Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Darujmy światu pokój 2013

od: do:

W dniach od 23 września do 10 października 2013 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana była pokonkursowa wystawa XII Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój" - edycji międzynarodowej - objętego patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, adresowanego do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki wypowiedzieli się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieli nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym.


Prace konkursowe prezentowały twórczość plastyczną dzieci i młodzieży, będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy, twórczość afirmującą życie, miłość, przyjaźń, radość. Wskazały, jakie znaczenie dla dzieci i dorosłych całego świata ma pokój oraz poszanowanie drugiego człowieka niezależnie od jego koloru skóry, rasy, wyznawanej religii.

Do udziału w dwunastej edycji konkursu zostało nadesłanych - przez 634 autorów 637 prac - które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry – artysta plastyk, Beata Kapcińska-Jurczyk – plastyk, metodyk plastyki, Martyna Paluchiewicz – artysta plastyk, Magdalena Prochowska – plastyk.

Komisja przyznała 5 nagród specjalnych, 20 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 7–10 lat, 16 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 11–13 lat, 13 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 14–16 lat4 równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 17–19 lat, 2 nagrody za prace nie spełniające warunków regulaminu, ale posiadające duże walory artystyczne oraz zakwalifikowała do udziału w pokonkursowej wystawie prace 67 autorów.

Nagrodzeni:

nagrody specjalne:


Joanna Szymczyk, 8 lat – Katolicka Szkoła Podstawowa, Łódź
Zuzanna Skalska, 10 lat – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Mariya Kozlovska, 15 lat – Euroclub "Life", Sambor - Ukraina
Weronika Kuśmierz, 12 lat – Zespół Szkół, Ulan-Majorat
Antonina Gontarz, 11 lat – Stowarzyszenie "Drukarnia Wyobraźni", Zamość

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 7–10 lat:

Patrycja Markiewicz, 9 lat – Samorządowy Zespół Szkół nr 1, Chełmek
Alicja Gierok, 9 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Milena Szymańska, 10 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Dominika Małyska, 10 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Karolina Dziki, 10 lat, Kraszew
Zuzanna Makarewicz, 9 lat – Fundacja Oświatowa "Nasza Szkoła", Łódź
Krzysztof Domagała, 9 lat – Katolicka Szkoła Podstawowa, Łódź
Patrycja Kluska, 10 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Katarzyna Pater, 7 lat - Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, Oświęcim
Marta Zając, 7 lat – Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, Oświęcim
Aleksandra Moskal, 10 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Julia Królikowska, 7 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Katarzyna Kamyk, 8 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Wiktoria Czyżycka, 7 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Jagoda Michalik, 9 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Zofia Noszczyk, 8 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Julia Sposób, 10 lat – Zespół Szkół, Ulan–Majorat
Róża Popiel-Machnicka, 8 lat, Warszawa
Jakub Szumowski, 10 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Magdalena Borowiec, 7 lat – Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak", Zamość

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 11–13 lat:

Justyna Golicka, 11 lat – Katolicka Szkoła Podstawowa, Łódź
Aleksandra Wosztak, 11 lat – Fundacja Oświatowa "Nasza Szkoła", Łódź
Martyna Zams, 12 lat – Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz
Maria Smajek, 13 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Wiktoria Tlałka, 11 lat – Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1, Osiek
Katarzyna Adamus 13 lat - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Zuzanna Leszczyńska, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Antonina Białas, 12 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Małgorzata Rochowiak, 12 lat - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Kaja Patrzyk, 11 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Julia Sztuba, 11 lat – Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Wiktoria Bartczak, 12 lat – Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Zuzanna Ozdowy, 11 lat – Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Hanna Oleszczuk, 13 lat – Gimnazjum nr 1, Tomaszów Lubelski
Magdalena Salamon, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Justyna Korneluk, 11 lat – Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak", Zamość

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 14–16 lat:

Miron Dunikowski, 14 lat – Zespół Szkolno–Gimnazjalny nr 2, Kęty
Aleksandra Golik, 15 lat – Gimnazjum nr 6, Koszalin
Natalia Biedrzycka, 16 lat – Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Krzysztof Kusak, 14 lat – Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1, Osiek
Aleksandra Płonka, 15 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Aleksandra Wilkosz, 15 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Weronika Cudzich, 14 lat – Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu, Oświęcim
Ilona Wyczawska, 15 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Jessica Dęsoł, 16 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Karol Arendarczyk, 16 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Zuzanna Matejko, 15 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Milena Maciejewska, 15 lat – Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Karolina Piechocka, 15 lat – Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 17–19 lat:


Karolina Szopa, 18 lat – Liceum Plastyczne, Dąbrowa Górnicza
Agnieszka Zagraba, 17 lat – I Liceum Ogólnokształcące, Lublin
Marzena Urbanowicz, 19 lat – Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy, Miłakowo
Marlena Kubas, 19 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim

nagrody za prace nie spełniające warunków regulaminu konkursu (wiek autora, format) ale posiadające duże walory artystyczne:

Anna Gierok, 5 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Dawid Paździorko, 8 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice

