Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Skrzypek na dachu - musical

od: 03.02.2024 do: 03.02.2024

na plakacie zdjęcie głównego bohatera musicalu, tytuł
3 lutego 2024 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się musical, na podstawie oryginału Sholem Aleichem Stories, w wykonaniu aktorów Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie, pt. "Skrzypek na dachu".

Ponad 30 aktorów na scenie! Balet i śpiew na żywo! Oryginalna nowojorska produkcja na Licencji Music Theatre International. Rewelacyjny zespół Teatru z Czeskiego Cieszyna - Scena Polska na swój jubileusz 70-lecia istnienia wystawił "prawdziwe cudo" ! Jak dotąd niewiele polskich teatrów dramatycznych zmierzyło się z tym legendarnym musicalem. Zwykle zaporę stanowią wysokie koszty wystawienia i konieczność zapewnienia ponad 30-osobowej obsady aktorów perfekcyjnie śpiewających i tańczących.

"Skrzypka na dachu" wystawiono po raz pierwszy w 1964 roku w Nowym Jorku. Obsypany licznymi nagrodami został uznany najlepszym musicalem na Brodway'u. Jednak eksplozję światowej popularności spowodowała słynna filmowa wersja z Chaimem Topolem w roli Tewiego - Mleczarza.

Z pewnością porównanie filmu i spektaklu jest nieuniknione. Teatr gwarantuje jednak, że zaskoczy rozmachem i dynamiką realizacji scenicznej oraz perfekcyjnym aktorstwem!

Temat "Skrzypka" okazuje się dzisiaj na nowo aktualny. Mówi o sile tradycji, miłości, rodzinie i potrzebie tolerancji oraz szacunku do drugiego człowieka. Realizacja Teatru z Czeskiego Cieszyna rozśmiesza, jednocześnie chwyta za serce. Wzruszają słynne piosenki "Tradycja", "Gdybym Był Bogaty", "Pieśń Szabasowa", "Anatewka" i wiele innych.

To historia ubogiego żydowskiego mleczarza Tewji. Jego największym zmartwieniem jest dobrze wydać za mąż swoje córki i zapewnić im w ten sposób życie lepsze, niż było jego. Dlatego wspólnie ze swatką stara się znaleźć odpowiednich narzeczonych dla swoich córek. Lecz córki sprzeniewierzą się tradycji i chcą wyjść za mąż z miłości. Akcja rozgrywa się w Anatewce, miasteczku na terenie rosyjskiej Ukrainy, na początku XX wieku, w czasie pogromów. Tewje i jego najbliżsi muszą w końcu opuścić swoje domy i wyruszyć naprzeciw niepewnej przyszłości.
Historia jest luźno oparta na powieści „Dzieje Tewji Mleczarza” autorstwa żydowskiego pisarza Szolema Alejchema.

libretto: Joseph Stein
muzyka: Jerry Bock
teksty piosenek: Sheldon Harnick
tekst polski: Antoni Marianowicz
scenografia: Jaroslav Milfajt
kostiumy: Marta Roszkopfová
korepetycje muzyczne: Andrzej Molin
współpraca muzyczna: Zbigniew Siwek
choreografia: Gabriela Klusáková
reżyseria i choreografia: Jerome Robbin (oryginalna nowojorska produkcja)
czas trwania: 165 minut (z przerwą) 

bilety: 140 zł, 130 zł, 120 zł, 100 zł, 90 zł

bilety do nabycia na www.kupbilecik.pl

organizator:
Krakowska Agencja Artystyczna

Szanowni Państwo!
Bilety zakupione online poza systemem sprzedaży Oświęcimskiego Centrum Kultury nie podlegają wymianie/zwrotom w Oświęcimskim Centrum Kultury.na ilustracji collage z plakatów z imprez powakacyjnychWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż online https://ock.systembiletowy....czytaj więcej...
czerwiec 2023
  P W Ś C P S N
22 1 2 3 4
23 5 6 7 8 9 10 11
24 12 13 14 15 16 17 18
25 19 20 21 22 23 24 25
26 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)