Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Panny i rycerze - życie i obyczaje późnego średniowiecza

od: do:

Wykład był interaktywnym spotkaniem z historią. Młodzi studenci, w trakcie pokazów dotyczących historii średniowiecza - życia i obyczajów rycerskich, broni, wypraw krzyżowych, wojny z krzyżakami, mogli przekonać się o tym, co jest prawdą, a co jedynie legendą. Poznali średniowieczne stroje - wielu studentów mogło je przymierzyć - oraz uzbrojenie i elementy zbroi.

Tomasz Konopka - historyk-amator, prezes i dowódca Stowarzyszenia Bractwo Rycerskie Zamku Będzin, organizator i współorganizator licznych imprez i inscenizacji historycznych - na czele z jedną z największych w Polsce - inscenizacją Bitwy pod Grunwaldem, gdzie dowodzi Chorągwią Mazowiecką, rekonstruktor uczestniczący w turniejach historycznych na terenie całej Europy, członek reprezentacji Polski w pełnokontaktowych walkach rycerskich i Polskiego Stowarzyszenia Walk Rycerskich.

Wykład poprzedzony został wręczeniem studentom rocznych zaliczeń i zakończeniem I roku akademickiego Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego.logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury wznowiło sprzedaż biletów na przeniesione wydarzenia zaplanowane od września oraz rozpoczęło sprzedaż biletów na wybrane powakacyjne wydarzenia premierowe . Bilety na niektóre przedsięwzięcia dostępne są w sprzedaży wyłącznie poza Oświęcimskim...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2021
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)