Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Spotkanie z amerykańskimi superbohaterami

od: do:

1 lipca 2017 roku w godzinach 14:00-20:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie poświęcone amerykańskiemu komiksowi, adresowane do młodzieży 13+ i dorosłych, przygotowane przez Oświęcimski Klub Fantastyki w ramach "Wakacji z fantastyką" - "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017".

w programie:

- otwarcie II części wystawy poświęconej historii komiksowego wydawnictwa Marvel pt. "Wojownicy Kung-Fu, mutanci i Sekretne Wojny - wydawnictwo Marvel w latach 70-tych i 80-tych"

Pierwsza część wystawy, dotycząca okresu tzw. "złotej" i "srebrnej" ery amerykańskiego komiksu, towarzyszyła "Feriom z fantastyką 2017". W latach 70-tych komiksy o superbohaterach przeżywały kryzys, ustępując popularnością historiom o wojownikach Kung-Fu, wampirach i... kaczorowi Howardowi. W latach 80-tych - nazwanych później "brązową" erą komiksu - za sprawą wielkiego sukcesu takich serii jak "Uncanny X-Men" autorstwa spółki Chris Claremont i John Byrne, "Daredevil" Franka Millera i "The Mighty Thor" w wydaniu Waltera Simonsona - zeszyty Marvela ponownie sprzedawały się w setkach tysięcy egzemplarzy, a towarzyszący im biznes zyskiwał milionowe obroty.

Wystawa prezentowana będzie do 23 lipca 2017 roku.- konkurs wiedzowy "Sekrety Gotham"

Batman, jeden z najpopularniejszych superbohaterów, wykreowany w 1939 przez Boba Kane'a i Billa Fingera na kartach komiksów wydawnictwa D.C., przez dziesiątki lat doczekał się licznych przygód i prawdziwego panteonu przeciwników. Zapraszamy zatem na wiedzówkę dotyczącą tej właśnie postaci. Uczestnicy będą musieli wykazać się znajomością komiksów, jak również licznych ekranizacji przygód tego zamaskowanego detektywa. Na najlepszych czekają nagrody!

- prelekcja "TM-Semic, czyli nostalgiczna podróż do przeszłości"

W latach 90-tych amerykański komiks przeżywał w naszym kraju prawdziwy boom za sprawą warszawskiego wydawnictwa TM-Semic. Prelekcja przypomni pokrótce jego historię, ale przede wszystkim poleci te tytuły z bogatego katalogu, które naprawdę warto znać. Będzie to również okazja do poznania sylwetek znanych autorów ze stajni D.C., Marvela, Image Comics i Dark Horse.

- konsolowy turniej w grę "Injustice"

Turniej w konsolową grę "Injustice", w której mierzą się ze sobą najbardziej znani superbohaterowie i superłotrzy wykreowani w komiksach D.C.
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny


Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)