Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Księżyc i róże

od: do:

28 września 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Kultura 50/50, koncert w wykonaniu orkiestry Alla Vienna z towarzyszeniem solistki - Sylwii Strugińskiej - prezentujący najpiękniejsze piosenki Anny German, między innymi: "Tańczące Eurydyki", "Człowieczy los", "Wróć do Sorrento" i utwór tytułowy "Księżyc i róże". Podczas koncertu zostały również zaprezentowane motywy instrumentalne z polskich seriali: "Polskie drogi", "Janosik" i "Dom".      

Alla Vienna to orkiestra złożona z siedmiu instrumentalistów dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym. Muzycy związani są z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Akademią Muzyczną im. G i K. Bacewicz w Łodzi i Filharmonią Świętokrzyską im. O. Kolberga. Występują pod dyrekcją zastępcy koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej – Marty Niedźwieckiej. Zespół powstał w 2008 roku. Swój repertuar budował wokół muzyki wiedeńskiej. Sukcesywnie powiększał program o muzykę musicalową, filmową i rozrywkową. Z roku na rok zespół wzbogaca swoje artystyczne osiągnięcia. Koncertuje w największych salach w Polsce oraz w Europie.

skład orkiestry: Marta Niedźwiecka – koncertmistrz, skrzypce, Małgorzata Smyczyńska – wiolonczela, Jan Dobrowolski – flet, Mariusz Barszcz – klarnet, Adam Manijak – fortepian, Tomasz Wrocławski – perkusja, Jan Niedźwiecki – kontrabas

Sylwia Strugińska jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi zadebiutowała w 2005 roku biorąc udział w koncercie jubileuszowym "60 lat Operetki", a następnie wystąpiła jako Arsena w "Baronie cygańskim" J. Straussa. Inne jej role to między innymi: Adela w "Zemście nietoperza" J. Straussa, Hudł w "Skrzypku na dachu" J. Bocka, Anastazja w "Księżniczce czardasza" E. Kálmána, Mi w "Krainie uśmiechu" F. Lehára. Współpracuje z Katedrą Kameralistyki łódzkiej Akademii Muzycznej. Bierze udział w koncertach kameralnych. Ma w swoim repertuarze także partie operowe i piosenki musicalowe.


Wieści z Ratusza | 30.09 Wieści z Ratusza czytaj więcej...

dzisiaj

październik 2022
  P W Ś C P S N
39 1 2
40 3 4 5 6 7 8 9
41 10 11 12 13 14 15 16
42 17 18 19 20 21 22 23
43 24 25 26 27 28 29 30
44 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)