Night" (Kraków), Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Starzy i młodzi czyli jazz w Krakowie" (Kraków)

Skład zespołu: Tomasz Kudyk – trąbka, fluegelhorn, Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy, Paweł Kaczmarczyk – fortepian, Maciej Adamczak – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja.logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury wznowiło sprzedaż biletów na przeniesione wydarzenia zaplanowane od września oraz rozpoczęło sprzedaż biletów na wybrane powakacyjne wydarzenia premierowe . Bilety na niektóre przedsięwzięcia dostępne są w sprzedaży wyłącznie poza Oświęcimskim...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2021
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)