Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Paryż, 13. dzielnica PREMIERA

od: 01.07.2022 do: 07.07.2022

na palakcie postaćkobiety i mężczyzny z filmu, tytuł
Doskonale chwytający rytm wielkomiejskiego życia, pełen czułości i empatii wobec bohaterów film "Paryż, 13. dzielnica" to kolejne przyjęte z entuzjazmem w Cannes dzieło Jacquesa Audiarda, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą "migrantów" i wyróżnionego Grand Prix "Proroka". To także kolejny tytuł (choćby po "Frances Ha" czy "C’mon C’mon") dowodzący, że dziś o wszystkich odcieniach uczuć najlepiej opowiada się w czerni i bieli.

To zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje legendę Paryża jako stolicy miłości i seksu.

Film, który znalazł się w konkursie głównym ostatniego festiwalu w Cannes, opuszcza jednak turystyczne szlaki, by przenieść się tam, gdzie naprawdę bije serce miasta. Gdzie z zawieszonych na najwyższych piętrach wieżowców erotycznych fantazji, z sunącej windami tęsknoty za bliskością i ze śmigających pośród blokowisk młodzieńczych rozczarowań i marzeń powstaje wybuchowy koktajl emocji.

Uwodzicielski film Jacquesa Audiarda to ekranizacja komiksowego hitu – "Śmiechu i śmierci" Adriana Tomine’a, a jego współscenarzystką jest gwiazda francuskiego kina, Céline Sciamma, reżyserka "Portretu kobiety w ogniu". Opowiadając o miłości i seksie w wielkim mieście, Audiard stworzył także fascynujący portret współczesnej metropolii: multietnicznej, wielojęzycznej, oplecionej siatką niezliczonych połączeń i przynoszącej każdego dnia niekończące się problemy z komunikacją.

Akcja "Paryża, 13. dzielnicy" rozgrywa się pośród wieżowców i esplanad paryskiego blokowiska, tutejszego Chinatown. Na tle surowej, brutalistycznej architektury uczucia młodych bohaterów wydają się szczególnie kruche i podatne na zranienie. Emilie zakochuje się w swoim sublokatorze Camille’u. Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami – do czasu, gdy poznaje Norę, która jednak ma obsesję na punkcie Amber, tajemniczej dziewczyny pracującej na seks-kamerce.

Jacques Audiard misternie plącze drogi swoich bohaterów, przykleja i odrywa ich od ekranów oraz z niebywałą świeżością i ciętym humorem kreśli portret współczesnych kochanków, śmiało otwierających drzwi do swoich sypialni, ale trzymających serca pod kluczem.

tytuł oryginalny: Les Olympiades      
produkcja: Francja 2021
gatunek: komedia, dramat, romans
dozwolony: od 15 lat
wersja językowa: napisy
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 106 minut
reżyseria: Jacques Audiard
scenariusz: Jacques Audiard, Léa Mysius, Céline Sciamma
zdjęcia: Paul Guilhaume
muzyka: Rone
obsada: Lucie Zhang, Noémie Merlant, Makita Samba, Jehnny Beth, Camille Léon-Fucien, Oceane Cairaty, Anaïde Rozam, Pol White, Rong-Ying Yang, Geneviève Doang, Xing Xing Cheng, Lumina Wang, Lily Rubens, Stephen Manas

1.07.2022 godz. 17:00
2-7.07.2022 godz. 19:00


bilety: 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż biletów online ( https://ock.systembil...czytaj więcej...

dzisiaj

lipiec 2022
  P W Ś C P S N
26 1 2 3
27 4 5 6 7 8 9 10
28 11 12 13 14 15 16 17
29 18 19 20 21 22 23 24
30 25 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)