Autorzy prac zakwalifikowanych do udziału w pokonkursowej wystawie:

Małgorzata Łabuś, 13 lat – Brudzowice
Aleksandra Mika, 16 lat – Brzeszcze
Katarzyna Latała, 14 lat – Zespół Szkolno–Przedszkolny, Bulowice
Mateusz Wolniaczyk, 11 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Dąbrowa Górnicza
Ewelina Kawka, 18 lat – Liceum Plastyczne, Dąbrowa Górnicza
Katarzyna Czerwińska, 17 lat – Liceum Plastyczne, Dąbrowa Górnicza
Maja Koścień, 15 lat – Gimnazjum nr 6, Koszalin
Weronika Nawracaj, 15 lat – Gimnazjum Integracyjne nr 74, Kraków
Patrycja Pisarek, 16 lat – Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Adam Walkiewicz – Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Natalia Kiełtyka, 12 lat – Szkoła Podstawowa w Józefowie, Legionowo
Anna Zabłotni, 17 lat – I Liceum Ogólnokształcące, Lublin
Agnieszka Zagraba, 17 lat – I Liceum Ogólnokształcące, Lublin
Jerzy Dobruchowski, 13 lat – Fundacja Oświatowa "Nasza Szkoła", Łódź
Monika Mróz, 17 lat – Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy, Miłakowo
Alicja Pawłowska, 17 lat – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Miłakowo
Monika Rabiega, 11 lat – Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz
Natalia Zmysłowska, 10 lat – Gminny Ośrodek Kultury, Niemce
Julia Konarczak, 12 lat – Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1, Osiek
Aleksandra Płonka, 15 lat – Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1, Osiek
Agnieszka Kawczak, 14 lat – Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1, Osiek
Aleksandra Filipowicz, 9 lat – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Zuzanna Kulig, 9 lat – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Magdalena Skraba, 10 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Julia Pamuła, 8 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Zofia Ryś, 12 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Lidia Sołtysik, 14 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Angelika Chowaniec, 16 lat – Gimnazjum Gminne w Zaborzu, Oświęcim
Anna Augustyn, 16 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Kinga Krystian, 16 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Aleksandra Bratek, 15 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Zuzanna Matejko, 15 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Justyna Stanisz, 16 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Katarzyna Skut, 16 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim 
Karolina Bryłka, 9 lat – Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, Oświęcim
Julia Kramarczyk, 10 lat – Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, Oświęcim
Karolina Zygmunt, 14 lat – Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, Oświęcim
Zuzanna Krzystoń, 9 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Patryk Bruzda, 10 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Maria Andruszko, 9 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Wiktoria Bednarek, 11 lat – Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Pyrzowice
Anna Szelech, 13 lat – Zespół Szkół w Białce, Radzyń Podlaski
Krzysztof Kępka, 19 lat, Sońsk
Monika Węgrzyn, 13 lat – Zespół Szkół, Świniarsko
Kacper Mordorski, 12 lat – Zespół Szkół, Świniarsko
Izabella Wróblewska, 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 18, Tarnów
Jagoda Kaczmarczyk, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Tąpkowice
Kamila Mandziuk, 12 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Antoni Cybulski, 11 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Zuzanna Barczak, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Tomaszów Lubelski
Aleksandra Wasyl, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Tomaszów Lubelski
Katarzyna Woś, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Tomaszów Lubelski
Emilia Mazurek, 9 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Iga Dobrowolska, 10 lat - Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Julia Sienkiewicz, 9 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Karolina Kasprzyk, 9 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Karol Niemczycki, 10 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Agata Majer, 12 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Amanda Mojżesz, 11 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Aleksandra Koczot, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Diana Lipska, 17 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Mateusz Wawrzyniak, 8 lat – Szkoła Podstawowa nr 8, Żary

Autorzy prac - nie spełniających warunków regulaminu konkursu (wiek autora, format, technika), ale posiadających duże walory artystyczne - zakwalifikowanych do udziału w pokonkursowej wystawie:

Kamil Plewniak, 15 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Adrian Kotliński – Gimnazjum nr 6, Pszczyna
Lena Gasińska, 8 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice
Amelia Byrska, 6 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice
Weronika Łyś, 12 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość

Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

Projekt wsparło finansowo Miasto Oświęcim.

Podsumowaniu konkursu towarzyszył koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu oraz wokalistek z grupy Wariant M z Oświęcimskiego Centrum Kultury.  

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu: Weronika Kołecka (flet), Piotr Toporek (waltornia), Stanisław Dąbrowski (gitara), Krystian Wysogląd (puzon), Elżbieta Rochowiak (gitara), Weronika Lisowska (skrzypce), Filip Starzyński (akordeon), akompaniatorzy: Matylda Garstka, Aneta Kołbasa-Chrobak.

Wariant M z Oświęcimskiego Centrum Kultury: Anna Paprzyca, Mariola Latko, Klaudia Kiszka, akompaniament Jacek Furtak.



Wieści z Ratusza | 10.09 Wieści z Ratusza czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2021
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)