Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Ogólnopolskie Biennale Fotografii Kochać człowieka

od: do:

Kochać człowieka to ... pokazać ulotne chwile, przemijający czas, biegnące myśli, by żyły swoim życiem. By trwały. By mimo tego wszystkiego co ludzi łączy i co ludzi dzieli, mogły naszkicować obraz ludzkiej kondycji. By nie tylko "tu i teraz", ale "zawsze i wszędzie" ukazywały to co ważne, co nigdy nie przeminie, dzięki czemu byliśmy, jesteśmy i będziemy.

Ogólnopolskie Biennale Fotografii "Kochać człowieka", objęte patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików i Prezydenta Miasta Oświęcim, organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury, programowo nawiązuje do Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka".

Biennale odbywa się od 1999 roku co dwa lata i przenosi ideę festiwalu na inne formy artystycznego wyrazu. Celem biennale jest kształtowanie postaw miłości i szacunku wobec człowieka, fotograficzna prezentacja tematyki związanej ze wszystkimi aspektami życia oraz zaprezentowanie dążeń i osiągnięć twórczych w tematyce określonej hasłem programowym.

Biennale ma charakter otwarty i jest dostępne dla wszystkich fotografujących. Biorą w nim udział twórcy z całej Polski legitymujący się wieloma osiągnięciami, jak również osoby stawiające pierwsze kroki w sztuce utrwalania postaci i zdarzeń.

Już pierwsze biennale spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem fotografików, uzyskało akceptację środowiska i zostało uznane przez Radę Artystyczną Związku Polskich Artystów Fotografików za jedną z ważniejszych imprez fotograficznych w Polsce.

W jedenastu edycjach biennale w konkursie wzięło udział 1139 autorów, którzy nadesłali 5964 fotografie.

Nadesłane prace oceniane były przez jury, które decydowało o zakwalifikowaniu do konkursu, na wystawę i o nagrodach. Te fotografie to wspaniała lektura. Piękna i przejmująca. Przepełniona mądrością. Ważna. Traktująca o sprawach oczywistych i podstawowych.

W pracach jury dotychczas brali udział: Andrzej Zygmuntowicz (przewodniczący Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików), Andrzej Świetlik (ex przewodniczący Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików), Andrzej Baturo (wiceprzewodniczący Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików), Wojciech Plewiński (Okręg Krakowski Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików), Inez Baturo (Okręg Krakowski Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików), Konrad Pollesch (Okręg Krakowski Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików).logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury wznowiło sprzedaż biletów na przeniesione wydarzenia zaplanowane od września oraz rozpoczęło sprzedaż biletów na wybrane powakacyjne wydarzenia premierowe . Bilety na niektóre przedsięwzięcia dostępne są w sprzedaży wyłącznie poza Oświęcimskim...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2021
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)