Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Pavarotti

od: do:

Niezwykle poruszająca historia ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów w filmie zdobywcy Oscara Rona Howarda - reżysera "Pięknego umysłu".

Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu - nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł zmusić Lady D. do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich.

Był obdarzony jednym z najbardziej epickich głosów w historii ludzkości. Filmie Rona Howarda wspaniały Luciano Pavarotti jest pokazany takim, jakim go nie znał świat. To przejmująco zbliżenie ukazujące, co kryło się za cudownością jego muzyki i stanowiło o jego charyzmie. Film pokazuje z czym się borykał, jakie miał poczucie humoru, z czym wiązał nadzieje. Nawiązując do uniwersalnych tematów, które sprawiają, że opera nawet w XXI wieku ma rację bytu - miłości, namiętności, radości, rodziny, straty, ryzyka, piękna – film opowiada historię człowieka, który odkrywa, walczy, aż w końcu ujarzmia przytłaczający ogrom swojego talentu.

W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, fragmenty z koncertu Trzech Tenorów oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych, w tym drugiej żony Pavarottiego - Nicoletty, a także Jose Carrerasa, Placido Domingo i frontmana U2 Bono. W filmie pojawiają się również Mariah Carey, Celine Dion, Bob Geldof, Sting, Stevie Wonder i wiele innych znanych postaci.

tytuł oryginalny: Pavarotti
produkcja: USA, Wielka Brytania 2019
gatunek: dokumentalny, biograficzny, muzyczny
dozwolony: od 13 lat
wersja językowa: napisy
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 115 minut
reżyseria: Ron Howard
scenariusz: Mark Monroe, Cassidy Hartmann
zdjęcia: Michael Dwyer, Axel Baumann, Michael Wood, Patrizio Saccò 
muzyka: Ric Markmann, Matter Music, Dan Pinnella, Chris Wagner
występują: Andrea Griminelli, Nicoletta Mantovani, Plácido Domingo, Angela Gheorghiu, Lorenza Pavarotti, Giuliana Pavarotti, Cristina Pavarotti, Bono

19-25.07.2019

Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 9 online 20 września 2022 roku został wydany wrześniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 18 października 2022 roku . ...czytaj więcej...
październik 2022
  P W Ś C P S N
39 1 2
40 3 4 5 6 7 8 9
41 10 11 12 13 14 15 16
42 17 18 19 20 21 22 23
43 24 25 26 27 28 29 30
44 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)