Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Święty Piotr i inne papieskie bazyliki Rzymu 3D

od: do:

4 września 2017 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury został zaprezentowany, z cyklu "Art Beats - wielka sztuka Renesansu i Baroku", film dokumentalny w technologii 3D - będący wielowymiarowym spacerem po czterech bazylikach papieskich Rzymu - pt. "Święty Piotr i inne papieskie bazyliki Rzymu".

Film jest fascynującym spacerem po czterech bazylikach papieskich Rzymu - św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore (św. Marii Większej) i Św. Pawła za Murami. Monumentalna bazylika św. Piotra jest jednym z 25 miejsc na świecie najczęściej odwiedzanych przez turystów. Żaden z turystów nie ma jednak możliwości zajrzeć tam, gdzie mogły zaglądać kamery realizatorów filmu. Rozpoczynając od wczesnośredniowiecznych elementów budowli, na której zbudowano Bazylikę, poprzez prezentację bezcennych zabytków sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej dojdziemy do przebogatych barokowych wnętrz głównej nawy świątyni. W toku narracji pojawią się m.in. cytaty z dzienników francuskiego pisarza Henry'ego Stendhala, który na początku XIX wieku zwiedzał Włochy, a swoje uwagi odnotował w "Przechadzkach po Rzymie".

Podczas filmu zajrzymy do zwykle niedostępnych dla zwiedzających miejsc wewnątrz Watykanu. Obejrzymy ośmiokątne sale zakrystii i skarbca bazyliki, Kaplicę Sykstyńską i Bibliotekę Apostolską oraz salę Ducale (Książęcą) w Pałacu Apostolskim. Narratorzy opowiedzą o historii i ewolucji budowli z własnej perspektywy, nawiązując do zgromadzonych tam najsłynniejszych dzieł sztuki, żywotów i historii papieży oraz tworzących dla nich artystów – od Giotta do Bramantego, od Michała Anioła do Francesco Borrominiego, od Berniniego do Domenica Fontany, od Arnolfa di Cambio do Jacopa Torritiego.

Po kolejnych świątyniach i ich skarbach oprowadzą widzów eksperci. Antonio Paolucci - dyrektor Muzeów Watykańskich - poprowadzi przez bazylikę św. Piotra. Paolo Portoghesi - światowej sławy architekt - przedstawi pogłębioną analizę budynku św. Jana na Lateranie. Claudio Strinati - historyk sztuki - odkryje historię i legendy dotyczące Santa Maria Maggiore. Micol Forti - dyrektor Kolekcji Sztuki Współczesnej Muzeów Watykańskich - zaprezentuje bazylikę św. Pawła za Murami.

system wyświetlania: cyfrowy 3D
wersja językowa: napisy
czas trwania: 90 minut"Art Beats – wielka sztuka Renesansu i Baroku" to cykl filmów dokumentalnych prezentujących najwspanialsze zabytki sztuki włoskiej - malarstwa, rzeźby i architektury.

opis niedostepny
opis niedostepny


na ilustracji collage z plakatów z imprez powakacyjnychWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż online https://ock.systembiletowy....czytaj więcej...
czerwiec 2023
  P W Ś C P S N
22 1 2 3 4
23 5 6 7 8 9 10 11
24 12 13 14 15 16 17 18
25 19 20 21 22 23 24 25
26 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)