Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Obrazdwatrzy - wystawa malarstwa

od: do:

Na plakaciew trzy prace trzech autorów ułożone w pionie, tytuł wystawy, termin i miejsce wystawy
W dniach od 16 lipca do 22 sierpnia 2021 roku (wernisaż 16 lipca o godzinie 17:00) w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była wystawa malarstwa Bożeny Formas-Mądry, Grzegorza Giermka i Cezarego Trzepizura pt. "Obrazdwatrzy".

Przyjaciele z roku. Razem studiowali. Z wykształcenia - między innymi - pedagodzy. Z pasji - między innymi - malarze pejzażu.

Bożena Formas-Mądry pochodzi z Oświęcimia. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (Wychowanie Plastyczne), Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Wydział Grafiki) oraz studiów podyplomowych z Muzealnictwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie mieszka w okolicach Żywca i pracuje w Muzeum Miejskim w Żywcu.
 
Głównie zajmuje się malarstwem olejnym, czasami techniką batiku i grafiką użytkową. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Oświęcimiu, Chełmku, Andrychowie, Myślenicach, Brzeszczach, Żywcu, Szczyrku, Bielsku–Białej, Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Ostrawie, Brukseli.

wystawy indywidualne:
2004 – Galeria Tyle światów, Oświęcim – malarstwo
2005 – Galeria Beskidzka, Szczyrk – malarstwo
2005 – Brzeszcze – malarstwo
2006 – Galeria Tyle światów, Oświęcim – batik
2007 – Galeria Beskidzka, Szczyrk – batik
2007 – Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa – malarstwo
2009 – Galeria Tyle światów, Oświęcim – malarstwo
2010 – Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży, Oświęcim – batik
2010 – Centrum Kultury Żydowskiej, Kraków – batik
2011 – Galeria Tyle światów, Oświęcim – batik
2011 – Galeria Kukuczka, Istebna-Jasnowice – malarstwo
2015 – Galeria Tyle światów, Oświęcim – malarstwo
2016 – Galeria Zajazd w Dworku Białoprądnickim, Kraków – malarstwo
2018 – Galeria Tyle światów, Oświęcim – malarstwo
2018/2019 – Bator Art. Gallery, Szczyrk – malarstwo
2019 – Galeria w Centrum Kultury, Andrychów – malarstwo
2019 – Batko Gallery, Ochojno k. Krakowa – malarstwo

kontakt: bozena.formas@onet.pl


Grzegorz Giermek urodzony w Wadowicach, mieszkaniec Tomic. Jest nauczycielem w Szkole Podstawowej w Woźnikach. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie na Wydziale Wychowanie Plastyczne (dyplom z Grafiki pod kierunkiem Jerzego Jędrysiaka).

Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym, ikonami, projektowaniem znaków graficznych, poezją... W swoim malarstwie poszukuje światła, powietrza, wartości przemijającej chwili, jej radości i energii, która jest tu i teraz – w plenerze, w przeżywaniu ciepła tego świata. Ikony są najczęściej nie tyle kopiami, co bliskimi oryginału interpretacjami ikon staroruskich, bizantyńskich, greckich. Wtopione w strukturę drewna, z wibracją złoceń, wyciszone pozorowaną starością.

Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnik plenerów malarskich. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych.

Ta chwila
słoneczną stroną ulicy
dwa pegazy
w ulotność zaprzężone
ciszę wiozą
jeszcze ciepłą od wyobraźni

a o oddech dalej
wzruszeniem otulone
przemykają
zające świateł

kontakt: grzegorz.giermek@interia.pl


Cezary Trzepizur, rocznik 1962, w 1983 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej – specjalizację Wystawiennictwo, a w 1988 roku Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie (Uniwersytet Pedagogiczny) – Wychowanie Plastyczne – specjalizacja Malarstwo. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie informatyki i zarządzania oświatą.

Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, umiejętnie łączy działalność pedagogiczną z własną twórczością. W latach 1983-1993 współpracował jako ilustrator z miesięcznikiem Polskiego Klubu Ekologicznego "Aura". Jest autorem cyklu wizerunków roślin leczniczych i użytecznych człowiekowi w Encyklopedii-Vademecum "Zrób Sam" (wyd. Bohman Druck und Verlag Gesellschaft,  Wiedeń) oraz cyklu rysunków w książkach o tematyce przyrodniczej "Rośliny użyteczne człowiekowi, Moje środowisko" (wyd. Instytut Wydawniczy w Warszawie, 1986).

Malarstwo olejne Cezarego Trzepizura to silny ładunek ekspresji i koloru. W swoich pracach ukazuje malarskie walory obrazu, skupia uwagę na kompozycji, harmonii barwnej oraz efektach fakturalnych. W twórczości dominuje kameralna tematyka koncentrująca się głównie wokół martwej natury i pejzażu. Często są to prace na pograniczu z abstrakcją. Artysta łączy świat wyobraźni z rygorami intelektualnej refleksji, elementy realnej rzeczywistości z fikcją malarską a rzeczy istniejące z wymyślonymi. Wykształcił własny styl odznaczający się najwyższymi wartościami kolorystycznymi, swobodną fakturą i ekspresyjną plamą.

Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Niemczech, Francji, Hiszpanii i USA.

wybrane wystawy:
2015 – Galeria Villa Moda, Dąbrowa Górnicza – wystawa indywidualna
2016 – OPK Gaude Mater. Galeria Wejściówka, Częstochowa – wystawa indywidualna
2016 – Galeria Of Art, Częstochowa – wystawa indywidualna
2017 – Galeria Art Foto Regionalny Ośrodek Kultury, Częstochowa – wystawa indywidualna
2017 – OPK Gaude Mater. Galeria Słoneczna, Częstochowa – wystawa indywidualna
2017 – Gminny Ośrodek Kultury, Wręczyca Wielka – poplenerowa wystawa zbiorowa
2018 – Wystawa pokonkursowa, Koszęcin – wystawa zbiorowa
2018 – Galeria, Konopiska – wystawa zbiorowa
2019 – Jaworzno. Galeria ExLibris – wystawa indywidualna
2020 – Galeria Aragon 232, Barcelona – wystawa zbiorowa

kontakt: trzepizurc@gmail.com

fot. Teresa Giermekna ilustracji collage z plakatów z imprez powakacyjnychWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż online https://ock.systembiletowy....czytaj więcej...
czerwiec 2023
  P W Ś C P S N
22 1 2 3 4
23 5 6 7 8 9 10 11
24 12 13 14 15 16 17 18
25 19 20 21 22 23 24 25
26 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)