Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Nietypowa baba jestem

od: do:

15 marca 2017 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Literatura, słowo - platforma uniesień, spotkanie z Anną Seniuk - autorką i bohaterką książki pt. "Nietypowa baba jestem", będącą błyskotliwą i odważną rozmową z córką Magdaleną Małecką-Wippich. Spotkanie poprowadził Wacław Krupiński - dziennikarz, krytyk, redaktor działu kultury „Dziennika Polskiego”.

Znana i ceniona aktorka Anna Seniuk zdradza w książce kulisy swojego życia i wychodzi z roli ciepłej kobiety, którą przypisało jej kino. W wieku sześćdziesięciu lat aktorka stwierdziła, że czas spełnić swoje marzenia, i to o nich opowiada w swojej niezwykłej biografii. Książka jest niezwykłym połączeniem biografii z autobiografią oraz wywiadem-rzeką. W rozmowie znana i ceniona aktorka - profesor akademii teatralnej - przekazuje córce prawdy na temat swojego życia. Ta z jednej strony intymna, z drugiej zaś pełna ciepła i humoru opowieść, zdradza fakty z życia Anny Seniuk, jak i jej marzenia oraz spojrzenie na świat.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa "Znak".

Anna Seniuk - urodzona w 1942 roku w Stanisławowie - aktorka i pedagog, ściśle związana z Teatrem Narodowym w Warszawie - lata młodości spędziła w okolicach Oświęcimia oraz Krakowa. Na studiach wybrała kierunek teatralny zamiast planowanej renowacji zabytków. Pierwszy raz pojawiła się na scenie Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w 1964 roku. Od tej pory jest znaną aktorką zarówno teatralną, filmową i dubbingową.

logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury wznowiło sprzedaż biletów na przeniesione wydarzenia zaplanowane od września oraz rozpoczęło sprzedaż biletów na wybrane powakacyjne wydarzenia premierowe . Bilety na niektóre przedsięwzięcia dostępne są w sprzedaży wyłącznie poza Oświęcimskim...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2021
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)